Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-06-23, 18:00 Autor: Witold Wośtak

Po wypadku w Jełowej: Rodzice odebrali dzieci ze szpitala, autokar zawiózł pozostałych uczestników zdarzenia do domu. Wojewoda wnioskuje o większą kontrolę kierowców wycieczek

Wypadek autokaru w Jełowej [foto: Mario]
Wypadek autokaru w Jełowej [foto: Mario]
Sławomir Kłosowski przyjechał do szkoły podstawowej w Jełowej [fot. www.facebook.com/Sławomir Kłosowski Wojewoda Opolski]
Sławomir Kłosowski przyjechał do szkoły podstawowej w Jełowej [fot. www.facebook.com/Sławomir Kłosowski Wojewoda Opolski]
Wypadek autokaru w Jełowej [fot. Witold Wośtak]
Wypadek autokaru w Jełowej [fot. Witold Wośtak]
Sala gimnastyczna szkoły podstawowej w Jełowej [fot. Witold Wośtak]
Sala gimnastyczna szkoły podstawowej w Jełowej [fot. Witold Wośtak]
Wszyscy uczestnicy porannego wypadku szkolnego autokaru zostali już odebrani ze szpitala w Opolu i szkoły podstawowej w Jełowej. Przypomnijmy, po 9:00 samochód z 25 dziećmi i 4 osobami dorosłymi wypadł z drogi i przewrócił się na bok.
Do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu trafiło 6 dzieci oraz kierowca. Wojewoda Sławomir Kłosowski odwiedził szpital, rozmawiał z ordynatorem SOR-u. Uszkodzenia ciała poszkodowanych okazały się powierzchowne. - To głównie otarcia od zapiętych na szczęście pasów bezpieczeństwa - mówi Kłosowski.

- Dostałem informację od dyrektora Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego, że po dzieci przebywające w szkole podstawowej w Jełowej został podstawiony autokar od przewoźnika organizującego wyjazd. Wszyscy uczestnicy są już prawdopodobnie w domach. To samo dotyczy dzieci opatrywanych w szpitalu, bo rodzice odebrali je dość dawno.

Od razu po wypadku pomoc dla dzieci niewymagających wizyty w szpitalu zaoferował Artur Baziuk, dyrektor szkoły podstawowej w Jełowej.

- Osoby zdrowe zostały przetransportowane do szkoły, gdzie w sali gimnastycznej miały wystarczająco dużo miejsca na przeczekanie tych najtrudniejszych momentów. Przy okazji ratownicy mieli większą swobodę do dalszej obserwacji dzieci. To było jedyne miejsce w pobliżu, gdzie można było dokończyć te czynności. Dzieci miały pełną opiekę i dostały wsparcie psychologiczne z naszej szkoły.

Po tym wypadku wojewoda zwrócił się na piśmie do Opolskiego Wojewódzkiego Inspektora Transportu Drogowego z prośbą o częstsze kontrole autokarów wycieczkowych.

- Zwróciłem się, żeby szczególnie po tym wypadku kontrolować wszystkie autokary przewożące dzieci, nie tylko pod kątem stanu technicznego samochodów. Mam na myśli uprawnienia kierowców, czas ich pracy, ważność badań lekarskich oraz trzeźwość, choć to akurat powinna być oczywistość - dodaje Sławomir Kłosowski.

Na miejscu wypadku pracowali także inspektorzy z WITD w Opolu. Odczytali dane z tzw. wykresówki oraz sprawdzili tachograf. Okoliczności wypadku bada policja.
Sławomir Kłosowski 1
Artur Baziuk
Sławomir Kłosowski 2

Wiadomości z regionu

2021-07-31, godz. 08:15 Na opolskiej Malince powstaje nowe przedszkole. Prace ruszyły pełną parą Na opolskiej Malince powstaje nowe przedszkole. Zgodnie z polityką oświatową przyjętą przez władze miasta, do 2030 roku ma ich powstać jeszcze co najmniej… » więcej 2021-07-30, godz. 23:30 W sobotę do Pawłowiczek zjadą stare motocykle, samochody i traktory Stowarzyszenie Miłośnicy Pojazdów Zabytkowych zaprasza na Rajd Miłośników Starej Motoryzacji, który odbędzie się w sobotę (31.07) w Pawłowiczkach. W… » więcej 2021-07-30, godz. 22:01 Auto uderzyło w drzewo w Lubnowie, a w Kosorowicach policja i strażacy poszukują zaginionego mężczyzny Do obydwu akcji zadysponowanych zostało po 5 zastępów straży pożarnej. » więcej 2021-07-30, godz. 22:00 Rozmowy ze specjalistami i bezpłatne badania. Opolskie Centrum Onkologii szykuje "białą sobotę". Radio Opole będzie… Konsultacje ze specjalistami, mammografia i badania znamion skórnych, a przede wszystkim poprawa świadomości o profilaktyce chorób nowotworowych to główny… » więcej 2021-07-30, godz. 20:30 Raport dnia: na Opolszczyźnie zakaziła się jedna osoba, w kraju ponad 150 [INFOGRAFIKA] Na Opolszczyźnie potwierdzono dziś (30.07) jedno zakażenie koronawirusem. W codziennym komunikacie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 153 nowych przypadkach… » więcej 2021-07-30, godz. 20:00 Pożary na polach w całym regionie, pracowite popołudnie dla strażaków. Największy pożar mamy w Gierowie [AKTUAL… Strażacy na Opolszczyźnie mają pracowite popołudnie z powodu licznych pożarów ściernisk i zbóż. » więcej 2021-07-30, godz. 20:00 Namysłów, Brzeg i Nysa pamiętają o Powstaniu Warszawskim. Miasta uczczą 77. rocznicę wybuchu zrywu Namysłów, Brzeg i Nysa również uczczą 77. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Uroczystości w tych miastach zaplanowano na niedzielne (01.08) popo… » więcej 2021-07-30, godz. 19:45 Psi nos się nie myli. Hunter wywęszył towar Próbę nielegalnego przywozu narkotyków do kraju udaremnili mundurowi opolskiej KAS wspólnie z policją. Akcja miała miejsce na opolskim odcinku A4, a główną… » więcej 2021-07-30, godz. 19:00 Nysa na przedostatnim miejscu w regionie w statystykach spisowych! Brakuje też rachmistrzów Nysa jest jedną z opolskich gmin, w której do tej pory odnotowano najniższy odsetek biorących udział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań… » więcej 2021-07-30, godz. 18:00 "Nie rezygnujmy ze szczepień, to ratuje nas przed śmiercią". Eksperci są pewni, że nie unikniemy czwartej fali zachorowań… To, że dojdzie do czwartej fali zakażeń koronawirusem zdaniem specjalistów jest pewne. Na razie ciężko im określić na kiedy dokładnie przypadnie szczyt… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »