Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-06-23, 09:41 Autor: Katarzyna Doros/Witold Wośtak/Bogusław Kalisz

W Jełowej na DK 45 autobus z dziećmi wpadł do rowu. Sześć osób rannych. Interweniują strażacy, ratownicy i LPR [AKTUALIZACJA]

wypadek autokaru w Jełowej foto: W.Wośtak
wypadek autokaru w Jełowej foto: W.Wośtak
Śmigłowiec LPR [fot. Maciej Stępień]
Śmigłowiec LPR [fot. Maciej Stępień]
wypadek autokaru w Jełowej foto: W.Wośtak
wypadek autokaru w Jełowej foto: W.Wośtak
wypadek autokaru w Jełowej foto: Mario
wypadek autokaru w Jełowej foto: Mario
wypadek autokaru w Jełowej foto: Mario
wypadek autokaru w Jełowej foto: Mario
wypadek autokaru w Jełowej foto: Mario
wypadek autokaru w Jełowej foto: Mario
wypadek autokaru w Jełowej foto: Mario
wypadek autokaru w Jełowej foto: Mario
Groźny wypadek w miejscowości Jełowa w powiecie opolskim na drodze krajowej nr 45. Autobus z 35 osobami wpadł do rowu. Na miejscu pracują strażacy i ratownicy medyczni.
O szczegółach mówi asp. sztab. Dariusz Grudzień, dyżurny stanowiska kierowania KW PSP: - Dostaliśmy zgłoszenie, że do rowu wpadł autobus z 35 osobami. Na tą chwilę na miejsce zdarzenia wyjechało 7 zastępów straży pożarnej oraz grupa operacyjna komendy wojewódzkiej w Opolu. W działaniach bierze udział również śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratowniczego oraz zespoły ratownictwa medycznego. W tym momencie na miejscu zdarzenia jest jeden zastęp straży pożarnej OSP Jełowa.

Jak informują strażacy, nie wiadomo ile osób jest na ten moment poszkodowanych w tym zdarzeniu. Na miejsce dojeżdżają kolejne jednostki straży pożarnej.

AKTUALIZACJA: GODZINA 10:00

W wypadku rannych zostało sześć osób - to 5 dzieci oraz jedna osoba dorosła. Autokar jest wielkopolskich numerach rejestracyjnych. Jechał w kierunku Opola, prawdopodobnie była to szkolna wycieczka. Na miejscu jest kilka zastępów straży pożarnej, karetki pogotowia, lądował też śmigłowiec LPR.

Posłuchaj relacji reportera Radia Opole.

AKTUALIZACJA: GODZINA 11:00
Według danych z Punktu Informacji Drogowej trasa jest już przejezdna.
asp. sztab. Dariusz Grudzień
Witold Wośtak, Radio Opole

Wiadomości z regionu

2021-07-24, godz. 09:03 Trwa remont Miejskiego Stadionu Lekkoatletycznego w Opolu - Koszt remontu Miejskiego Stadionu Lekkoatletycznego w Opolu to milion 800 tysięcy złotych, to pieniądze pochodzące od miasta. 200 tysięcy złotych dołożył… » więcej 2021-07-24, godz. 08:00 Kilka kędzierzyńsko-kozielskich gmin nie czekało na starostwo i zorganizowało transport publiczny. Kosztowało to je… Pięć gmin wiejskich powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego zorganizowało własny transport publiczny. Gdyby tego nie zrobiono, to od początku wakacji mieszkańcy… » więcej 2021-07-24, godz. 07:15 Ochotnicze Ratownictwo Wodne przez cały sezon letni czuwa nad bezpieczeństwem mieszkańców nad Odrą. Do tej pory było… - Na razie jest bezpiecznie - tak pierwszy miesiąc patroli na Odrze podsumowuje Ochotnicza Straż Pożarna Oddział Ratownictwa Wodnego w Opolu. Strażacy codziennie… » więcej 2021-07-23, godz. 21:34 Motocykliści z Polski i Czech zjechali do Prudnika. Rozpoczyna się zlot „Motocyklem na Rock Festiwal Pogranicza” Uczestnicy tej imprezy mogą wylosować motocykl Harley-Davidson. Koncerty, parady motocykli oraz różne atrakcje dla dzieci i dorosłych to wydarzenia zlotu… » więcej 2021-07-23, godz. 21:30 Wolontariusze po rocznej przerwie wrócili do Kamienia Śląskiego policzyć susły na łące przy lotnisku Choć suseł moręgowany został w Polsce uznany za gatunek wymarły, dzięki staraniom m.in. stowarzyszenia przyrodniczego Salamandra, kilkanaście lat temu udało… » więcej 2021-07-23, godz. 21:00 Raport dnia: Opolszczyzna bez nowych zakażeń koronawirusem i zgonów spowodowanych COVID-19 [INFOGRAFIKA] Minionej doby na Opolszczyźnie nie potwierdzono nowych zakażeń koronawirusem. Według danych Głównego Inspektoratu Sanitarnego w regionie nie odnotowano także… » więcej 2021-07-23, godz. 19:15 W Opolu było więcej kandydatów niż miejsc w liceach i technikach. Zakończyła się pierwsza tura rekrutacji do szkół… Zakończyła się pierwsza tura rekrutacji do szkół średnich. W stolicy regionu w liceach i technikach było więcej chętnych niż miejsc. » więcej 2021-07-23, godz. 17:54 Zderzenie osobówki z TIR-em we Wrzoskach. Utrudnienia na obwodnicy Opola [ZDJĘCIA] Samochód osobowy zderzył się dziś (23.07) późnym popołudniem z ciężarówką na obwodnicy północnej Opola we Wrzoskach. Są utrudnienia w ruchu na DK46… » więcej 2021-07-23, godz. 17:20 Śmiertelny wypadek na przejeździe kolejowym w Warmątowicach. Są utrudnienia w kursowaniu pociągów [AKTUALIZACJA] Jedna osoba nie żyje po tym, jak dziś (23.07) kilkanaście minut przed godziną 17.00 pociąg uderzył w samochód osobowy w Warmątowicach. Doszło do tego… » więcej 2021-07-23, godz. 17:15 Czołgi, wozy bojowe i wojskowe ciężarówki zjechały do Winowa. Na poligonie ruszył X Zlot Grup Rekonstrukcyjnych … Czołgi, wozy bojowe, ciężarówki i wojskowe samochody zaparkowały na poligonie w Winowie. Tam rozpoczął się X Zlot Grup Rekonstrukcyjnych. To pierwsze takie… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »