Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-06-17, 10:00 Autor: Witold Wośtak

Spadło tempo szczepień w gminie Kluczbork. Władze zachęcają do przyjęcia preparatu

Punkt szczepień masowych w Kluczborku [fot. www.facebook.com/Kluczbork]
Punkt szczepień masowych w Kluczborku [fot. www.facebook.com/Kluczbork]
Władze gminy Kluczbork zachęcają mieszkańców do szczepienia się przeciwko koronawirusowi. W ostatnim czasie tempo akcji znacznie spadło.
Do tej pory co najmniej jedną dawkę otrzymało 14 551 osób. W pełni zaszczepionych jest ponad 10 tysięcy osób, co daje 28 procent liczby mieszkańców tej gminy. Dostępność szczepionek jest teraz bardzo duża. - Tylko w mieście zaangażowano do szczepień cztery przychodnie podstawowej opieki zdrowotnej - mówi wiceburmistrz Dariusz Morawiec.

- Jest uruchomiony również bardzo prężnie działający punkt szczepień powszechnych w hali kampusu Stobrawa. Wydajność tego punktu jest na poziomie nawet 1500 osób dziennie, natomiast dotychczasowy rekord to podanie szczepionki 1100 osobom jednego dnia.

Od 7 czerwca zaszczepione mogą być dzieci mające co najmniej 12 lat. - Dla tej grupy wiekowej można podawać jedynie preparat firmy Pfizer - przypomina Morawiec.

- Termin oczekiwania na szczepienie dla tej grupy nie przekracza tygodnia. Uważamy to za bardzo dobrą dostępność preparatu, zwłaszcza biorąc pod uwagę odległe terminy z początku programu szczepień, kiedy trzeba było czekać po kilka miesięcy. Jeśli chodzi o szczepienie osób niepełnoletnich, zapraszamy do kontaktu z przychodniami POZ zaangażowanymi w akcję.

Przychodnie prowadzące szczepienia to: ANMED, MEDYK, Puls i w szpitalu Vital Medic. Specjaliści są zgodni, że szczepienia to jedyna szansa na zminimalizowanie czwartej fali COVID-19 jesienią.
Dariusz Morawiec 1
Dariusz Morawiec 2

Wiadomości z regionu

2021-08-03, godz. 21:00 Urząd marszałkowski przyznał kolejne dotacje na przedsięwzięcia kulturalne. Wsparcie dla 23 inicjatyw Festiwal Opolskie Lamy, konfrontacje literackie Syfon w Brzegu i rzeźbiarski plener artystyczny. Między innymi te inicjatywy kulturalne otrzymają dotacje w… » więcej 2021-08-03, godz. 20:00 Zdzieszowice: kilkanaście tysięcy gmina zapłaciła w tym roku za naprawę tego, co zniszczyli wandale Coraz większe problemy z wandalami ma gmina Zdzieszowice. Od początku roku na naprawianie strat wyrządzonych przez nieznanych sprawców samorząd wydał już… » więcej 2021-08-03, godz. 19:45 Raport dnia. 164 nowe infekcje w kraju, 4 na Opolszczyźnie. Czy nowy wariant Lambda jest znacznie odporniejszy na szc… 4 nowe zarażenia koronawirusem potwierdzono minionej doby na Opolszczyźnie. Resort zdrowia poinformował dzisiaj (03.08) o 164 kolejnych infekcjach i śmierci… » więcej 2021-08-03, godz. 18:25 Wykopaliska archeologiczne w Nowej Cerekwi. Jest szansa na ciekawe znaleziska Ruszyły badania archeologiczne na stanowisku w Nowej Cerekwi w gminie Kietrz. Prace zlecił Wojewódzki Konserwator Zabytków w Opolu po tym, jak stwierdzono… » więcej 2021-08-03, godz. 17:20 14 osób odpowie przed sądem za handel narkotykami. Proces nie ruszył, bo oskarżony... nie dostał urlopu W opolskim sądzie okręgowym miał ruszyć proces, w którym prokuratura oskarża 14 osób o popełnienie wielu przestępstw związanych z obrotem narkotykami… » więcej 2021-08-03, godz. 17:00 Nocne wyścigi w Opolu gehenną dla mieszkańców ul. Plebiscytowej i Ozimskiej. ''Jesteśmy stałymi bywalcami z telefonami… Ryk silników i strzelające tłumiki - to dźwięki, z którymi w każdy weekend zmagają się mieszkańcy ul. Plebiscytowej i Ozimskiej w Opolu. Jak informują… » więcej 2021-08-03, godz. 17:00 Brzeg: wyrobisko po byłej cegielni może stać się lokalną atrakcją. Miasto chce stworzyć tam lepsze warunki do w… Brzeg chce lepiej zagospodarować okolice stawu przy ulicy Kusocińskiego. Magistrat planuje wybudować tam ścieżkę dydaktyczną wraz z infrastrukturą przeznaczoną… » więcej 2021-08-03, godz. 15:30 Ruszyła akcja wyjazdowych szczepień w gminie Kluczbork. Można będzie przyjąć preparat w kilkunastu punktach Rozpoczęła się akcja szczepień wyjazdowych w sołectwach gminy Kluczbork. Od dzisiaj (03.08) do 17 sierpnia preparat przeciwko koronawirusowi będzie można… » więcej 2021-08-03, godz. 15:20 Kolejarz z racicami i brodą pojawił się w Kędzierzynie-Koźlu Ma specjalną lampę i gwizdek, na głowie czapkę, a ubrany jest w kolejarski mundur. Koziołek - kolejarz to kolejna figurka, która stanęła w Kędzierzynie-Koźlu… » więcej 2021-08-03, godz. 14:20 Rozpoczął się II etap remontu nyskiego rynku. Są utrudnienia Rozpoczął się II etap przebudowy nyskiego rynku. W czasie prac nie zabraknie utrudnień, już teraz kierowcy i piesi muszą liczyć się z ograniczeniami w… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »