Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-06-16, 17:40 Autor: Witold Wośtak

Zarzut usiłowania zabójstwa usłyszał 63-letni Kazimierz W. po ataku nożem na znajomego podczas libacji

Sąd Okręgowy w Opolu [fot. Witold Wośtak]
Sąd Okręgowy w Opolu [fot. Witold Wośtak]
Nawet dożywocie grozi 63-letniemu Kazimierzowi W. za usiłowanie zabójstwa w jednej ze wsi gminy Świerczów. Prokuratura Rejonowa w Kluczborku skierowała akt oskarżenia do Sądu Okręgowego w Opolu.
Znajduje się w nim również zarzut kierowania gróźb karalnych wobec policjantów i próby ich przekupstwa. Do zdarzenia doszło pod koniec marca. Najpierw W. wykonywał na swojej posesji prace z Romualdem B, a później razem spożywali alkohol.

- Oskarżony chwycił nóż leżący na stole i bez ostrzeżenia oraz przyczyny zaatakował pokrzywdzonego, zadając cios w brzuch - mówi prokurator Stanisław Bar, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Opolu.

- Następnie mężczyźni szamotali się. Wówczas doszło do ponownego ugodzenia pokrzywdzonego nożem w brzuch. Pokrzywdzonemu udało się oswobodzić, a później on uciekł do swojego miejsca zamieszkania, które znajdowało się w niedalekiej odległości. Tylko na skutek udzielonej mu pomocy medycznej udało się uratować jego życie. Jak stwierdził biegły, wskutek ciosu doszło do przebicia otrzewnej. Te obrażenia stwarzały realne zagrożenie dla jego życia.

Prokurator Bar dodaje, że oskarżony nie przyznał się do zarzucanych czynów i odmówił składania wyjaśnień, zasłaniając się niepamięcią wydarzeń.

- Nadto oskarżony w chwili jego zatrzymania był agresywny wobec funkcjonariuszy policji i wypowiadał wobec nich groźby pozbawienia życia. Co więcej, w trakcie transportowania do Komendy Powiatowej Policji w Namysłowie oskarżony wręczył funkcjonariuszom policji 300 złotych w zamian za wypuszczenie go na wolność. Rzecz jasna mundurowi nie przyjęli pieniędzy, a o całym zdarzeniu poinformowali swoich przełożonych.

Za te przestępstwa grozi kara od 8 do 15 lat pozbawienia wolności, 25 lat lub dożywocie za kratkami. 63-letni oskarżony pozostaje w tymczasowym areszcie.
Stanisław Bar 1
Stanisław Bar 2

Wiadomości z regionu

2021-07-24, godz. 09:03 Trwa remont Miejskiego Stadionu Lekkoatletycznego w Opolu - Koszt remontu Miejskiego Stadionu Lekkoatletycznego w Opolu to milion 800 tysięcy złotych, to pieniądze pochodzące od miasta. 200 tysięcy złotych dołożył… » więcej 2021-07-24, godz. 08:00 Kilka kędzierzyńsko-kozielskich gmin nie czekało na starostwo i zorganizowało transport publiczny. Kosztowało to je… Pięć gmin wiejskich powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego zorganizowało własny transport publiczny. Gdyby tego nie zrobiono, to od początku wakacji mieszkańcy… » więcej 2021-07-24, godz. 07:15 Ochotnicze Ratownictwo Wodne przez cały sezon letni czuwa nad bezpieczeństwem mieszkańców nad Odrą. Do tej pory było… - Na razie jest bezpiecznie - tak pierwszy miesiąc patroli na Odrze podsumowuje Ochotnicza Straż Pożarna Oddział Ratownictwa Wodnego w Opolu. Strażacy codziennie… » więcej 2021-07-23, godz. 21:34 Motocykliści z Polski i Czech zjechali do Prudnika. Rozpoczyna się zlot „Motocyklem na Rock Festiwal Pogranicza” Uczestnicy tej imprezy mogą wylosować motocykl Harley-Davidson. Koncerty, parady motocykli oraz różne atrakcje dla dzieci i dorosłych to wydarzenia zlotu… » więcej 2021-07-23, godz. 21:30 Wolontariusze po rocznej przerwie wrócili do Kamienia Śląskiego policzyć susły na łące przy lotnisku Choć suseł moręgowany został w Polsce uznany za gatunek wymarły, dzięki staraniom m.in. stowarzyszenia przyrodniczego Salamandra, kilkanaście lat temu udało… » więcej 2021-07-23, godz. 21:00 Raport dnia: Opolszczyzna bez nowych zakażeń koronawirusem i zgonów spowodowanych COVID-19 [INFOGRAFIKA] Minionej doby na Opolszczyźnie nie potwierdzono nowych zakażeń koronawirusem. Według danych Głównego Inspektoratu Sanitarnego w regionie nie odnotowano także… » więcej 2021-07-23, godz. 19:15 W Opolu było więcej kandydatów niż miejsc w liceach i technikach. Zakończyła się pierwsza tura rekrutacji do szkół… Zakończyła się pierwsza tura rekrutacji do szkół średnich. W stolicy regionu w liceach i technikach było więcej chętnych niż miejsc. » więcej 2021-07-23, godz. 17:54 Zderzenie osobówki z TIR-em we Wrzoskach. Utrudnienia na obwodnicy Opola [ZDJĘCIA] Samochód osobowy zderzył się dziś (23.07) późnym popołudniem z ciężarówką na obwodnicy północnej Opola we Wrzoskach. Są utrudnienia w ruchu na DK46… » więcej 2021-07-23, godz. 17:20 Śmiertelny wypadek na przejeździe kolejowym w Warmątowicach. Są utrudnienia w kursowaniu pociągów [AKTUALIZACJA] Jedna osoba nie żyje po tym, jak dziś (23.07) kilkanaście minut przed godziną 17.00 pociąg uderzył w samochód osobowy w Warmątowicach. Doszło do tego… » więcej 2021-07-23, godz. 17:15 Czołgi, wozy bojowe i wojskowe ciężarówki zjechały do Winowa. Na poligonie ruszył X Zlot Grup Rekonstrukcyjnych … Czołgi, wozy bojowe, ciężarówki i wojskowe samochody zaparkowały na poligonie w Winowie. Tam rozpoczął się X Zlot Grup Rekonstrukcyjnych. To pierwsze takie… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »