Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-06-16, 20:10 Autor: Witold Wośtak

Kluczbork: stypendia dla studentów kierunków medycznych. W zamian trzeba zobowiązać się do pracy w szpitalu

Lekarze [fot. materiały szpitala]
Lekarze [fot. materiały szpitala]
© (fot. sxc.hu)
© (fot. sxc.hu)
Studenci kierunków medycznych mogą ubiegać się o stypendium w programie gminy Kluczbork. Warunkiem jest zobowiązanie się do co najmniej trzech lat pracy w Powiatowym Centrum Zdrowia po zdobyciu dyplomu lekarza, pielęgniarki lub ratownika medycznego.
Przyszli lekarze na czwartym, piątym i szóstym roku otrzymają po 2 tysiące złotych miesięcznie. Na ostatnim roku studiów licencjackich pielęgniarstwa i ratownictwa medycznego można będzie liczyć na tysiąc złotych, a na magisterskich 1200 złotych wsparcia.

- Chcemy aktywnie wspierać nasz szpital w poszukiwaniu niezbędnych kadr - mówi wiceburmistrz Dariusz Morawiec.

- Oczywiście to jest działanie ukierunkowane zdecydowanie na przyszłość, natomiast trzeba to zrobić teraz i szukać sposobów na przyciągnięcie młodych lekarzy i pielęgniarek do Kluczborka. Co bardzo istotne, pierwsze wnioski już wpłynęły do nas. Liczymy więc, że ten program przyniesie konkretne korzyści dla Powiatowego Centrum Zdrowia.

Wiceburmistrz podkreśla, że jest wiele zapytań o szczegóły stypendiów.

- Jest spore zainteresowanie z całej Polski i odzew jest bardzo pozytywny. Mamy zapytania z różnych uczelni w kraju oraz pytania czy konkretne wnioski od obcokrajowców studiujących na polskich uczelniach. Ten fakt jest dla nas bardzo budujący i mamy nadzieję, że zgłosi się do nas jeszcze więcej chętnych, którym będziemy mogli udzielić stypendium.

Kluczborskie stypendium można łączyć z innymi programami wsparcia, między innymi z bliźniaczym programem urzędu marszałkowskiego. Nabór wniosków potrwa do 10 września.
Dariusz Morawiec 1
Dariusz Morawiec 2

Wiadomości z regionu

2021-07-24, godz. 09:03 Trwa remont Miejskiego Stadionu Lekkoatletycznego w Opolu - Koszt remontu Miejskiego Stadionu Lekkoatletycznego w Opolu to milion 800 tysięcy złotych, to pieniądze pochodzące od miasta. 200 tysięcy złotych dołożył… » więcej 2021-07-24, godz. 08:00 Kilka kędzierzyńsko-kozielskich gmin nie czekało na starostwo i zorganizowało transport publiczny. Kosztowało to je… Pięć gmin wiejskich powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego zorganizowało własny transport publiczny. Gdyby tego nie zrobiono, to od początku wakacji mieszkańcy… » więcej 2021-07-24, godz. 07:15 Ochotnicze Ratownictwo Wodne przez cały sezon letni czuwa nad bezpieczeństwem mieszkańców nad Odrą. Do tej pory było… - Na razie jest bezpiecznie - tak pierwszy miesiąc patroli na Odrze podsumowuje Ochotnicza Straż Pożarna Oddział Ratownictwa Wodnego w Opolu. Strażacy codziennie… » więcej 2021-07-23, godz. 21:34 Motocykliści z Polski i Czech zjechali do Prudnika. Rozpoczyna się zlot „Motocyklem na Rock Festiwal Pogranicza” Uczestnicy tej imprezy mogą wylosować motocykl Harley-Davidson. Koncerty, parady motocykli oraz różne atrakcje dla dzieci i dorosłych to wydarzenia zlotu… » więcej 2021-07-23, godz. 21:30 Wolontariusze po rocznej przerwie wrócili do Kamienia Śląskiego policzyć susły na łące przy lotnisku Choć suseł moręgowany został w Polsce uznany za gatunek wymarły, dzięki staraniom m.in. stowarzyszenia przyrodniczego Salamandra, kilkanaście lat temu udało… » więcej 2021-07-23, godz. 21:00 Raport dnia: Opolszczyzna bez nowych zakażeń koronawirusem i zgonów spowodowanych COVID-19 [INFOGRAFIKA] Minionej doby na Opolszczyźnie nie potwierdzono nowych zakażeń koronawirusem. Według danych Głównego Inspektoratu Sanitarnego w regionie nie odnotowano także… » więcej 2021-07-23, godz. 19:15 W Opolu było więcej kandydatów niż miejsc w liceach i technikach. Zakończyła się pierwsza tura rekrutacji do szkół… Zakończyła się pierwsza tura rekrutacji do szkół średnich. W stolicy regionu w liceach i technikach było więcej chętnych niż miejsc. » więcej 2021-07-23, godz. 17:54 Zderzenie osobówki z TIR-em we Wrzoskach. Utrudnienia na obwodnicy Opola [ZDJĘCIA] Samochód osobowy zderzył się dziś (23.07) późnym popołudniem z ciężarówką na obwodnicy północnej Opola we Wrzoskach. Są utrudnienia w ruchu na DK46… » więcej 2021-07-23, godz. 17:20 Śmiertelny wypadek na przejeździe kolejowym w Warmątowicach. Są utrudnienia w kursowaniu pociągów [AKTUALIZACJA] Jedna osoba nie żyje po tym, jak dziś (23.07) kilkanaście minut przed godziną 17.00 pociąg uderzył w samochód osobowy w Warmątowicach. Doszło do tego… » więcej 2021-07-23, godz. 17:15 Czołgi, wozy bojowe i wojskowe ciężarówki zjechały do Winowa. Na poligonie ruszył X Zlot Grup Rekonstrukcyjnych … Czołgi, wozy bojowe, ciężarówki i wojskowe samochody zaparkowały na poligonie w Winowie. Tam rozpoczął się X Zlot Grup Rekonstrukcyjnych. To pierwsze takie… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »