Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-06-13, 15:23 Autor: Katarzyna Doros

Około pół tysiąca osób uczestniczy w II Charytatywnym Biegu "Śladami Zeflika" w Niezdrowicach. "Pomaganie innym jest fajne" [ZDJĘCIA]

II Bieg Śladami Zeflika w Niezdrowicach [fot. Katarzyna Doros]
II Bieg Śladami Zeflika w Niezdrowicach [fot. Katarzyna Doros]
II Bieg Śladami Zeflika w Niezdrowicach [fot. Katarzyna Doros]
II Bieg Śladami Zeflika w Niezdrowicach [fot. Katarzyna Doros]
II Bieg Śladami Zeflika w Niezdrowicach [fot. Katarzyna Doros]
II Bieg Śladami Zeflika w Niezdrowicach [fot. Katarzyna Doros]
Blisko 500 osób, w tym dzieci wzięło udział II Charytatywnym Biegu "Śladami Zeflika" w Niezdrowicach. Na zawodników startujących w głównym biegu czekała 7-kilometrowa trasa przełajowa po najciekawszych miejscach okolicy. Nie zabrakło też konkurencji dla najmłodszych i miłośników nordic walking. Wszystko po to, by na sportowo wesprzeć chorego mieszkańca Niezdrowic.
- Spotykamy się tutaj, żeby nazbierać pieniądze na rehabilitację małego Aronka, naszego mieszkańca, który choruje na Trisomię21, czyli zespół Downa. Liczy się każda złotówka. Zaczęliśmy biegiem w zróżnicowanym terenie, a skończymy dj-ami z Energii 2000. Główny bieg miał dystans 7 kilometrów, trasa nordic walking miała 3 kilometry, a biegi dla dzieci od 100 do 1000 metrów - mówi Artur Kiowski, prezes Stowarzyszenia Odnowy i Rozwoju Wsi Niezdrowice.

Jako pierwszy główną trasę 7 kilometrów pokonał Jakub Foltyn z Rudzińca. Na mecie stawił się po 26 minutach i 32 sekundach. - Trasa była mocno przełajowa, były kałuże, miękki teren, do tego silny wiatr dodatkowo utrudniał zawody. Bardzo mi się podoba. Biegam po tutejszych ścieżkach, na co dzień się nie ścigam, ale dlatego, że zawody były niedaleko i bieg charytatywny, to chętnie wystartowałem - mówi.

Danuta Polak z Niezdrowic zdecydowała się wystartować w marszu nordic walking. - Drugi raz biorę w tej imprezie, nie ważny jest wynik, liczy się dobra zabawa - mówi. - Maszerowałam z kijkami, bo zawody charytatywne są organizowane już drugi raz. Idę te 3 kilometry dla rozrywki, myślę, że wśród kobiet byłam trzecia lub czwarta. Pomaganie innym jest fajne, myślę, że gdybyśmy my byli w potrzebie, to ktoś inny by się do nas uśmiechnął i nam pomógł. Bardzo się cieszymy, że coś takiego jest i trzymamy kciuki za małego Arona.

Każdy z uczestników może wziąć udział w licytacji i wygrać przejazd prawdziwym czołgiem czy lot samolotem. Oprócz tego wydarzenie jest też okazją do spotkania z Krzysztofem Diablo Włodarczykiem.

Dodajmy, impreza potrwa do wieczora, a Radio Opole patronuje medialnie temu wydarzeniu.
Artur Kiowski
Jakub Foltyn
Danuta Polak

Wiadomości z regionu

2021-07-28, godz. 21:30 Raport dnia: blisko 140 nowych zakażeń w kraju, w tym jedno w regionie. Szczepienia przeciw COVID-19 także w dziesięciu… Jeden przypadek zakażenia koronawirusem potwierdzono dziś (28.07) na Opolszczyźnie. W codziennym komunikacie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 138 infekcjach… » więcej 2021-07-28, godz. 20:00 Prudnik: rzeźba w brązie upamiętni sławnego mistrza kolarstwa Stanisława Szozdę Stanisław Szozda będzie upamiętniony w Prudniku. Jego postać naturalnej wielkości, odlana z brązu, stanie obok hali sportowej I LO. Jest on jednym z najwybitniejszych… » więcej 2021-07-28, godz. 19:00 Sąd Apelacyjny nie przedłużył aresztu tymczasowego jednemu z trzech mężczyzn podejrzanych o podwójne zabójstwo… Sąd Apelacyjny nie przedłużył aresztu tymczasowego jednemu z trójki mężczyzn podejrzanych o podwójne zabójstwo przy ul. Duboisa w Opolu. Mężczyzna może… » więcej 2021-07-28, godz. 18:00 Korniki w kościele w Bierdzanach. Niedługo intruzów ma już nie być W zabytkowym kościele w Bierdzanach w gminie Turawa zadomowili się nieproszeni goście. XVIII-wieczny, drewniany obiekt zaatakowały korniki. Los tych owadów… » więcej 2021-07-28, godz. 17:49 Jędrychowice: kombajn zahaczył o linię średniego napięcia. Skończyło się na strachu W czasie prac polowych w Jędrychowicach w powiecie głubczyckim kombajn zbożowy zahaczył wysięgnikiem o linię średniego napięcia. W maszynie znajdowały… » więcej 2021-07-28, godz. 17:48 Mieszkańcy Kopic po alarmie bombowym wrócili do domów Mieszkańcy Kopic koło Grodkowa po kilkugodzinnej ewakuacji wrócili do swoich domów. Przypomnijmy, dziś (28.07) około 10.00 pracownicy budujący kanalizację… » więcej 2021-07-28, godz. 17:45 Krapkowicka policja zatrzymała mężczyznę podejrzewanego o ugodzenie nożem kobiety Policjanci zatrzymali mężczyznę, który dzisiaj (28.07) wczesnym popołudniem w centrum Krapkowic miał ugodzić nożem w brzuch 23-letnią kobietę. Podejrzewanego… » więcej 2021-07-28, godz. 15:42 Krapkowice: kobieta na ulicy została ugodzona nożem! Trwa ustalanie tożsamości napastnika Do groźnego zdarzenia doszło w Krapkowicach. Jak wynika z zebranych przez naszą reporterkę informacji, mężczyzna ranił ostrym narzędziem - najprawdopodobniej… » więcej 2021-07-28, godz. 14:59 Odmówisz udziału w Narodowym Spisie Powszechnym, to musisz się liczyć z konsekwencjami. W kraju wystawiono 80 wniosków… Jedna osoba na Opolszczyźnie może ponieść konsekwencje w związku z odmową uczestniczenia w Narodowym Spisie Powszechnym. Wniosek o jej ukaranie złożył… » więcej 2021-07-28, godz. 14:12 Niewybuch z Kopic podjęty przez saperów. To bomba lotnicza Saperzy zabezpieczyli niewybuch w Kopicach. W akcji wziął udział 6-osobowy patrol z Brzegu. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »