Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-06-13, 15:23 Autor: Katarzyna Doros

Około pół tysiąca osób uczestniczy w II Charytatywnym Biegu "Śladami Zeflika" w Niezdrowicach. "Pomaganie innym jest fajne" [ZDJĘCIA]

II Bieg Śladami Zeflika w Niezdrowicach [fot. Katarzyna Doros]
II Bieg Śladami Zeflika w Niezdrowicach [fot. Katarzyna Doros]
II Bieg Śladami Zeflika w Niezdrowicach [fot. Katarzyna Doros]
II Bieg Śladami Zeflika w Niezdrowicach [fot. Katarzyna Doros]
II Bieg Śladami Zeflika w Niezdrowicach [fot. Katarzyna Doros]
II Bieg Śladami Zeflika w Niezdrowicach [fot. Katarzyna Doros]
Blisko 500 osób, w tym dzieci wzięło udział II Charytatywnym Biegu "Śladami Zeflika" w Niezdrowicach. Na zawodników startujących w głównym biegu czekała 7-kilometrowa trasa przełajowa po najciekawszych miejscach okolicy. Nie zabrakło też konkurencji dla najmłodszych i miłośników nordic walking. Wszystko po to, by na sportowo wesprzeć chorego mieszkańca Niezdrowic.
- Spotykamy się tutaj, żeby nazbierać pieniądze na rehabilitację małego Aronka, naszego mieszkańca, który choruje na Trisomię21, czyli zespół Downa. Liczy się każda złotówka. Zaczęliśmy biegiem w zróżnicowanym terenie, a skończymy dj-ami z Energii 2000. Główny bieg miał dystans 7 kilometrów, trasa nordic walking miała 3 kilometry, a biegi dla dzieci od 100 do 1000 metrów - mówi Artur Kiowski, prezes Stowarzyszenia Odnowy i Rozwoju Wsi Niezdrowice.

Jako pierwszy główną trasę 7 kilometrów pokonał Jakub Foltyn z Rudzińca. Na mecie stawił się po 26 minutach i 32 sekundach. - Trasa była mocno przełajowa, były kałuże, miękki teren, do tego silny wiatr dodatkowo utrudniał zawody. Bardzo mi się podoba. Biegam po tutejszych ścieżkach, na co dzień się nie ścigam, ale dlatego, że zawody były niedaleko i bieg charytatywny, to chętnie wystartowałem - mówi.

Danuta Polak z Niezdrowic zdecydowała się wystartować w marszu nordic walking. - Drugi raz biorę w tej imprezie, nie ważny jest wynik, liczy się dobra zabawa - mówi. - Maszerowałam z kijkami, bo zawody charytatywne są organizowane już drugi raz. Idę te 3 kilometry dla rozrywki, myślę, że wśród kobiet byłam trzecia lub czwarta. Pomaganie innym jest fajne, myślę, że gdybyśmy my byli w potrzebie, to ktoś inny by się do nas uśmiechnął i nam pomógł. Bardzo się cieszymy, że coś takiego jest i trzymamy kciuki za małego Arona.

Każdy z uczestników może wziąć udział w licytacji i wygrać przejazd prawdziwym czołgiem czy lot samolotem. Oprócz tego wydarzenie jest też okazją do spotkania z Krzysztofem Diablo Włodarczykiem.

Dodajmy, impreza potrwa do wieczora, a Radio Opole patronuje medialnie temu wydarzeniu.
Artur Kiowski
Jakub Foltyn
Danuta Polak

Wiadomości z regionu

2021-08-02, godz. 12:45 Burze znowu mogą zagościć nad Opolszczyzną. Jest ostrzeżenie IMGW Ostrzeżenie pierwszego stopnia o możliwych burzach z gradem wydało dla całego województwa IMGW. » więcej 2021-08-02, godz. 12:29 Nożownik z Krapkowic usłyszał zarzuty. Grozi mu 10 lat za kratkami Nożownik, który w ubiegłym tygodniu zaatakował kobietę w centrum Krapkowic usłyszał zarzuty i trafił do aresztu. Przypomnijmy. 23-latka z raną brzucha… » więcej 2021-08-02, godz. 11:50 Nyskie starostwo planuje rozbudowę infrastruktury sportowej w "Rolniku". Uczniowie mogą zyskać nową halę i boisko Uczniowie Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Nysie najprawdopodobniej będą cieszyć się lepszymi warunkami do odbywania zajęć wychowania fizycznego… » więcej 2021-08-02, godz. 10:41 MZ: w kraju ponad 90 nowych przypadków koronawirusa. Na Opolszczyźnie żadnego [INFOGRAFIKA] Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 91 zakażeniach koronawirusem na terenie kraju. W regionie nie odnotowano nowych zachorowań. » więcej 2021-08-02, godz. 10:26 Czy propozycja zaostrzenia przepisów w ruchu drogowym zwiększy bezpieczeństwo? Ocena wicedyrektora WORD - To jedyne rozwiązanie, które pozwoliłoby uspokoić ruch na naszych drogach - ocenił w porannej loży radiowej RO wicedyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu… » więcej 2021-08-02, godz. 10:15 Kolejne zdarzenie drogowe na przejeździe kolejowym. W Charbielinie samochód wjechał pod pociąg Na niestrzeżonym przejeździe kolejowym między Charbielinem a Jarnołtówkiem samochód osobowy wjechał pod pociąg. Do zdarzenia doszło dziś (02.08) około… » więcej 2021-08-02, godz. 08:00 Co z budową mostu kolejowego nad Odrą w Opolu? Rzecznik PKP PL odpowiada - Liczymy, że projekt zostanie zakończony w terminie - tak na pytanie, czy przy budowie mostu kolejowego nad Odrą są opóźnienia, odpowiada rzecznik PKP PLK… » więcej 2021-08-02, godz. 07:00 Znamy scenariusz remontu opolskiego odcinka A4. "Prace potrwają do przyszłego roku, jednak z przerwą zimową" W połowie sierpnia rozpocznie się remont autostrady A4 na jej opolskim odcinku. W tym roku wymianę nawierzchni zaplanowano między Górą Świętej Anny a granicą… » więcej 2021-08-01, godz. 20:15 1174 chętnych skorzystało z niedzielnej akcji szczepień przeciw COVID-19 w dziesięciu opolskich parafiach 1174 osób zaszczepiło się przeciw COVID-19 podczas niedzielnej akcji w dziesięciu opolskich parafiach. Mobilne punkty zostały uruchomione z myślą o wiernych… » więcej 2021-08-01, godz. 19:36 "Na początku wszyscy byli pełni entuzjazmu do walki". Opolszczyzna upamiętniła 77. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego… W Opolu upamiętniono 77. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Uroczystości na osiedlu Armii Krajowej rozpoczęła msza święta w parafii pw. Przemienienia… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »