Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-10-04, 15:03 Autor: Daniel Klimczak

Na sportowo wspierają niepełnosprawnego mieszkańca. W Niezdrowicach odbył się Bieg Śladami Zeflika

Bieg Śladami Zeflika [fot. Daniel Klimczak]
Bieg Śladami Zeflika [fot. Daniel Klimczak]
Bieg Śladami Zeflika [fot. Daniel Klimczak]
Bieg Śladami Zeflika [fot. Daniel Klimczak]
Bieg Śladami Zeflika [fot. Daniel Klimczak]
Bieg Śladami Zeflika [fot. Daniel Klimczak]
Bieg Śladami Zeflika [fot. Daniel Klimczak]
Bieg Śladami Zeflika [fot. Daniel Klimczak]
Około 300 osób wzięło udział w dzisiejszym (04.10) I Charytatywnym Biegu Śladami Zeflika, który odbył się w Niezdrowicach. Na zawodników czekała 7-kilometrowa trasa przełajowa prowadząca po najciekawszych miejscach okolicy.
Organizatorzy zadbali o to, by rywalizacja przebiegała w zróżnicowanym terenie. Artur Kijowski, wiceprezes Stowarzyszenia Odnowy i Rozwoju Wsi Niezdrowice przekonuje, że to bieg dla ludzi z charakterem.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni i zdumieni, że aż tylu zawodników w czasie pandemii nas odwiedziło i chciało wystartować w naszym biegu. Do trzech razy sztuka, jak się to mówi, bo 2 razy przenosiliśmy imprezę z powodu pandemii. Ustalając przebieg trasy, chcieliśmy pokazać te nasze części lasu, części Kanału Gliwickiego, część wody i troszeczkę wioski - tłumaczy.

Jako pierwszy linię mety minął Tomasz Antosiak reprezentujący barwy Anton Team, a jednocześnie pracownik magistratu w Ujeździe. Zawodnik nie krył zadowolenia z powodu rosnącej liczby imprez biegowych w regionie.

- Trasa stosunkowo trudna, bo bardzo wietrzna, trochę błota. Pierwszy kilometr w szaleńczym tempie, po prostu, prowadzili chłopaki a ja odpuściłem. Potem na szczęście udało mi się troszeczkę dogonić. Bardzo fajna inicjatywa, bardzo mnie cieszy, że wiele biegów na Opolszczyźnie się już odbywa - dodał.

Z kolei najszybsza wśród pań okazała się Sabina Wojtaszewska z Raciborza, która po ukończeniu biegu wskazała, że wynik sportowy nie miał dziś wielkiego znaczenia.

- Przyjechałam tu tylko dlatego, by pomóc charytatywnie. Biegłam spokojnie, ponieważ boli mnie całe ciało. Po wczorajszych OCR-ach, przeszkodach, jestem cała posiniaczona, pokaleczona, obolała. Czes mógłby być lepszy, ale niestety trochę zabrakło tej siły - powiedziała.

Bieg ukończył również wicemarszałek województwa Roman Kolek, który chwalił organizację, jak i cel imprezy.

- Na pewno jest wiele atrakcji i stąd uczestnicy chcą wspierać ten szczytny, charytatywny cel, czyli wsparcie osoby, która wymaga pomocy, czyli wsparcia w zakupie dobrej, skutecznej protezy. Pacjent, dla którego dzisiaj zbieramy pieniądze wymaga takiej pomocy, aby łatwiej mu było żyć - zauważa.

Dodajmy, że impreza była również okazją do osobistego spotkania ze znanymi sportowcami, między innymi Krzysztofem "Diablo" Włodarczykiem, Andrzejem Orzeszkiem, czy Mariuszem Ujazdą.
Artur Kijowski
Tomasz Antosiak
Sabina Wojtaszewska
Roman Kolek

Wiadomości z regionu

2021-09-28, godz. 21:15 Raport dnia: rośnie liczba zakażeń w kraju i hospitalizowanych pacjentów. Chorują głównie osoby młode, które nie… 8 nowych zakażeń i śmierć jednej osoby potwierdzono dziś (28.09) na Opolszczyźnie. W codziennym komunikacie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 975 infekcjach… » więcej 2021-09-28, godz. 20:00 Jeszcze tylko opinia geologa i wznowione będą prace przy budowie PSZOK-u w Kielczy Ponad pół rok opóźniona jest budowa Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Kielczy, w gminie Zawadzkie. Problemem były niezgodności projektowe… » więcej 2021-09-28, godz. 19:00 Na 1200 szkół i przedszkoli w regionie w czterech placówkach nauka jest prowadzona hybrydowo po wykryciu zakażeń … W 4 szkołach w regionie w związku z wykryciem zakażenia koronawirusem prowadzone jest nauczanie hybrydowe. W sumie zdalna edukacja dotyczy uczniów 11 klas… » więcej 2021-09-28, godz. 18:00 Radni Sejmiku Województwa Opolskiego zdecydowali o zmianie statutu szpitala przy ul. Wodociągowej. Psychiatryczny oddział… Radni Sejmiku Województwa Opolskiego zdecydowali o zmianie statutu Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. św. Jadwigi w Opolu. To oznacza, że 40-łóżkowy… » więcej 2021-09-28, godz. 17:00 W szpitalu tymczasowym hospitalizowanych jest 16 pacjentów. Siedmiu z nich przebywa na oddziale intensywnej terapii Pogarsza się sytuacja epidemiczna w kraju. Ministerstwo Zdrowia w codziennym komunikacie informowało o 975 nowych infekcjach koronawirusem. W porównaniu z ubiegłym… » więcej 2021-09-28, godz. 17:00 Dzień Chemika w Zakładach Azotowych Kędzierzyn Po raz pierwszy od dwóch lat w Kędzierzynie-Koźlu zorganizowano Dni Chemika. Spotkanie byłych i obecnych pracowników Grupy Azoty ZAK S.A. to wieloletnia tradycja… » więcej 2021-09-28, godz. 16:25 Zderzenie trzech samochodów na autostradzie. Nie ma osób poszkodowanych, ale są utrudnienia [AKTUALIZACJA] Do kolizji trzech samochodów osobowych doszło na opolskim odcinku autostrady. Są utrudnienia na jezdni do Wrocławia. » więcej 2021-09-28, godz. 16:00 Poseł Witold Zembaczyński: niech policja zacznie kierować ruchem. Policja: to słowa krzywdzące - Policja powinna zająć się kierowaniem ruchem w Opolu - tak sugeruje Witold Zembaczyński. Poseł Nowoczesnej na konferencji prasowej przed ratuszem odniósł… » więcej 2021-09-28, godz. 16:00 Opole: Arkadiusz Wiśniewski sprzeciwia się rozszerzeniu działalności firmy Remondis. ''W mieście nie ma miejsca na… Prezydent Opola nie zgadza się na planowane rozszerzenie działalności firmy Remondis. Przedsiębiorstwo podejmuje starania, które ma na celu zwiększenie składowiska… » więcej 2021-09-28, godz. 15:00 "Ten projekt znacząco usprawni żeglugę". Rozpoczął się drugi etap prac modernizacyjnych na stopniu wodnym w Dobrzeniu… Poprawa żeglowności na Odrze oraz zwiększenie bezpieczeństwa przeciwpowodziowego. To główne cele, jakie są realizowane na stopniu Wodnym w Dobrzeniu Wielkim… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »