Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-06-12, 16:30 Autor: Daniel Klimczak

Roztańczony Gogolin. Na parkiecie miejscowej hali sportowej swoje umiejętności prezentuje ponad 300 par z całego kraju

Grand Prix Polski PTT w Gogolinie [fot. Daniel Klimczak]
Grand Prix Polski PTT w Gogolinie [fot. Daniel Klimczak]
Grand Prix Polski PTT w Gogolinie [fot. Daniel Klimczak]
Grand Prix Polski PTT w Gogolinie [fot. Daniel Klimczak]
Grand Prix Polski PTT w Gogolinie [fot. Daniel Klimczak]
Grand Prix Polski PTT w Gogolinie [fot. Daniel Klimczak]
Ponad 300 par z całej Polski bierze udział w VII edycji turnieju Grand Prix Polski Tańca Towarzyskiego w Gogolinie.
Uczestnicy prezentują swoje umiejętności w stylu standardowym i latynoamerykańskim. Kierownik organizacyjny imprezy Patrycja Labusga wskazuje, że wśród nich można spotkać przedstawicieli niemal wszystkich grup wiekowych.

- Rozpoczynając od dzieci, czyli rekreacji. Są to pary, które dopiero stawiają swoje pierwsze kroczki. Skończywszy na tych naprawdę najlepszych parach z całej Polski, parach dorosłych, które niejednokrotnie przyjeżdżają do nas, żeby zdobywając tytuł grand prix przejść do kolejnej, wyższej klasy - tłumaczy.

Mimo pandemii i związanym z nią brakiem występów na tego typu imprezach, zawodnicy prezentują wysoki poziom, zauważa sędzia główny Michał Skawiński. Jak dodaje, w swojej ocenie jurorzy biorą pod uwagę kilka istotnych czynników.

- Wiadomo, najważniejszy w tańcu jest rytm. Trzeba mieć poczucie rytmu, dobrą sylwetkę, no i wtedy możemy myśleć o fajnym, porządnym tańcu. Para musi też dobrze wyglądać, mieć fajny strój, technikę, to jest też ważne. Mile widziana jest też charyzma - dodaje.

Sami zawodnicy wskazują z kolei, że w dobrym występie pomaga wcześniejsze przygotowanie, w tym wprowadzenie się w odpowiedni nastrój.

- Przygotowanie fizyczne, przygotowanie mentalne. Trzeba przygotować głowę na to, że tańczymy turniej i to jest rywalizacja - mówi Sara Olejnik z Częstochowy.

- Na pewno dobrze coś zjeść, posłuchać fajnej muzyki, porozmawiać z najbliższymi i w sumie myśleć pozytywnie, tyle - zdradza Dominika z Warszawy.

Dla najlepszych par organizator oraz sponsorzy przewidzieli nagrody finansowe w wysokości od 400 do 800 złotych. Dodajmy, że wydarzenie potrwa do późnych godzin wieczornych, a transmisję z niego można oglądać w mediach społecznościowych organizatora.
Patrycja Labusga
Michał Skawiński
Zawodniczki

Wiadomości z regionu

2024-12-24, godz. 23:59 Śląskie niebo lub sztufada ze słoniną. Regionalne dania na świątecznym stole - W czasie świąt powinna dominować tradycyjna kuchnia - mówi szef kuchni Kamil Klekowski. Jednak jak zaznacza, można wprowadzić nieco nowoczesności, ale… » więcej 2024-12-24, godz. 19:00 Obfitość i dobrobyt. Takie znaczenie miały potrawy wigilijne Dwanaście, a czasem też cztery lub siedem - tyle potraw musiało się dawniej znaleźć na wigilijnym stole. Mniejsza liczba dań obowiązywała zwłaszcza w… » więcej 2024-12-24, godz. 18:00 W święta dominowała magia. Wiele symboli zachowało się do dziś - Jaka wigilia, taki cały rok - w ten przesąd w dawnych czasach mieszkańcy naszego regionu bardzo mocno wierzyli. Wigilia na Śląsku Opolskim prezentowała… » więcej 2024-12-24, godz. 17:00 "Jaka wigilia, taki cały rok". Dawniej przesądy wigilijne były mocno przestrzegane Święta, a szczególnie wigilia, to dla chrześcijan czas szczególnie ważny. Dawniej mieszkańcy naszego regionu bardzo mocno zwracali uwagę na to, co można… » więcej 2024-12-24, godz. 16:15 Wigilia w Czechach ze... złotym prosiaczkiem i zupą rybną Do Wigilii zasiądą również Czesi. Mimo, że nasi południowi sąsiedzi są jednym z najbardziej zlaicyzowanych społeczeństw w Europie, to jednak kultywują… » więcej 2024-12-24, godz. 15:00 Kiedyś królował na świątecznym stole, dziś głównie smażony i podawany symbolicznie. Co się stało z karpiem? Smażony, w galarecie albo w zalewie. Jeszcze kilkanaście lat temu karpia w wigilię serwowało się na potęgę. Dziś mieszkańcy regionu zgodnie przyznają… » więcej 2024-12-24, godz. 15:00 Biskup Czaja z życzeniami na Boże Narodzenie. "Bądźmy znakami nadziei" Biskup Diecezjalny Andrzej Czaja złożył życzenia Opolanom. Duchowny zwrócił się do mieszkańców regionu mówiąc o radości i pokoju. Aby ich zaznać… » więcej 2024-12-24, godz. 12:00 To ostatnia robocza wigilia? Przygotowania "last minute" W tym roku wigilia wypadła w dzień roboczy, co oznacza, że nie wszyscy mogli sobie pozwolić na przygotowywanie świątecznych potraw od wczesnych godzin porannych… » więcej 2024-12-24, godz. 12:00 Nasi radiowcy też dobrze gotują! Karp faszerowany czy sernik z rosą to tylko niektóre specjały Choć zwykle pracują głosem, nie straszna im kuchnia, a pasją jest gotowanie. Pracownicy Radia Opole, których mogą Państwo kojarzyć z naszej anteny, dziś… » więcej 2024-12-24, godz. 11:00 Potrawy z makiem mają zapewnić dobrobyt, dlatego w wigilię nie może zabraknąć makówki Wśród wigilijnych potraw nie może zabraknąć tych z makiem. Po wytrawnej kolacji z karpiem czy kapustą na przełamanie smaków w śląskich domach serwuje… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »