Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-06-12, 16:30 Autor: Daniel Klimczak

Roztańczony Gogolin. Na parkiecie miejscowej hali sportowej swoje umiejętności prezentuje ponad 300 par z całego kraju

Grand Prix Polski PTT w Gogolinie [fot. Daniel Klimczak]
Grand Prix Polski PTT w Gogolinie [fot. Daniel Klimczak]
Grand Prix Polski PTT w Gogolinie [fot. Daniel Klimczak]
Grand Prix Polski PTT w Gogolinie [fot. Daniel Klimczak]
Grand Prix Polski PTT w Gogolinie [fot. Daniel Klimczak]
Grand Prix Polski PTT w Gogolinie [fot. Daniel Klimczak]
Ponad 300 par z całej Polski bierze udział w VII edycji turnieju Grand Prix Polski Tańca Towarzyskiego w Gogolinie.
Uczestnicy prezentują swoje umiejętności w stylu standardowym i latynoamerykańskim. Kierownik organizacyjny imprezy Patrycja Labusga wskazuje, że wśród nich można spotkać przedstawicieli niemal wszystkich grup wiekowych.

- Rozpoczynając od dzieci, czyli rekreacji. Są to pary, które dopiero stawiają swoje pierwsze kroczki. Skończywszy na tych naprawdę najlepszych parach z całej Polski, parach dorosłych, które niejednokrotnie przyjeżdżają do nas, żeby zdobywając tytuł grand prix przejść do kolejnej, wyższej klasy - tłumaczy.

Mimo pandemii i związanym z nią brakiem występów na tego typu imprezach, zawodnicy prezentują wysoki poziom, zauważa sędzia główny Michał Skawiński. Jak dodaje, w swojej ocenie jurorzy biorą pod uwagę kilka istotnych czynników.

- Wiadomo, najważniejszy w tańcu jest rytm. Trzeba mieć poczucie rytmu, dobrą sylwetkę, no i wtedy możemy myśleć o fajnym, porządnym tańcu. Para musi też dobrze wyglądać, mieć fajny strój, technikę, to jest też ważne. Mile widziana jest też charyzma - dodaje.

Sami zawodnicy wskazują z kolei, że w dobrym występie pomaga wcześniejsze przygotowanie, w tym wprowadzenie się w odpowiedni nastrój.

- Przygotowanie fizyczne, przygotowanie mentalne. Trzeba przygotować głowę na to, że tańczymy turniej i to jest rywalizacja - mówi Sara Olejnik z Częstochowy.

- Na pewno dobrze coś zjeść, posłuchać fajnej muzyki, porozmawiać z najbliższymi i w sumie myśleć pozytywnie, tyle - zdradza Dominika z Warszawy.

Dla najlepszych par organizator oraz sponsorzy przewidzieli nagrody finansowe w wysokości od 400 do 800 złotych. Dodajmy, że wydarzenie potrwa do późnych godzin wieczornych, a transmisję z niego można oglądać w mediach społecznościowych organizatora.
Patrycja Labusga
Michał Skawiński
Zawodniczki

Wiadomości z regionu

2021-07-31, godz. 09:46 Dziś "Biała sobota" w Opolskim Centrum Onkologii. Specjaliści zachęcają do badań profilaktycznych W ramach akcji dziś (31.07) w godzinach od 10:00 do 15:00 będzie można skonsultować niepokojące zmiany skórne, porozmawiać z psychologiem, dietetykiem… » więcej 2021-07-31, godz. 09:34 Tragiczne skutki wypadku w gminie Pokój. W szpitalu zmarła 37-letnia kobieta Wczoraj (30.07) po godz. 21:00 na drodze pomiędzy miejscowościami Kopalina i Domaradzka Kuźnia w gminie Pokój samochód osobowy marki renault z niewyjaśnionych… » więcej 2021-07-31, godz. 08:15 Na opolskiej Malince powstaje nowe przedszkole. Prace ruszyły pełną parą Na opolskiej Malince powstaje nowe przedszkole. Zgodnie z polityką oświatową przyjętą przez władze miasta, do 2030 roku ma ich powstać jeszcze co najmniej… » więcej 2021-07-30, godz. 23:30 W sobotę do Pawłowiczek zjadą stare motocykle, samochody i traktory Stowarzyszenie Miłośnicy Pojazdów Zabytkowych zaprasza na Rajd Miłośników Starej Motoryzacji, który odbędzie się w sobotę (31.07) w Pawłowiczkach. W… » więcej 2021-07-30, godz. 22:01 Auto uderzyło w drzewo w Lubnowie, a w Kosorowicach policja i strażacy poszukują zaginionego mężczyzny Do obydwu akcji zadysponowanych zostało po 5 zastępów straży pożarnej. » więcej 2021-07-30, godz. 21:30 Rozmowy ze specjalistami i bezpłatne badania. Opolskie Centrum Onkologii szykuje "białą sobotę". Radio Opole będzie… Konsultacje ze specjalistami, mammografia i badania znamion skórnych, a przede wszystkim poprawa świadomości o profilaktyce chorób nowotworowych to główny… » więcej 2021-07-30, godz. 20:30 Raport dnia: na Opolszczyźnie zakaziła się jedna osoba, w kraju ponad 150 [INFOGRAFIKA] Na Opolszczyźnie potwierdzono dziś (30.07) jedno zakażenie koronawirusem. W codziennym komunikacie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 153 nowych przypadkach… » więcej 2021-07-30, godz. 20:00 Pożary na polach w całym regionie, pracowite popołudnie dla strażaków. Największy pożar mamy w Gierowie [AKTUAL… Strażacy na Opolszczyźnie mają pracowite popołudnie z powodu licznych pożarów ściernisk i zbóż. » więcej 2021-07-30, godz. 20:00 Namysłów, Brzeg i Nysa pamiętają o Powstaniu Warszawskim. Miasta uczczą 77. rocznicę wybuchu zrywu Namysłów, Brzeg i Nysa również uczczą 77. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Uroczystości w tych miastach zaplanowano na niedzielne (01.08) popo… » więcej 2021-07-30, godz. 19:45 Psi nos się nie myli. Hunter wywęszył towar Próbę nielegalnego przywozu narkotyków do kraju udaremnili mundurowi opolskiej KAS wspólnie z policją. Akcja miała miejsce na opolskim odcinku A4, a główną… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »