Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-05-21, 12:40 Autor: Monika Matuszkiewicz

Opole: trwa rozbiórka pawilonów na targowisku "Centrum". Kupcy muszą zdecydować, czy sprzedać swój pawilon, czy samemu rozebrać

Trwa rozbiórka targowiska "Centrum" w Opolu [fot.M.Matuszkiewicz]
Trwa rozbiórka targowiska "Centrum" w Opolu [fot.M.Matuszkiewicz]
Trwa rozbiórka targowiska "Centrum" w Opolu [fot.M.Matuszkiewicz]
Trwa rozbiórka targowiska "Centrum" w Opolu [fot.M.Matuszkiewicz]
Trwa rozbiórka targowiska "Centrum" w Opolu [fot.M.Matuszkiewicz]
Trwa rozbiórka targowiska "Centrum" w Opolu [fot.M.Matuszkiewicz]
Trwa rozbiórka targowiska "Centrum" w Opolu [fot.M.Matuszkiewicz]
Trwa rozbiórka targowiska "Centrum" w Opolu [fot.M.Matuszkiewicz]
Trwa rozbiórka targowiska "Centrum" w Opolu. Koordynatorem prac jest Zakład Komunalny, ale - co ciekawe - za usunięcie tamtejszych pawilonów odpowiedzialni są ich właściciele. Spółka miejska dała im do wyboru trzy rozwiązania. Pierwszym jest sprzedaż swojego pomieszczenia firmie zewnętrznej za 1000 złotych, samodzielna rozbiórka lub zlecenie jej zakładowi, ale wtedy koszt wynosi 7 tysięcy złotych.
Informacja o zamknięciu targowiska pojawiła się pod koniec 2019 roku. Jednak oficjalnie swoją działalność zakończyło na początku stycznia 2020 roku. Natomiast miesiąc temu radni Opola zdecydowali, że teren ten zostanie przekazany przedsiębiorcy Ryszardowi Wójcikowi. W zamian ratusz otrzyma ponad 6 hektarów terenów zielonych w Grudzicach. Na placu po targowisku mają powstać mieszkania.

- Targowisko miało istnieć 10 lat. Taki zapis był w umowie, którą kupcy podpisywali. Proces rozbiórki nie jest łatwy, bo ściany są połączone i mają elementy wspólne. Jeśli kupcy sprzedadzą swój pawilon za 1000 złotych, to firma zajmująca się tym pokrywa koszty rozbiórki, transportu i przeniesienia go w inne miejsce - mówi Patryk Stasiak, prezes Zakładu Komunalnego w Opolu.

- W momencie, kiedy ktoś nie zdecydowałby się sprzedać tego obiektu, to dajemy inną możliwość. Może rozebrać na własną rękę, oczywiście pod naszym nadzorem. Druga opcja, to rozbiórka przez nas. My dokonaliśmy wyceny przez podmiot zewnętrzny i rozbiórka jednego pawilonu kosztuje wówczas 7 tysięcy złotych.

Prace rozbiórkowe mają się zakończyć jeszcze w maju, choć nie wiadomo, czy uda się Zakładowi Komunalnemu dojść do porozumienia z kupcami. Na ten moment na rozbiórkę swoich pawilonów zdecydowało się 70 procent właścicieli.
Patryk Stasiak

Wiadomości z regionu

2021-09-25, godz. 20:45 Raport dnia. 917 nowych infekcji w całej Polsce. Na intensywnej terapii leżą głównie ludzie młodzi i niezaszczepieni… 8 kolejnych osób zaraziło się koronawirusem na Opolszczyźnie. Ministerstwo Zdrowia poinformowało dzisiaj (25.09) o 917 nowych infekcjach i śmierci 20 zakażonych… » więcej 2021-09-25, godz. 19:53 Piknik promujący szczepienia przeciw COVID-19 w Kędzierzynie-Koźlu. Są atrakcje, jest loteria Szczepimy się - pod takim hasłem przebiega impreza pod kędzierzyńsko-kozielskim Starostwem Powiatowym. » więcej 2021-09-25, godz. 19:12 Zamiast wystawić obok śmietnika, wolą sprzedać niepotrzebne przedmioty za drobną kwotę. Taka jest wyprzedaż garażowa… Wyprzedaż garażowa 'Ogarniemy to' jest nową inicjatywą Opolskiego Centrum Logistycznego w Opolu. » więcej 2021-09-25, godz. 18:39 Nagroda Wawrzynków ma już 30 lat. Dodatkowe wyróżnienie trafiło do Violetty Rezler-Wasielewskiej Trzydziesty raz wręczono Nagrodę Jana i Wojciecha Wawrzynków. To wyróżnienia dla autorów i promotorów prac magisterskich na temat Śląska - dziejów politycznych… » więcej 2021-09-25, godz. 18:37 W Chróścinie trwa I edycja Dnia Kultury Kresowej. "Ci ludzie pielęgnują swoje dziedzictwo" Wystawa zdjęć i rekwizytów, poezja kresowa, rękodzieło, czy wspólne śpiewy przy akordeonie. To tylko niektóre z atrakcji, jakie czekają na uczestników… » więcej 2021-09-25, godz. 18:03 Marsz Równości na ulicach Opola. Na trasie stała kontrmanifestacja Młodzieży Wszechpolskiej. Było bardzo spokojn… Trzeci Marsz Równości przeszedł ulicami centrum Opola, a kontrmanifestację zorganizowała Młodzież Wszechpolska. Na miejscu byli policjanci, aby nie dopuścić… » więcej 2021-09-25, godz. 16:20 Ostatnie pożegnanie Zofii Bielewicz, nestorki opolskiej sceny. "Odchodzi pewien styl myślenia o teatrze" Na cmentarzu w Opolu-Półwsi pożegnano aktorkę Zofię Bielewicz. Nestorka opolskiej sceny, od 1974 roku związana z teatrem im. Jana Kochanowskiego w Opolu… » więcej 2021-09-25, godz. 15:15 Na szlaku "Złotych Górników" w Głuchołazach pojawiły się drewniane rzeźby gwarków. To nowa atrakcja turystycz… Rzeźby gwarków naturalnej wielkości pojawiły się na szlaku 'Złotych Górników' Głuchołazach. Autorem nowej atrakcji turystycznej jest lokalny artysta… » więcej 2021-09-25, godz. 13:42 Jest dodatkowa okazja do udziału w Narodowym Spisie Powszechnym. W Opolu i 5 miastach regionu trwa "Noc spisowa" Trwa 'Noc spisowa' w Opolu i sześciu kolejnych miastach naszego województwa. Inicjatywa Urzędu Statystycznego wynika z faktu, że dobiega końca Narodowy Spis… » więcej 2021-09-25, godz. 13:15 Mieszkańcy Opola w niedzielę będą mogli sprawdzić swoją wiedzę o mieście. Rada dzielnicy Stare Miasto zaprasza… Po raz drugi mieszkańcy Opola będą mieli okazje lepiej poznać miasto. A to za sprawą gry terenowej, którą w niedzielę (26.09) przygotowała rada dzielnicy… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »