Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-05-11, 09:54 Autor: Agnieszka Pospiszyl

Problem ze straganami na targowisku miejskim. Do remontu czy do wyburzenia?

Stragany na targowisku miejskim w Strzelcach Opolskich [fot. A. Pospiszyl]
Stragany na targowisku miejskim w Strzelcach Opolskich [fot. A. Pospiszyl]
Stragany na targowisku miejskim w Strzelcach Opolskich [fot. A. Pospiszyl]
Stragany na targowisku miejskim w Strzelcach Opolskich [fot. A. Pospiszyl]
Drewniane stragany znajdujące się na targowisku miejskim w Strzelcach Opolskich są w złym stanie technicznym. Część z nich dwa dni w tygodniu przez parę godzin jest wykorzystywana do handlu, pozostałe stoją puste. Wieczorami i w weekendy zmieniają się one w "imprezownię", po której zostają śmieci i jeszcze większe zniszczenia. O konieczności załatwienia problemu sygnalizują nie tylko okoliczni mieszkańcy, ale też policja.
- Na targowisku są trzy rzędy zadaszonych stoisk – mówi Henryk Czempiel z urzędu miejskiego w Strzelcach Opolskich. - Ładne to one były 23 lata temu, gdy były wybudowane. One przestały swoją praktyczną funkcję pełnić już jakiś czas temu. Kupcy już nie są zainteresowani handlowaniem w tych straganach. Stan techniczny tych straganów w ostatnim czasie mocno się pogorszył, dlatego poważnie myślimy, w jaki sposób problem rozwiązać tak, żeby nie robić jakiś rzeczy tymczasowych, prowizorek.

Obecnie trwa szacowanie kosztów remontu. Może się okazać, że będą spore, bo zniszczone przez wandali są nie tylko lady i ścianki działowe, ale również dach. Gmina kilkukrotnie proponowała rozebranie stoisk, ale spotykało się to ze sprzeciwem kupców. Na pewno w czerwcu prowadzone będą doraźne prace naprawcze, a o dalszym losie straganów będą decydować radni, gdy będzie już wiadomo, ile kosztować może generalny remont.
Heneyk Czempiel

Wiadomości z regionu

2021-06-22, godz. 22:15 Raport dnia: w regionie potwierdzono jedno nowe zakażenie COVID-19. Coraz mniej pacjentów trafia do szpitala tymczasowego… Tylko jeden nowy przypadek zakażenia koronawirusem potwierdzono dziś (22.06) na Opolszczyźnie. W codziennym komunikacie Ministerstwo Zdrowia poinformowało… » więcej 2021-06-22, godz. 21:15 Policjant miał brutalnie pobić żonę podczas rodzinnej imprezy. Postępowanie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Brzegu Prokuratura Rejonowa w Brzegu prowadzi postępowanie w sprawie policjanta, który miał brutalnie pobić swoją żonę podczas rodzinnej imprezy. Przyjęcie zorganizowano… » więcej 2021-06-22, godz. 21:00 Opole doceniło najlepszych uczniów. Za nami Gala Opolskich Orłów Stu najlepszych uczniów szkół podstawowych i średnich z Opola otrzymało wyróżnienia za osiągnięcia naukowe. Za nami Gala Opolskich Orłów. Charakterystyczne… » więcej 2021-06-22, godz. 20:50 IV Gala Opolszczyzna Aktywnie Społecznie. Z opóźnieniem, ale nagrodzono społeczników roku 2019 Ochotnicza Straż Pożarna w Dąbrowie laureatem Opolskiej Niezapominajki 2019. To nagroda dla najlepszej organizacji pozarządowej w regionie. Podczas IV Gali… » więcej 2021-06-22, godz. 20:30 "Kolejne łatanie nie ma sensu". Obwodnica północna Opola doczeka się gruntownego remontu Do końca roku obwodnica północna Opola między skrzyżowaniem z ulicą Luboszycką a wiaduktem kolejowym będzie wyremontowana. To kilometrowy odcinek, który… » więcej 2021-06-22, godz. 19:40 Zamieszanie wokół muralu upamiętniającego powstania śląskie w Łubnianach. Wójt zapowiada interwencje u szefostwa… Konflikt wokół muralu w Łubnianach, który ma upamiętniać polskiego bohatera powstań śląskich ppor. Teodora Lelka. Miał pojawić się na ścianie szkoły… » więcej 2021-06-22, godz. 19:30 Część brzeskich radnych zarzuca burmistrzowi obraźliwe wpisy w internecie. "Staram się kontrolować i nikogo nie … Czy burmistrz Brzegu stosuje obraźliwy język we wpisach na portalach społecznościowych? Takie zarzuty kieruje w jego stronę część miejskich radnych, którym… » więcej 2021-06-22, godz. 18:30 Będą duże zmiany organizacji ruchu na 1 Maja w rejonie centrum przesiadkowego Opole Główne. Inaczej pojadą też … Uwaga kierowcy, duże zmiany w centrum Opola. Od poniedziałku (28.06) zamknięty zostanie fragment ulicy 1 Maja. Dotyczy to odcinka od styku z Armii Krajowej… » więcej 2021-06-22, godz. 18:30 Policyjna akcja "Bezpieczny rowerzysta" już jutro w regionie. By jednośladem dojechać bezpiecznie do celu Letnia aura oraz rosnąca liczba ścieżek rowerowych powodują, że coraz więcej mieszkańców Opolszczyzny przesiada się z samochodu na rower. Niestety użytkownicy… » więcej 2021-06-22, godz. 17:30 Tomasz Grodzki przyjechał do Kędzierzyna-Koźla. Marszałek senatu rozmawiał o porcie Przyszłość kozielskiego portu i wstrzymanie budowy terminala przeładunkowego były głównymi tematami omawianymi podczas dzisiejszej (22.06) wizyty marszałka… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »