Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-05-14, 17:40 Autor: Katarzyna Doros

Byli parlamentarzyści Zjednoczonej Prawicy będą współpracować z wojewodą na rzecz Opolszczyzny [FILM, ZDJĘCIA]

Byli parlamentarzyści Zjednoczonej Prawicy będą współpracować z wojewodą na rzecz Opolszczyzny
Wojewoda opolski Sławomir Kłosowski zaprosił do współpracy byłych parlamentarzystów Zjednoczonej Prawicy, by razem pracować dla rozwoju Opolszczyzny. W gronie zaleźli się m.in. Antoni Duda, Grzegorz Peczkis czy Norbert Krajczy, którzy mają dzielić się doświadczeniem w biznesie, gospodarce czy medycynie.
- W tej chwili przydadzą się każde ręce na pokładzie, które mogą wspomóc Opolszczyznę w różnych miejscach - mówi Sławomir Kłosowski, wojewoda opolski. - Posłowie, senatorowie, byli posłowie i senatorowie klubu parlamentarnego Prawo i Sprawiedliwość, to osoby, które mieszkają i zajmują różne stanowiska w różnych miejscowościach naszego kraju. Wielu z nich pochodzi z Warszawy, a wielu ma tam bardzo znaczące rodziny. W związku z tym każda osoba, która tutaj jest może wiele dla Opolszczyzny zrobić. Taki pozytywny lobbing dla Opolszczyzny ze strony byłych posłów naszego klubu jest znaczący i potrzebny dla naszego województwa.

- Taki zespół spotyka się po raz pierwszy. Będziemy tu pełnić rolę pomocniczą i doradczą pana wojewody - mówi Jerzy Naszkiewicz, poseł VIII kadencji. - Chętnie podzielimy się swoim doświadczeniem parlamentarnym, również zawodowym. Na razie rozmawiamy o tym, żeby służyć ojczyźnie, tej naszej najjaśniejszej Rzeczpospolitej, i po to się tu wszyscy spotykamy.

- To bardzo cenna inicjatywa. Większość z nas, a może wszyscy, są osobami, które bardzo czynnie działają w swoim środowisku. W naszym gronie jest kilku radnych sejmiku województwa. Wymienimy się swoimi spostrzeżeniami i codzienną pracą oraz doświadczeniem - dodaje Teresa Ceglecka-Zielonka, posłanka V kadencji.

- Nadal funkcjonuję na rzecz naszej ojczyzny i robię sprawozdawczość tego, co się dzieje w tym trudnym czasie dla gospodarki - wyjaśnia Grzegorz Peczkis, senator IX kadencji. - To, co jest istotne, to sytuacja, w której na czele urzędu wojewódzkiego w tym trudnym czasie mamy człowieka, który posiada bardzo dużą siłę przebicia w Warszawie. Te trudne zadania, które przed nim stoją, będzie realizował, a jeśli do tego zechce skorzystać z pomocy nas, osób, które również zorientowane są jak powiaty nasze funkcjonują, to wydaje mi się, że to będzie po prostu dobre.

Do współpracy wojewoda zaprosił 9 byłych parlamentarzystów. To: Lena Dąbkowska-Cichocka, Antoni Duda, Andrzej Diakonow, Jerzy Naszkiewicz, Grzegorz Peczkis, Mieczysław Walkiewicz, Teresa Ceglecka-Zielonka, Jerzy Żyżyński. Wojewoda Sławomir Kłosowski zaznacza, że nie wyklucza kolejnych spotkań, także z politykami innych partii.
Sławomir Kłosowski
Jerzy Naszkiewicz, Teresa Ceglecka-Zielonka
Grzegorz Peczkis

Wiadomości z regionu

2021-12-03, godz. 14:20 W Nysie nie powstanie podziemna trasa turystyczna. Zamiast tego miasto planuje rewitalizację, a w przyszłości zabudowę… Nysa nie udostępni ostatnich odkryć archeologicznych w formie podziemnej trasy turystycznej. Zamiast tego władze miasta planują rewitalizację, a w dalszej… » więcej 2021-12-03, godz. 14:00 Przytulisko w Głubczycach organizuje mikołajki dla czworonogów Opolskie Stowarzyszenie Przyjaciół Zwierząt 'Przytulisko' w Głubczycach już po raz drugi organizuje mikołajkowe drzwi otwarte. Każda osoba, która weźmie… » więcej 2021-12-03, godz. 12:35 Bezdomny spod Świerczowa otrzymał ciepłe schronienie w Pępicach. Policja apeluje, by nie być obojętnym na los osób… Dzięki czujności dzielnicowego ze Świerczowa bezdomny chroniący się w pustostanie otrzymał opiekę. Wspólna interwencja policji i GOPS-u z Pokoju pozwoli… » więcej 2021-12-03, godz. 12:20 Wypadek na obwodnicy Dobrodzienia. Cztery osoby poszkodowane 4 osoby zostały ranne, w tym jedna ciężko w wypadku, do jakiego doszło na obwodnicy Dobrodzienia (DK46a). Zderzyły się auto osobowe oraz dostawcze. Jak informuje… » więcej 2021-12-03, godz. 11:45 Opole: od poniedziałku zmiany w organizacji ruchu na Batalionów Chłopskich W związku z kolejnym etapem budowy centrum przesiadkowego Opole Wschodnie w poniedziałek i wtorek (6-7.12) na wysokości stacji Orlen wprowadzony zostanie ruch… » więcej 2021-12-03, godz. 10:52 Raport MZ. W regionie znów potwierdzono blisko 1000 nowych zakażeń. Zmarło 20 chorych z COVID-19 [INFOGRAFIKA] Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 26 965 nowych zakażeniach koronawirusem, w tym o 947 na Opolszczyźnie. Zmarło 470 chorych, z czego 343 w wyniku współistnienia… » więcej 2021-12-03, godz. 10:17 Zmiana planów w Zakrzowie. Wybudują remizę, ale na innej działce Strażacy z Zakrzowa w gminie Polska Cerekiew za dwa lata mają mieć nową remizę, ale jeszcze zanim rozpoczęła się budowa, to plany się zmieniły. Nowy… » więcej 2021-12-03, godz. 10:15 "Rosjanie podbijają stawkę w grze dyplomatycznej." Dr Tomasz Pawłuszko o sytuacji na Wschodzie - Możemy zaobserwować zaostrzoną retorykę zarówno ze strony Rosji, jak i przedstawicieli NATO, ale pytanie - czy pójdą za tym działania? - powiedział… » więcej 2021-12-03, godz. 09:45 Odnowili nagrobki protestanckiej rodziny, właścicieli majątku ziemskiego i browaru Mieszkańcy Reńskiej Wsi pomogli zakonserwować i odnowić historyczne nagrobki znajdujące się na miejscowym cmentarzu komunalnym. Z inicjatywą wyszli członkowie… » więcej 2021-12-03, godz. 08:00 W zimie pamiętajmy też o warunkach, w jakich przebywają zwierzęta Niskie temperatury są trudne nie tylko dla ludzi, ale także dla pozostających poza domem zwierząt. Zwraca na to uwagę prudnicka policja. Każdy z nas powinien… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »