Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-05-14, 17:40 Autor: Katarzyna Doros

Byli parlamentarzyści Zjednoczonej Prawicy będą współpracować z wojewodą na rzecz Opolszczyzny [FILM, ZDJĘCIA]

Byli parlamentarzyści Zjednoczonej Prawicy będą współpracować z wojewodą na rzecz Opolszczyzny
Wojewoda opolski Sławomir Kłosowski zaprosił do współpracy byłych parlamentarzystów Zjednoczonej Prawicy, by razem pracować dla rozwoju Opolszczyzny. W gronie zaleźli się m.in. Antoni Duda, Grzegorz Peczkis czy Norbert Krajczy, którzy mają dzielić się doświadczeniem w biznesie, gospodarce czy medycynie.
- W tej chwili przydadzą się każde ręce na pokładzie, które mogą wspomóc Opolszczyznę w różnych miejscach - mówi Sławomir Kłosowski, wojewoda opolski. - Posłowie, senatorowie, byli posłowie i senatorowie klubu parlamentarnego Prawo i Sprawiedliwość, to osoby, które mieszkają i zajmują różne stanowiska w różnych miejscowościach naszego kraju. Wielu z nich pochodzi z Warszawy, a wielu ma tam bardzo znaczące rodziny. W związku z tym każda osoba, która tutaj jest może wiele dla Opolszczyzny zrobić. Taki pozytywny lobbing dla Opolszczyzny ze strony byłych posłów naszego klubu jest znaczący i potrzebny dla naszego województwa.

- Taki zespół spotyka się po raz pierwszy. Będziemy tu pełnić rolę pomocniczą i doradczą pana wojewody - mówi Jerzy Naszkiewicz, poseł VIII kadencji. - Chętnie podzielimy się swoim doświadczeniem parlamentarnym, również zawodowym. Na razie rozmawiamy o tym, żeby służyć ojczyźnie, tej naszej najjaśniejszej Rzeczpospolitej, i po to się tu wszyscy spotykamy.

- To bardzo cenna inicjatywa. Większość z nas, a może wszyscy, są osobami, które bardzo czynnie działają w swoim środowisku. W naszym gronie jest kilku radnych sejmiku województwa. Wymienimy się swoimi spostrzeżeniami i codzienną pracą oraz doświadczeniem - dodaje Teresa Ceglecka-Zielonka, posłanka V kadencji.

- Nadal funkcjonuję na rzecz naszej ojczyzny i robię sprawozdawczość tego, co się dzieje w tym trudnym czasie dla gospodarki - wyjaśnia Grzegorz Peczkis, senator IX kadencji. - To, co jest istotne, to sytuacja, w której na czele urzędu wojewódzkiego w tym trudnym czasie mamy człowieka, który posiada bardzo dużą siłę przebicia w Warszawie. Te trudne zadania, które przed nim stoją, będzie realizował, a jeśli do tego zechce skorzystać z pomocy nas, osób, które również zorientowane są jak powiaty nasze funkcjonują, to wydaje mi się, że to będzie po prostu dobre.

Do współpracy wojewoda zaprosił 9 byłych parlamentarzystów. To: Lena Dąbkowska-Cichocka, Antoni Duda, Andrzej Diakonow, Jerzy Naszkiewicz, Grzegorz Peczkis, Mieczysław Walkiewicz, Teresa Ceglecka-Zielonka, Jerzy Żyżyński. Wojewoda Sławomir Kłosowski zaznacza, że nie wyklucza kolejnych spotkań, także z politykami innych partii.
Sławomir Kłosowski
Jerzy Naszkiewicz, Teresa Ceglecka-Zielonka
Grzegorz Peczkis

Wiadomości z regionu

2021-06-22, godz. 22:15 Raport dnia: w regionie potwierdzono jedno nowe zakażenie COVID-19. Coraz mniej pacjentów trafia do szpitala tymczasowego… Tylko jeden nowy przypadek zakażenia koronawirusem potwierdzono dziś (22.06) na Opolszczyźnie. W codziennym komunikacie Ministerstwo Zdrowia poinformowało… » więcej 2021-06-22, godz. 21:15 Policjant miał brutalnie pobić żonę podczas rodzinnej imprezy. Postępowanie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Brzegu Prokuratura Rejonowa w Brzegu prowadzi postępowanie w sprawie policjanta, który miał brutalnie pobić swoją żonę podczas rodzinnej imprezy. Przyjęcie zorganizowano… » więcej 2021-06-22, godz. 21:00 Opole doceniło najlepszych uczniów. Za nami Gala Opolskich Orłów Stu najlepszych uczniów szkół podstawowych i średnich z Opola otrzymało wyróżnienia za osiągnięcia naukowe. Za nami Gala Opolskich Orłów. Charakterystyczne… » więcej 2021-06-22, godz. 20:50 IV Gala Opolszczyzna Aktywnie Społecznie. Z opóźnieniem, ale nagrodzono społeczników roku 2019 Ochotnicza Straż Pożarna w Dąbrowie laureatem Opolskiej Niezapominajki 2019. To nagroda dla najlepszej organizacji pozarządowej w regionie. Podczas IV Gali… » więcej 2021-06-22, godz. 20:30 "Kolejne łatanie nie ma sensu". Obwodnica północna Opola doczeka się gruntownego remontu Do końca roku obwodnica północna Opola między skrzyżowaniem z ulicą Luboszycką a wiaduktem kolejowym będzie wyremontowana. To kilometrowy odcinek, który… » więcej 2021-06-22, godz. 19:40 Zamieszanie wokół muralu upamiętniającego powstania śląskie w Łubnianach. Wójt zapowiada interwencje u szefostwa… Konflikt wokół muralu w Łubnianach, który ma upamiętniać polskiego bohatera powstań śląskich ppor. Teodora Lelka. Miał pojawić się na ścianie szkoły… » więcej 2021-06-22, godz. 19:30 Część brzeskich radnych zarzuca burmistrzowi obraźliwe wpisy w internecie. "Staram się kontrolować i nikogo nie … Czy burmistrz Brzegu stosuje obraźliwy język we wpisach na portalach społecznościowych? Takie zarzuty kieruje w jego stronę część miejskich radnych, którym… » więcej 2021-06-22, godz. 18:30 Będą duże zmiany organizacji ruchu na 1 Maja w rejonie centrum przesiadkowego Opole Główne. Inaczej pojadą też … Uwaga kierowcy, duże zmiany w centrum Opola. Od poniedziałku (28.06) zamknięty zostanie fragment ulicy 1 Maja. Dotyczy to odcinka od styku z Armii Krajowej… » więcej 2021-06-22, godz. 18:30 Policyjna akcja "Bezpieczny rowerzysta" już jutro w regionie. By jednośladem dojechać bezpiecznie do celu Letnia aura oraz rosnąca liczba ścieżek rowerowych powodują, że coraz więcej mieszkańców Opolszczyzny przesiada się z samochodu na rower. Niestety użytkownicy… » więcej 2021-06-22, godz. 17:30 Tomasz Grodzki przyjechał do Kędzierzyna-Koźla. Marszałek senatu rozmawiał o porcie Przyszłość kozielskiego portu i wstrzymanie budowy terminala przeładunkowego były głównymi tematami omawianymi podczas dzisiejszej (22.06) wizyty marszałka… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »