Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-05-13, 16:00 Autor: Monika Matuszkiewicz

"Trzymamy rękę na pulsie". Wojewoda w stałym kontakcie z zespołem doradców, trwa odmrażanie szpitali

Spotkanie wojewody opolskiego z Zespołem Doradców [fot. facebook/slawomirklosowskiwojewodaopolski]
Spotkanie wojewody opolskiego z Zespołem Doradców [fot. facebook/slawomirklosowskiwojewodaopolski]
Spotkanie wojewody opolskiego z Zespołem Doradców [fot. facebook/slawomirklosowskiwojewodaopolski]
Spotkanie wojewody opolskiego z Zespołem Doradców [fot. facebook/slawomirklosowskiwojewodaopolski]
Spotkanie wojewody opolskiego z Zespołem Doradców [fot. facebook/slawomirklosowskiwojewodaopolski]
Spotkanie wojewody opolskiego z Zespołem Doradców [fot. facebook/slawomirklosowskiwojewodaopolski]
Wojewoda opolski zapewnia, że cały czas wszystkie służby medyczne i nie tylko są w gotowości do walki z pandemią koronawirusa. Jak dodaje, mimo poluzowania obostrzeń cały czas trzeba monitorować sytuację. Potwierdzone zostało to podczas posiedzenia Zespołu Doradców ds. zapobiegania, przeciwdziałania i zwalczania COVID-19 w regionie.
- Trzymamy rękę na pulsie - mówi wojewoda Sławomir Kłosowski. - Zresztą to wczoraj, w rozmowie z ekspertami, jednoznacznie wynikało, żebyśmy się nie dali jakoś złudzić albo uśpić naszej czujności, bo COVID-19 nie śpi. Musimy być gotowi na ewentualność, choć nie chcę tego głośno mówić, ale nadchodzącej czwartej fali koronawirusa.

Jak dodał wojewoda, mieszkańcy mogą być spokojni, bo jest szpital tymczasowy, który daje możliwość leczenia kilkuset pacjentów. Dodatkowo realizowany jest plan odmrażania szpitali powiatowych, które obecnie leczą chorych na COVID-19.

- W tej chwili, muszę powiedzieć, że z sukcesem przywróciliśmy już do pierwotnej działalności ponad 300 łóżek. Pokazując skalę, to na 900 łóżek tych covidowych II poziomu, obecnie mamy 600. Czyli te 300 miejsc to są już wolne, przeznaczone do leczenia pacjentów niezakażonych, głównie są one na oddziałach internistycznych.

Wojewoda przypomniał o akcji szczepień. Obecnie w naszym regionie jest więcej szczepionek niż chętnych.
Sławomir Kłosowski 1
Sławomir Kłosowski 2

Wiadomości z regionu

2021-06-14, godz. 16:22 Śluzy po remoncie. Kolejny krok w stronę wykorzystania potencjału Odry wykonany [FILM, ZDJĘCIA] Zakończył się wart 70 milionów złotych remont śluz odrzańskich w Sławięcicach i w Nowej Wsi w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim. Był to pierwszy taki… » więcej 2021-06-14, godz. 15:15 Coraz więcej dzieci jest uzależnionych od sieci. Hejt wciąż trzyma się mocno Rośnie liczba nastolatków uzależnionych od internetu, którzy pomocy szukają w Miejskim Ośrodku Interwencji Kryzysowej Opolu. Specjaliści wskazują, że… » więcej 2021-06-14, godz. 14:53 Rozpoczyna się spory remont nyskiego parku. Trzeba liczyć się z utrudnieniami, pierwsze już są Rozpoczynają się prace związane z rewitalizacją Parku Miejskiego w Nysie. Przez najbliższe miesiące robotnicy będą między innymi wymieniać nawierzchnię… » więcej 2021-06-14, godz. 14:17 Posłowie i senatorowie Platformy Obywatelskiej z inicjatywą dla przedsiębiorców Pomoc w odbudowie firmy, rozwiązywanie bieżących problemów i opracowanie planu na najbliższe miesiące - to tylko część zadań, jakie posłowie i senatorowie… » więcej 2021-06-14, godz. 12:29 Wyborcza niedziela w czterech opolskich gminach. Są nowi rajcy Cztery opolskie samorządy mają nowych radnych. To trzy gminy miejskie i jedna wiejska. Wybory uzupełniające odbyły się w Oleśnie, Grodkowie, Białej i … » więcej 2021-06-14, godz. 12:21 Biskup Andrzej Czaja został przewodniczącym Komisji Duszpasterstwa Konferencji Episkopatu Polski Biskup Andrzej Czaja obejmie stanowisko przewodniczącego Komisji Duszpasterstwa Konferencji Episkopatu Polski. Wyboru dokonano podczas plenarnego zebrania w Kalwarii… » więcej 2021-06-14, godz. 11:30 "Krew potrzebna jest każdego dnia". Na całym świecie obchodzony jest dzisiaj dzień krwiodawstwa Ratuje życie, pomaga w leczeniu i jest najcenniejszym darem, jaki możemy przekazać drugiemu człowiekowi. Mowa o krwi, bo dziś (14.06) przypada Światowy Dzień… » więcej 2021-06-14, godz. 11:14 Wypadek osobówek w Dobrodzieniu na ulicy Oleskiej Dwa osobowe ople zderzyły się w Dobrodzieniu na ulicy Oleskiej, czyli przedłużeniu DW 901. Droga na czas działania służb została zablokowana, natomiast… » więcej 2021-06-14, godz. 10:55 MZ: spada liczba zachorowań na COVID-19 w kraju i regionie. Odnotowano tylko jeden przypadek śmiertelny [INFOGRAFIKA] Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 140 nowych zakażeniach koronawirusem. Na Opolszczyźnie odnotowano 5 zachorowań. » więcej 2021-06-14, godz. 09:50 Silna delegacja opolskiego PiS na kongres krajowy partii. "Na zjeździe były też uchwały programowe" Opolskie Prawo i Sprawiedliwość wybrało 33 delegatów, którzy w lipcu wezmą udział w krajowym kongresie wyborczo-statutowym partii. W weekend odbył się… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »