Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-05-14, 10:30 Autor: Daniel Klimczak

Mieszkaniec Kędzierzyna-Koźla liczył na zysk z kryptowalut. Zamiast zarobić 30 tysięcy, stracił ponad 2 razy tyle

Kryptowaluta [fot. Flickr]
Kryptowaluta [fot. Flickr]
Oszuści wciąż nie dają za wygraną. Ostatnio coraz częściej zwabiają swoje ofiary, kusząc je sporym zyskiem z handlu kryptowalutami.
O tym, że nie warto ulegać wizjom szybkiego i łatwego zarobku przekonał się w ostatnim czasie mieszkaniec Kędzierzyna-Koźla, który przygodę z kryptowalutami rozpoczął rok temu. Jak mówi rzecznik tamtejszej komendy powiatowej policji kom. Magdalena Nakoneczna, mężczyzna stracił w ten sposób około 75 tysięcy złotych.

- Przy pomocy pośrednika zaczął inwestować w kryptowaluty na platformie inwestycyjnej. Miał zarobić około 30 tysięcy złotych. Kiedy chciał wypłacić pieniądze, pośrednik poinformował go, że mogą wystąpić trudności z uwagi na pandemię. Później, podczas wielokrotnych rozmów telefonicznych, pokrzywdzony zwrócił uwagę na coraz więcej nietypowych rzeczy, między innymi wschodni akcent pośrednika - tłumaczy.

Osoba ta regularnie zmieniała też numer telefonu, z którego dzwoniono do pokrzywdzonego.

W pewnym momencie mieszkaniec regionu został poproszony o przesłanie zdjęcia dowodu osobistego oraz wyciągu z konta bankowego, które miały posłużyć do weryfikacji tożsamości. Mężczyzna, chcąc odzyskać pieniądze, postępował zgodnie z poleceniami. Na jego konto wpłynęło nawet 55 tysięcy złotych, jednak po tym pośrednik poprosił go o potwierdzenie transakcji za pośrednictwem kodu z wiadomości SMS. Gdy poszkodowany to uczynił, okazało się, że z jego konta zniknęły wszystkie pieniądze.

Policja przypomina, by zachowywać szczególną ostrożność wobec ofert handlu kryptowalutami. W kontaktach z nieznajomymi powinniśmy też pamiętać o uniwersalnych zasadach bezpieczeństwa, takich jak nieujawnianie danych z dokumentów, czy kart płatniczych.
kom. Magdalena Nakoneczna

Wiadomości z regionu

2021-10-24, godz. 10:15 Jest nowa droga do osiedla domków i terenów inwestycyjnych gminy Bierawa Najpierw media, potem asfalt - zgodnie z taką filozofią gmina Bierawa wybudowała nowe drogi dojazdowe do terenów inwestycyjnych oraz osiedla nowych domów… » więcej 2021-10-24, godz. 10:15 Uniwersytet Opolski poszukuje asystentów osób z niepełnosprawnościami W ramach programu ''asystent'' oferują wsparcie dla osób z niepełnosprawnościami. Uniwersytet Opolski poszukuje chętnych studentów, którzy podejmą się… » więcej 2021-10-24, godz. 09:28 Poseł PiS Katarzyna Czochara na czele nowego gremium w parlamencie Powstał Parlamentarny Zespół ds. Myśli i Dzieła Błogosławionego Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Katarzyna Czochara, posłanka Prawa i Sprawiedliwości… » więcej 2021-10-24, godz. 08:51 Od biblioteki po przychodnię i aptekę. Dąbrowa z państwowym wsparciem na remont dworku w Chróścinie Dąbrowa otrzyma rządowe dofinansowanie na remont zabytkowego dworku w Chróścinie. Gmina w marcu tego roku przejęła XIX-wieczny obiekt od starostwa powiatowego… » więcej 2021-10-23, godz. 23:26 Andrzej Buła ponownie wybrany na przewodniczącego Platformy Obywatelskiej w regionie [AKTUALIZACJA] Andrzej Buła, dotychczasowy szef Platformy Obywatelskiej na Opolszczyźnie, nadal nim będzie. Był jedynym kandydatem. W sobotę (23.10), przypomnijmy, w całym… » więcej 2021-10-23, godz. 20:35 Raport dnia: 87 nowych zachorowań w regionie. Na razie nie ma planów, by przechodzić na naukę zdalną 87 nowych zachorowań na COVID-19 potwierdzono ostatniej doby na Opolszczyźnie. W regionie stwierdzono też 3 zgony wśród zakażonych patogenem z Chin. » więcej 2021-10-23, godz. 18:33 Tułowicka pisanka na liście niematerialnego dziedzictwa kulturowego. Z tej okazji w mieście stanęło 2,5-metrowe j… Tułowice świętują wpisanie związanych z tą miejscowością tradycji pisankarskich na krajową listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego. Z tej okazji… » więcej 2021-10-23, godz. 18:15 Pieśni patriotyczne będą wybrzmiewać do jutra w Olszance. Trwają eliminacje do poświęconego im festiwalu 88 kandydatów zgłosiło się do tegorocznego, XXV Wojewódzkiego Festiwalu Pieśni Patriotycznej 'Tobie, Polsko' w Olszance. Dziś (23.10) w sali miejscowej… » więcej 2021-10-23, godz. 16:45 Rusza remont holu głównego USK w Opolu. Rejestracja główna placówki przeniesiona Ważna informacja dla pacjentów poradni specjalistycznych Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu. Rejestracja główna placówki zostanie przeniesiona… » więcej 2021-10-23, godz. 15:50 W Wołczynie trwa charytatywny piknik, w czasie którego można zobaczyć dawną i współczesną motoryzację Na placu targowym w Wołczynie trwa piknik charytatywny na rzecz chorującego na rdzeniowy zanik mięśni Antosia Dziaczuka. Imprezie towarzyszy zlot samochodów… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »