Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-05-14, 10:30 Autor: Daniel Klimczak

Mieszkaniec Kędzierzyna-Koźla liczył na zysk z kryptowalut. Zamiast zarobić 30 tysięcy, stracił ponad 2 razy tyle

Kryptowaluta [fot. Flickr]
Kryptowaluta [fot. Flickr]
Oszuści wciąż nie dają za wygraną. Ostatnio coraz częściej zwabiają swoje ofiary, kusząc je sporym zyskiem z handlu kryptowalutami.
O tym, że nie warto ulegać wizjom szybkiego i łatwego zarobku przekonał się w ostatnim czasie mieszkaniec Kędzierzyna-Koźla, który przygodę z kryptowalutami rozpoczął rok temu. Jak mówi rzecznik tamtejszej komendy powiatowej policji kom. Magdalena Nakoneczna, mężczyzna stracił w ten sposób około 75 tysięcy złotych.

- Przy pomocy pośrednika zaczął inwestować w kryptowaluty na platformie inwestycyjnej. Miał zarobić około 30 tysięcy złotych. Kiedy chciał wypłacić pieniądze, pośrednik poinformował go, że mogą wystąpić trudności z uwagi na pandemię. Później, podczas wielokrotnych rozmów telefonicznych, pokrzywdzony zwrócił uwagę na coraz więcej nietypowych rzeczy, między innymi wschodni akcent pośrednika - tłumaczy.

Osoba ta regularnie zmieniała też numer telefonu, z którego dzwoniono do pokrzywdzonego.

W pewnym momencie mieszkaniec regionu został poproszony o przesłanie zdjęcia dowodu osobistego oraz wyciągu z konta bankowego, które miały posłużyć do weryfikacji tożsamości. Mężczyzna, chcąc odzyskać pieniądze, postępował zgodnie z poleceniami. Na jego konto wpłynęło nawet 55 tysięcy złotych, jednak po tym pośrednik poprosił go o potwierdzenie transakcji za pośrednictwem kodu z wiadomości SMS. Gdy poszkodowany to uczynił, okazało się, że z jego konta zniknęły wszystkie pieniądze.

Policja przypomina, by zachowywać szczególną ostrożność wobec ofert handlu kryptowalutami. W kontaktach z nieznajomymi powinniśmy też pamiętać o uniwersalnych zasadach bezpieczeństwa, takich jak nieujawnianie danych z dokumentów, czy kart płatniczych.
kom. Magdalena Nakoneczna

Wiadomości z regionu

2021-06-12, godz. 20:45 Deszcze i burze nad Opolszczyzną, są interwencje straży [AKTUALIZACJA] Nad województwem opolskim w sobotę mogą przejść burze z gradem. Nie są także wykluczone gwałtowne wzrosty stanów wód na dorzeczu górnej i środkowej… » więcej 2021-06-12, godz. 20:30 Raport dnia: Opolskie wśród regionów z najmniejszą liczbą nowych zachorowań na COVID-19. Infekcje potwierdzono tylko… 6 nowych zachorowań i 1 zgon, to bilans ostatniej doby pandemii koronawirusa na Opolszczyźnie. » więcej 2021-06-12, godz. 20:30 Wskocz na rower i śladami Utopca odwiedź najciekawsze miejsca Eurocountry Wiosną Lokalna Grupa Działania Eurocountry zaprosiła do wspólnej gry terenowej Śladami Utopca, w czasie której poznawało się najciekawsze miejsca 5 gmin:… » więcej 2021-06-12, godz. 19:52 Osobówka uderzyła w barierki na A4 Po godzinie 18 na opolskim odcinku A4, między węzłami Krapkowice - Kędzierzyn-Koźle (259 km A4) w kierunku na Katowice doszło do zdarzenia drogowego. » więcej 2021-06-12, godz. 19:30 Drony na służbie. Zalety latających nowinek technicznych poznawali opolscy ratownicy wodni i strażacy Strażacy i ratownicy wodni z Opolszczyzny poznawali zalety wykorzystania dronów w akcjach poszukiwawczych. » więcej 2021-06-12, godz. 19:28 Płonie składowisko odpadów w Szymiszowie 11 zastępów straży pożarnej gasi pożar wysypiska odpadów przy ul Dworcowej w Szymiszowie w powiecie strzeleckim. » więcej 2021-06-12, godz. 17:15 Harcerze ze Strzelec Opolskich w końcu mają własną bazę Po prawie dekadzie bez własnego miejsca harcerze ze Strzelec Opolskich w końcu są u siebie. Gmina przekazała im pomieszczenia, w których przed laty działał… » więcej 2021-06-12, godz. 16:30 Roztańczony Gogolin. Na parkiecie miejscowej hali sportowej swoje umiejętności prezentuje ponad 300 par z całego k… Ponad 300 par z całej Polski bierze udział w VII edycji turnieju Grand Prix Polski Tańca Towarzyskiego w Gogolinie. » więcej 2021-06-12, godz. 14:45 Już za dwa tygodnie będzie można popływać w basenie w Głogówku Na terenie, gdzie mieści się basen miejski w Głogówku dobiegają końca ostatnie prace remontowe i modernizacyjne przed sezonem wakacyjnym. Otwarcie obiektu… » więcej 2021-06-12, godz. 14:43 12-letni rowerzysta potrącony na DK94 w Łosiowie Nastolatek jest przytomny. Na miejscu Lądowało Lotnicze Pogotowie Ratunkowe » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »