Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-04-24, 17:15 Autor: Daniel Klimczak

Chciała sprzedać buty przez internet, straciła 4 tysiące złotych. Uwaga na oszustów

Oszuści coraz częściej stosuję metodę "na BLIK" [fot. Daniel Klimczak]
Oszuści coraz częściej stosuję metodę "na BLIK" [fot. Daniel Klimczak]
Kolejna ofiara oszustów w naszym regionie. Tym razem poszkodowana została 35-latka, która straciła pieniądze podczas próby sprzedaży butów przez internet.
Sprawa trafiła do brzeskich policjantów. Jak mówi rzecznik prasowy tej jednostki mł. asp. Patrycja Kaszuba, w wyniku podstępu poszkodowana straciła 4 tysiące złotych.

- Napisała do niej osoba zainteresowana ofertą. Transakcja miała się odbyć za pośrednictwem portalu aukcyjnego, a pieniądze trafić bezpośrednio na jej konto. 35-latka weszła w link, który otrzymała w wiadomości, w ten sposób miała wygenerować kod do paczkomatu. W celu potwierdzenia danych, zalogowała się do swojego konta bankowego i dodała nowe urządzenie - wyjaśnia.

To pozwoliło oszustowi wypłacić pieniądze z konta 35-latki za pośrednictwem kodu BLIK.

Policjanci przypominają o konieczności zachowania szczególnej ostrożności podczas dokonywania transakcji w sieci. Uważajmy na podejrzane linki do stron internetowych, czy prośby o podanie danych z karty płatniczej. Podczas płatności należy też zwracać uwagę na kwoty podane w wiadomościach z kodem służącym do potwierdzenia transakcji. Zwróćmy uwagę na treść wiadomości, czy jest napisana poprawną polszczyzną. Informacje generowane automatyczne, pełne błędów językowych - to często oznaka oszustwa.
mł. asp. Patrycja Kaszuba

Wiadomości z regionu

2021-07-27, godz. 21:15 Strażacy tym razem pomogli małemu nietoperzowi w wydostaniu się na wolność. Zwierzę schowało się w mieszkaniu za… Opolscy strażacy tym razem pomogli małemu nietoperzowi w wydostaniu się na wolność. Zwierzę miało schować się w ciemnym zakamarku szafy, o czym strażaków… » więcej 2021-07-27, godz. 21:00 Raport dnia: ponad 100 nowych infekcji w kraju. Na Opolszczyźnie zakaziło się 5 osób. Ponad 17 mln Polaków jest w… Pięć nowych zakażeń koronawirusem i śmierć jednej osoby potwierdzono dziś (27.07) na Opolszczyźnie. W codziennym komunikacie Ministerstwo Zdrowia poinformowało… » więcej 2021-07-27, godz. 19:00 Remont Alei Wojska Polskiego w Nysie może rozpocząć się jeszcze tego lata. Nie obędzie się bez utrudnień Nyskie starostwo podpisze umowę z wykonawcą remontu alei Wojska Polskiego w stolicy powiatu. Samorząd znalazł brakujące pieniądze potrzebne do realizacji… » więcej 2021-07-27, godz. 19:00 Wymień starą kuchenkę czy mikser na sadzonkę albo nasiona Związek międzygminny 'Czysty Region' po raz kolejny organizuje zbiórkę elektroodpadów. Osoby, które wezmą w niej udział, dostaną w zamian sadzonki drzew… » więcej 2021-07-27, godz. 17:30 Rozpoczęła się ekshumacja dawnego cmentarza przywięziennego w Strzelcach Opolskich Rozpoczęły się prace ekshumacyjne na terenie dawnego cmentarza przywięziennego w Strzelcach Opolskich. Nekropolia była używana do lat 40. XX wieku. Chowano… » więcej 2021-07-27, godz. 17:29 Pracowite popołudnie głubczyckich strażaków po opadach deszczu Kilka razy musieli interweniować strażacy z Głubczyc po dzisiejszych opadach deszczu na południu naszego regionu. Na ul. Sosnowieckiej w okolicach młyna została… » więcej 2021-07-27, godz. 17:15 Ciało znalezione w słowackich Tatrach to 24-letni mieszkaniec Kędzierzyna-Koźla Turysta, którego ciało znaleziono pod ścianą Baraniego Zwornika na Słowacji to 24-letni Kornel Kosarzycki z Kędzierzyna-Koźla. Rodzina potwierdziła tożsamość… » więcej 2021-07-27, godz. 16:50 Sąd umorzył postępowanie wobec Przyjaznego Samorządu. Chodzi o październikowy protest w ramach "Strajku kobiet" Przyjazny Samorząd Powiatu Namysłowskiego nie zostanie ukarany za październikową manifestację na ulicach Namysłowa. Sąd Rejonowy w Kluczborku umorzył postępowanie… » więcej 2021-07-27, godz. 16:02 Ruszyły wypłaty świadczenia 300 plus na szkolną wyprawkę Na Opolszczyźnie ruszyły wypłaty świadczenia 300 plus na szkolną wyprawkę. W ramach pierwszej transzy na rachunki bankowe ponad trzech tysięcy rodziców… » więcej 2021-07-27, godz. 15:30 Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Opolu zyskał nowy zbiornik na tlen. Inwestycja zwiększy bezpieczeństwo pacjentów Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Opolu zyskał nowy zbiornik na tlen. Urządzenie ważące blisko 3,5 tony o pojemności ponad 6 tysięcy litrów wkrótce będzie… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »