Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-05-11, 07:30 Autor: Daniel Klimczak

Coraz bliżej przeprowadzki brzeskiego wydziału komunikacji. Jego nowa siedziba ma zostać otwarta w wakacje

Sala zaadaptowana na wydział komunikacji brzeskiego starostwa [fot. Starostwo Powiatowe w Brzegu]
Sala zaadaptowana na wydział komunikacji brzeskiego starostwa [fot. Starostwo Powiatowe w Brzegu]
Sala zaadaptowana na wydział komunikacji brzeskiego starostwa [fot. Starostwo Powiatowe w Brzegu]
Sala zaadaptowana na wydział komunikacji brzeskiego starostwa [fot. Starostwo Powiatowe w Brzegu]
Sala zaadaptowana na archiwum wydziału komunikacji brzeskiego starostwa [fot. Starostwo Powiatowe w Brzegu]
Sala zaadaptowana na archiwum wydziału komunikacji brzeskiego starostwa [fot. Starostwo Powiatowe w Brzegu]
Budynek przy ulicy Wyszyńskiego 23 [fot. Starostwo Powiatowe w Brzegu]
Budynek przy ulicy Wyszyńskiego 23 [fot. Starostwo Powiatowe w Brzegu]
Brzeskie starostwo szykuje się do przenosin wydziału komunikacji. Po odbiór prawa jazdy czy tablic rejestracyjnych mieszkańcy będą zgłaszać się do budynku przy ulicy Wyszyńskiego 23.
Sala obsługi powstanie w zaadaptowanym na ten cel pomieszczeniu bankietowym byłego internatu. W tym celu w tej części budynku zmodernizowano między innymi system wentylacji czy toalety. Zgodnie z planem, przygotowano także pomieszczenie przeznaczone na archiwum.

Prace budowlane w obiekcie dobiegły już końca. Jak wyjaśnia starosta brzeski Jacek Monkiewicz, kolejny etap to wyposażenie pomieszczeń w meble i urządzenia biurowe.

- Ze względu na warunki pogodowe, które były dosyć trudne, bo nie było zbyt wielu dni bez deszczu, nieco przesunęły się te prace na zewnątrz. Powinniśmy zamknąć temat związany z wyposażeniem nowej siedziby wydziału do końca czerwca. Później czas na przeprowadzkę, także myślę, że w okresie wakacyjnym klienci będą mogli już załatwiać swoje sprawy w tym nowym miejscu - zapowiada.

Koszt inwestycji to milion 200 tysięcy złotych. Starostwo tłumaczy decyzję o przeprowadzce wygodą mieszkańców, którzy będą mogli załatwić więcej spraw w jednym miejscu. Obecna siedziba wydziału komunikacji mieści się w budynku urzędu miasta, jednak pomieszczenia te są własnością powiatu. Po przeprowadzce starostwo chce sprzedać je na rzecz magistratu, który ma dziś dysponować niewystarczającą ilością miejsca.
Jacek Monkiewicz

Wiadomości z regionu

2021-06-12, godz. 20:45 Deszcze i burze nad Opolszczyzną, są interwencje straży [AKTUALIZACJA] Nad województwem opolskim w sobotę mogą przejść burze z gradem. Nie są także wykluczone gwałtowne wzrosty stanów wód na dorzeczu górnej i środkowej… » więcej 2021-06-12, godz. 20:30 Raport dnia: Opolskie wśród regionów z najmniejszą liczbą nowych zachorowań na COVID-19. Infekcje potwierdzono tylko… 6 nowych zachorowań i 1 zgon, to bilans ostatniej doby pandemii koronawirusa na Opolszczyźnie. » więcej 2021-06-12, godz. 20:30 Wskocz na rower i śladami Utopca odwiedź najciekawsze miejsca Eurocountry Wiosną Lokalna Grupa Działania Eurocountry zaprosiła do wspólnej gry terenowej Śladami Utopca, w czasie której poznawało się najciekawsze miejsca 5 gmin:… » więcej 2021-06-12, godz. 19:52 Osobówka uderzyła w barierki na A4 Po godzinie 18 na opolskim odcinku A4, między węzłami Krapkowice - Kędzierzyn-Koźle (259 km A4) w kierunku na Katowice doszło do zdarzenia drogowego. » więcej 2021-06-12, godz. 19:30 Drony na służbie. Zalety latających nowinek technicznych poznawali opolscy ratownicy wodni i strażacy Strażacy i ratownicy wodni z Opolszczyzny poznawali zalety wykorzystania dronów w akcjach poszukiwawczych. » więcej 2021-06-12, godz. 19:28 Płonie składowisko odpadów w Szymiszowie 11 zastępów straży pożarnej gasi pożar wysypiska odpadów przy ul Dworcowej w Szymiszowie w powiecie strzeleckim. » więcej 2021-06-12, godz. 17:15 Harcerze ze Strzelec Opolskich w końcu mają własną bazę Po prawie dekadzie bez własnego miejsca harcerze ze Strzelec Opolskich w końcu są u siebie. Gmina przekazała im pomieszczenia, w których przed laty działał… » więcej 2021-06-12, godz. 16:30 Roztańczony Gogolin. Na parkiecie miejscowej hali sportowej swoje umiejętności prezentuje ponad 300 par z całego k… Ponad 300 par z całej Polski bierze udział w VII edycji turnieju Grand Prix Polski Tańca Towarzyskiego w Gogolinie. » więcej 2021-06-12, godz. 14:45 Już za dwa tygodnie będzie można popływać w basenie w Głogówku Na terenie, gdzie mieści się basen miejski w Głogówku dobiegają końca ostatnie prace remontowe i modernizacyjne przed sezonem wakacyjnym. Otwarcie obiektu… » więcej 2021-06-12, godz. 14:43 12-letni rowerzysta potrącony na DK94 w Łosiowie Nastolatek jest przytomny. Na miejscu Lądowało Lotnicze Pogotowie Ratunkowe » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »