Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-03-05, 11:00 Autor: Grzegorz Frankowski

Pożar w głubczyckim starostwie. Spaliły się serwery wydziału komunikacji

Spalona serwerownia w jednym z budynków głubczyckiego starostwa - [fot: starostwo głubczyckie]
Spalona serwerownia w jednym z budynków głubczyckiego starostwa - [fot: starostwo głubczyckie]
Spalona serwerownia w jednym z budynków głubczyckiego starostwa - [fot: starostwo głubczyckie]
Spalona serwerownia w jednym z budynków głubczyckiego starostwa - [fot: starostwo głubczyckie]
W budynku Wydziału Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego w Głubczycach wybuchł wczoraj (04.03) pożar. Spaliło się pomieszczenie, w którym znajduje się serwerownia komputerowa. Prawdopodobną przyczyną była awaria klimatyzatora.
- Zawiadomienie o zdarzeniu otrzymaliśmy przed godziną 8:00 rano - mówi mł. bryg. Piotr Sobek, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Głubczycach.

- Dwie minuty od chwili zgłoszenia byliśmy na miejscu. Prawdopodobną przyczyną tego zdarzenia była awaria klimatyzatora, który w tym pomieszczeniu się znajdował. Strażacy oczywiście podjęli natychmiastowe działania ratownicze i gaśnicze, dlatego że kierujący działaniami zarządził ewakuację wszystkich pozostałych pracowników, którzy jeszcze w tym czasie, kiedy przybyły jednostki ochrony przeciwpożarowej nie ewakuowali się samodzielnie. Przytomna reakcja osób, które tam pracują. Chwała im za to, że bardzo szybko i błyskawicznie poinformowały służby. Tak naprawdę, ani proszku, ani wody nie musieliśmy użyć zbyt wiele, aby opanować sytuację.

Piotr Soczyński, starosta głubczycki mówi, że w pożarze spaliły się serwery, których praca jest niezbędna do należytego funkcjonowania wydziału komunikacji.

- Serwery - jeden z Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych, który odpowiada za wysyłanie danych do wytwórni, aby można było drukować dowody rejestracyjne. Natomiast drugi jest z ministerstwa, który przesyła dane bezpośrednio do bazy danych pojazdów i kierowców, którymi później dysponuje np. policja. Będziemy oczekiwali na pomoc odpowiednich służb, bo te serwery nie są nasze.

Z powodu pożaru przez kilka najbliższych dni wydział komunikacji głubczyckiego starostwa będzie nieczynny. Władze powiatu obiecują ten czas skrócić do niezbędnego minimum.

Dodajmy, że straż pożarna wstępne starty w wyniku akcji gaśniczej oszacowała na ponad 120 tys. złotych.
Piotr Sobek
Piotr Soczyński

Wiadomości z regionu

2021-04-17, godz. 08:00 Wojewoda opolski powołał zespół roboczy ds. zabezpieczenia pilotażowego punktu szczepień na Toropolu Wojewoda opolski powołał zespół roboczy ds. zabezpieczenia punktu pilotażowego szczepień powszechnych na lodowisku Toropol. - Ta grupa ma się zajmować… » więcej 2021-04-17, godz. 08:00 Budynek Urzędu Gminy w Turawie przejdzie kompleksową modernizację Urząd Gminy w Turawie przejdzie kompleksową modernizację. Gmina pozyskała blisko 1,2 miliona złotych dofinansowania na wymianę dachu, instalacji i ogrzewania… » więcej 2021-04-17, godz. 07:00 Opole: do szpitala tymczasowego w CWK tlen jest dostarczany na bieżąco Ponad 4 tony tlenu na dobę - takie było największe zużycie w szpitalu tymczasowym w CWK w Opolu, w momencie gdy przebywało tam około setki pacjentów. Dla… » więcej 2021-04-16, godz. 21:15 Przejazd kolejowy na drodze między Raszową a Kędzierzynem-Koźlem będzie zamknięty jeszcze ponad tydzień Przejazd drogowo-kolejowy w Raszowej (gmina Leśnica) na ulicy Słowackiego miał być zamknięty kilka dni. Utrudnienia potrwają jednak znacznie dłużej. » więcej 2021-04-16, godz. 20:20 Punkt szczepień powszechnych na Politechnice Opolskiej gotowy. "Czekamy na zielone światło" Punkt szczepień powszechnych dla mieszkańców powiatu opolskiego na Politechnice Opolskiej jest już gotowy. Jak informuje na portalu społecznościowym starosta… » więcej 2021-04-16, godz. 20:00 Raport dnia: 460 nowych zakażeń koronawirusem na Opolszczyźnie. Zmarło 7 chorych mieszkańców [INFOGRAFIKA] 460 nowych zakażeń koronawirusem i śmierć 7 osób potwierdzono dziś (16.04) na Opolszczyźnie. W codziennym komunikacie Ministerstwo Zdrowia poinformowało… » więcej 2021-04-16, godz. 19:20 Skoroszyce z dotacją na remont świetlicy. Inwestycja ruszy jednak dopiero w przyszłym roku, bo dziś gmina nie ma już… Świetlica wiejska w Skoroszycach przejdzie modernizację. Za prawie 730 tysięcy złotych obiekt zostanie rozbudowany i dostosowany do współczesnych wymog… » więcej 2021-04-16, godz. 18:00 W Kędzierzynie-Koźlu za darmo wszczepią psom chipy Po raz kolejny w Kędzierzynie-Koźlu prowadzona jest akcja bezpłatnego znakowania psów. Zwierzętom weterynarz wszczepia pod skórę elektroniczny chip, w którym… » więcej 2021-04-16, godz. 17:40 Sprzęt z działalności przestępczej dostał drugie życia i wspomoże opolskie szpitale Urządzenia pochodzące z nielegalnej fabryki papierosów będą wspomagać pracę Szpitala Wojewódzkiego i Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu. Funkcjonariusze… » więcej 2021-04-16, godz. 16:55 Brzeski MOSiR przyzna tytuł najaktywniejszego mieszkańca. Zabawa ma zachęcić do aktywności w czasie pandemii Brzeg zachęca do prowadzenia aktywnego trybu życia mimo pandemii koronawirusa. Zmotywować do spacerów, biegania czy jazdy na rowerze ma zabawa, w ramach której… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »