Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-03-05, 11:00 Autor: Grzegorz Frankowski

Pożar w głubczyckim starostwie. Spaliły się serwery wydziału komunikacji

Spalona serwerownia w jednym z budynków głubczyckiego starostwa - [fot: starostwo głubczyckie]
Spalona serwerownia w jednym z budynków głubczyckiego starostwa - [fot: starostwo głubczyckie]
Spalona serwerownia w jednym z budynków głubczyckiego starostwa - [fot: starostwo głubczyckie]
Spalona serwerownia w jednym z budynków głubczyckiego starostwa - [fot: starostwo głubczyckie]
W budynku Wydziału Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego w Głubczycach wybuchł wczoraj (04.03) pożar. Spaliło się pomieszczenie, w którym znajduje się serwerownia komputerowa. Prawdopodobną przyczyną była awaria klimatyzatora.
- Zawiadomienie o zdarzeniu otrzymaliśmy przed godziną 8:00 rano - mówi brygadier Piotr Sobek, oficer prasowy Komendanta Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Głubczycach.

- Dwie minuty od chwili zgłoszenia byliśmy na miejscu. Prawdopodobną przyczyną tego zdarzenia była awaria klimatyzatora, który w tym pomieszczeniu się znajdował. Strażacy oczywiście podjęli natychmiastowe działania ratownicze i gaśnicze, dlatego że kierujący działaniami zarządził ewakuację wszystkich pozostałych pracowników, którzy jeszcze w tym czasie, kiedy przybyły jednostki ochrony przeciwpożarowej nie ewakuowali się samodzielnie. Przytomna reakcja osób, które tam pracują. Chwała im za to, że bardzo szybko i błyskawicznie poinformowały służby. Tak naprawdę, ani proszku, ani wody nie musieliśmy użyć zbyt wiele, aby opanować sytuację.

Piotr Soczyński, starosta głubczycki mówi, że w pożarze spaliły się serwery, których praca jest niezbędna do należytego funkcjonowania wydziału komunikacji.

- Serwery - jeden z Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych, który odpowiada za wysyłanie danych do wytwórni, aby można było drukować dowody rejestracyjne. Natomiast drugi jest z ministerstwa, który przesyła dane bezpośrednio do bazy danych pojazdów i kierowców, którymi później dysponuje np. policja. Będziemy oczekiwali na pomoc odpowiednich służb, bo te serwery nie są nasze.

Z powodu pożaru przez kilka najbliższych dni wydział komunikacji głubczyckiego starostwa będzie nieczynny. Władze powiatu obiecują ten czas skrócić do niezbędnego minimum.

Dodajmy, że straż pożarna wstępne starty w wyniku akcji gaśniczej oszacowała na ponad 120 tys. złotych.
Piotr Sobek
Piotr Soczyński

Wiadomości z regionu

2021-07-30, godz. 22:01 Auto uderzyło w drzewo w Lubnowie, a w Kosorowicach policja i strażacy poszukują zaginionego mężczyzny Do obydwu akcji zadysponowanych zostało po 5 zastępów straży pożarnej. » więcej 2021-07-30, godz. 22:00 Rozmowy ze specjalistami i bezpłatne badania. Opolskie Centrum Onkologii szykuje "białą sobotę". Radio Opole będzie… Konsultacje ze specjalistami, mammografia i badania znamion skórnych, a przede wszystkim poprawa świadomości o profilaktyce chorób nowotworowych to główny… » więcej 2021-07-30, godz. 20:30 Raport dnia: na Opolszczyźnie zakaziła się jedna osoba, w kraju ponad 150 [INFOGRAFIKA] Na Opolszczyźnie potwierdzono dziś (30.07) jedno zakażenie koronawirusem. W codziennym komunikacie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 153 nowych przypadkach… » więcej 2021-07-30, godz. 20:00 Pożary na polach w całym regionie, pracowite popołudnie dla strażaków. Największy pożar mamy w Gierowie [AKTUAL… Strażacy na Opolszczyźnie mają pracowite popołudnie z powodu licznych pożarów ściernisk i zbóż. » więcej 2021-07-30, godz. 20:00 Namysłów, Brzeg i Nysa pamiętają o Powstaniu Warszawskim. Miasta uczczą 77. rocznicę wybuchu zrywu Namysłów, Brzeg i Nysa również uczczą 77. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Uroczystości w tych miastach zaplanowano na niedzielne (01.08) popo… » więcej 2021-07-30, godz. 19:45 Psi nos się nie myli. Hunter wywęszył towar Próbę nielegalnego przywozu narkotyków do kraju udaremnili mundurowi opolskiej KAS wspólnie z policją. Akcja miała miejsce na opolskim odcinku A4, a główną… » więcej 2021-07-30, godz. 19:00 Nysa na przedostatnim miejscu w regionie w statystykach spisowych! Brakuje też rachmistrzów Nysa jest jedną z opolskich gmin, w której do tej pory odnotowano najniższy odsetek biorących udział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań… » więcej 2021-07-30, godz. 18:00 "Nie rezygnujmy ze szczepień, to ratuje nas przed śmiercią". Eksperci są pewni, że nie unikniemy czwartej fali zachorowań… To, że dojdzie do czwartej fali zakażeń koronawirusem zdaniem specjalistów jest pewne. Na razie ciężko im określić na kiedy dokładnie przypadnie szczyt… » więcej 2021-07-30, godz. 18:00 Wciąż spada liczba urodzeń w naszym regionie. Tendencja widoczna jest już kilka lat O ponad 15 proc. spadła liczba urodzeń w ciągu ostatnich czterech latach na Opolszczyźnie. Najwięcej, bo ponad 9 tysięcy (9120) porodów odnotowano w 2017… » więcej 2021-07-30, godz. 17:50 Prudniccy seniorzy mają miejsce, gdzie mogą spędzać czas i przekazywać swoje talenty Kolejny Klub Seniora otwarto w Prudniku. To druga taka placówka dziennego pobytu w tym mieście. Powstała w pomieszczeniach Inkubatora Przedsiębiorczości… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »