Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-04-16, 08:15 Autor: Monika Matuszkiewicz

Opolanie zaczynają już planować wakacje. Wszyscy czekają na uruchomienie hoteli i poluzowanie obostrzeń

Wakacje 2020 w kraju foto: B.Kalisz
Wakacje 2020 w kraju foto: B.Kalisz
Choć sytuacja epidemiczna wciąż jest bardzo trudna, to wielu z nas już planuje tegoroczne wakacje. Widać to w biurach podróży, gdzie chętni dokonują rezerwacji. Z kolei hotele nadal oczekują na zniesienie obostrzeń i przyjazd turystów.
- To zainteresowanie wakacjami jest już widoczne - mówi Małgorzata Retmańczyk-Mazur z biura podróży w Opolu.

- Dużo osób rezerwuje swoje wyjazdy wakacyjne, korzystając z atrakcyjnych promocji cenowych, które są w tym momencie i kuszą. Jest też pewne grono turystów, którzy mają już wybrane i zaplanowane wakacje, ale z rezerwacją jeszcze czekają. Mają nadzieję na szybkie wprowadzenie testów i szczepionek.

Opinie zapytanych przez nas mieszkańców Opola, co do kierunku wakacyjnych podróży są różne. Jedni chcą wyjechać za granicę, a drudzy wspomóc polską branżę hotelarską i zostać na miejscu.

- Jeżeli już to tylko Polska. Z przyzwyczajenia chyba wybierzemy Hel, bo bardzo nam odpowiada ten rejon. Zarówno pod względem cen, jak i wypoczynku. Także, to będzie na pewno Hel. - Czy polecimy, to nie wiem, ale na pewno pojedziemy nad polskie morze. Mamy już zaplanowane wakacje w Darłówku, jest to piękna miejscowość i mam nadzieję, że ośrodki zostaną tam otwarte. - Nie wiem, czy Polska, czy za granicę. Wolałbym gdzieś polecieć, ale to wszystko zależy od sytuacji epidemicznej. Nadal to nie jest pewne i wszystko wskazuje na to, że nieprędko będzie nam dane polecieć.

Przypomnijmy. Wczoraj (14.04) minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował, że branża turystyczna pozostaje zamknięta do 3 maja. Po tej dacie jest szansa na poluzowanie obostrzeń.
Małgorzata Retmańczyk-Mazur
Mieszkańcy Opola

Wiadomości z regionu

2021-07-29, godz. 17:00 To było podwójne trafienie. Para poszukiwanych wpadła w ręce policji Hollywood miał swoich Bonnie i Clyde’a, Zdzieszowice też mają swoją parę przestępców, która uciekała przed policją. Nie cieszyli się jednak wolnością… » więcej 2021-07-29, godz. 16:45 V. Porowska o szczepieniach: Nasza prywatna wolność kończy się w momencie, kiedy odbieramy ją innym - Kwestionujemy osiągnięcia naukowe, stawiając na szali swoje życie, zdrowie oraz zdrowie najbliższych - powiedziała na antenie Radia Opole opolska posłanka… » więcej 2021-07-29, godz. 16:00 Opolskie szpitale otrzymały od marszałka pieniądze na remonty. To w sumie 11 milionów złotych Urząd marszałkowski przekazał 11 milionów złotych na remonty opolskich szpitali. Dzięki pieniądzom pochodzącym z budżetu regionu, m.in. w ginekologii… » więcej 2021-07-29, godz. 15:45 Mail z pogróżkami trafił do prezydenta Opola Arkadiusza Wiśniewskiego. To nie pierwszy raz Kolejny list z pogróżkami trafił do prezydenta Opola Arkadiusza Wiśniewskiego. Autor grozi mu m.in. poderżnięciem gardła. Wiadomość o podobnej treści… » więcej 2021-07-29, godz. 15:45 Zdzieszowicki OPS przeniesie się ze żłobka do dawnego hotelu Ośrodek Pomocy Społecznej w Zdzieszowicach niedługo zmieni swoją siedzibę. Z obecnie zajmowanych pomieszczeń budynku żłobka zostanie przeniesiony do wyremontowanego… » więcej 2021-07-29, godz. 14:31 Posypały się nagrody i awanse. Opolska policja świętuje Odznaczenia i wyróżnienia otrzymało z okazji wojewódzkich obchodów święta policji 64 pracowników opolskiego garnizonu a 691 funkcjonariuszy odebrało awanse… » więcej 2021-07-29, godz. 13:45 2 mln zł na dopłaty do komunikacji publicznej dla opolskich samorządów. "Teraz my mówimy: mamy wolne pieniądze, składajcie… Osiem gmin, jeden powiat i jeden związek międzygminny otrzymały rządowe dofinansowanie do organizacji transportu publicznego. Dzisiaj (29.07.) w Reńskiej… » więcej 2021-07-29, godz. 13:30 Żenująca dyskusja vs. szkodliwe zapisy. Opolscy parlamentarzyści o noweli ustawy medialnej Żenującą i antypatriotyczną określiła dyskusję, która miała miejsce na wtorkowym posiedzeniu sejmowej komisji kultury i środków przekazu liderka PiS… » więcej 2021-07-29, godz. 12:05 "Ważne, żeby o tym pamiętać". Prószków odsłonił pomnik upamiętniający rekordową w Polsce temperaturę. Mija… 40,2 st. Celsjusza - taką temperaturę dokładnie 100 lat temu, 29 lipca 1921 roku o godzinie 13.48, odnotowała stacja meteorologiczna Królewskiego Instytutu… » więcej 2021-07-29, godz. 11:30 Spisujemy się najlepiej. Opolszczyzna prowadzi w statystykach Narodowego Spisu Powszechnego Opolszczyzna nadal krajowym liderem w Narodowym Spisie Powszechnym. Jak informuje Urząd Statystyczny, w naszym regionie dane przekazało ponad 54 proc. mieszkańców… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »