Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-07-03, 17:45 Autor: Monika Matuszkiewicz

"Bardzo fajne, klimatyczne miasto". Turyści odwiedzają Opole, otwarte są wszystkie "miejskie atrakcje"

Turyści odwiedzają Opole [fot.M.Matuszkiewicz]
Turyści odwiedzają Opole [fot.M.Matuszkiewicz]
Turyści odwiedzają Opole [fot.M.Matuszkiewicz]
Turyści odwiedzają Opole [fot.M.Matuszkiewicz]
Turyści odwiedzają Opole [fot.M.Matuszkiewicz]
Turyści odwiedzają Opole [fot.M.Matuszkiewicz]
Wieża Piastowska [fot. Marzena Śmierciak]
Wieża Piastowska [fot. Marzena Śmierciak]
Sezon wakacyjny w pełni, a co za tym idzie w Opolu zaroiło się od turystów. Ci, których spotkała nasza reporterka do Opola przyjechali z Częstochowy, Katowic, Krakowa, a nawet z Czech. Zwiedzać jest co, bo od wczoraj (02.07) otwarta jest już Wieża Ratuszowa, można również m.in. wspiąć się na Wieżę Piastowską.
- Wieża Ratuszowa będzie dostępna do końca września. Zwiedzać ją można od piątku do niedzieli. Jednorazowo wpuszczanych jest 7 osób - mówi Maciej Borkowski z Miejskiej Informacji Turystycznej w Opolu.

- Aby się dostać na wieżę, to najlepiej wcześniej zarezerwować sobie termin. Wystarczy zadzwonić do Miejskiej Informacji Turystycznej i się zapisać. Mamy nadal ograniczoną liczbę osób w związku z pandemią, a zapisując się, mamy pewność, że miejsce jest. Na wieży można pooglądać panoramę Opola oraz okolic.

- Opole jest bardzo klimatyczne, jesteśmy tutaj po raz pierwszy. Rynek jest podobny do Wrocławia, ale tu jest spokojniej. Sama wieża super - dodają turyści.

- Widoki są bardzo ciekawe. Dodatkowo pan opowiada o historii Opola, więc dowiedzieliśmy się bardzo dużo ciekawych rzeczy. - Jest wysoko, ale na szczęście część drogi można przebyć windą. - My już obeszliśmy część Opola, a teraz mogłem zobaczyć to z góry i to jest fajna sprawa.

Wieża Ratuszowa czynna jest w piątek od godziny 14.30 do 17.30, a w sobotę i niedzielę od 10.30 do 14.30. Natomiast Wieża Piastowska od poniedziałku do piątku od 9.00 do 17.00, a w weekendy od 11.00 do 16.00.
Maciej Borkowski
Turyści

Wiadomości z regionu

2021-09-28, godz. 21:15 Raport dnia: rośnie liczba zakażeń w kraju i hospitalizowanych pacjentów. Chorują głównie osoby młode, które nie… 8 nowych zakażeń i śmierć jednej osoby potwierdzono dziś (28.09) na Opolszczyźnie. W codziennym komunikacie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 975 infekcjach… » więcej 2021-09-28, godz. 20:00 Jeszcze tylko opinia geologa i wznowione będą prace przy budowie PSZOK-u w Kielczy Ponad pół rok opóźniona jest budowa Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Kielczy, w gminie Zawadzkie. Problemem były niezgodności projektowe… » więcej 2021-09-28, godz. 19:00 Na 1200 szkół i przedszkoli w regionie w czterech placówkach nauka jest prowadzona hybrydowo po wykryciu zakażeń … W 4 szkołach w regionie w związku z wykryciem zakażenia koronawirusem prowadzone jest nauczanie hybrydowe. W sumie zdalna edukacja dotyczy uczniów 11 klas… » więcej 2021-09-28, godz. 18:00 Radni Sejmiku Województwa Opolskiego zdecydowali o zmianie statutu szpitala przy ul. Wodociągowej. Psychiatryczny oddział… Radni Sejmiku Województwa Opolskiego zdecydowali o zmianie statutu Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. św. Jadwigi w Opolu. To oznacza, że 40-łóżkowy… » więcej 2021-09-28, godz. 17:00 W szpitalu tymczasowym hospitalizowanych jest 16 pacjentów. Siedmiu z nich przebywa na oddziale intensywnej terapii Pogarsza się sytuacja epidemiczna w kraju. Ministerstwo Zdrowia w codziennym komunikacie informowało o 975 nowych infekcjach koronawirusem. W porównaniu z ubiegłym… » więcej 2021-09-28, godz. 17:00 Dzień Chemika w Zakładach Azotowych Kędzierzyn Po raz pierwszy od dwóch lat w Kędzierzynie-Koźlu zorganizowano Dni Chemika. Spotkanie byłych i obecnych pracowników Grupy Azoty ZAK S.A. to wieloletnia tradycja… » więcej 2021-09-28, godz. 16:25 Zderzenie trzech samochodów na autostradzie. Nie ma osób poszkodowanych, ale są utrudnienia [AKTUALIZACJA] Do kolizji trzech samochodów osobowych doszło na opolskim odcinku autostrady. Są utrudnienia na jezdni do Wrocławia. » więcej 2021-09-28, godz. 16:00 Poseł Witold Zembaczyński: niech policja zacznie kierować ruchem. Policja: to słowa krzywdzące - Policja powinna zająć się kierowaniem ruchem w Opolu - tak sugeruje Witold Zembaczyński. Poseł Nowoczesnej na konferencji prasowej przed ratuszem odniósł… » więcej 2021-09-28, godz. 16:00 Opole: Arkadiusz Wiśniewski sprzeciwia się rozszerzeniu działalności firmy Remondis. ''W mieście nie ma miejsca na… Prezydent Opola nie zgadza się na planowane rozszerzenie działalności firmy Remondis. Przedsiębiorstwo podejmuje starania, które ma na celu zwiększenie składowiska… » więcej 2021-09-28, godz. 15:00 "Ten projekt znacząco usprawni żeglugę". Rozpoczął się drugi etap prac modernizacyjnych na stopniu wodnym w Dobrzeniu… Poprawa żeglowności na Odrze oraz zwiększenie bezpieczeństwa przeciwpowodziowego. To główne cele, jakie są realizowane na stopniu Wodnym w Dobrzeniu Wielkim… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »