Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-04-07, 15:45 Autor: Witold Wośtak

Problem zalegających śmieci w Byczynie. "W niektórych miejscach nie wystarczy sprzątanie dwa razy dziennie"

Śmieci w Byczynie [fot. www.facebook.com/Centrum Integracji Społecznej Cispol w Polanowicach]
Śmieci w Byczynie [fot. www.facebook.com/Centrum Integracji Społecznej Cispol w Polanowicach]
Byczyna[fot. www.facebook.com/Centrum Integracji Społecznej Cispol w Polanowicach]
Byczyna[fot. www.facebook.com/Centrum Integracji Społecznej Cispol w Polanowicach]
Byczyna [fot. www.facebook.com/Centrum Integracji Społecznej Cispol w Polanowicach]
Byczyna [fot. www.facebook.com/Centrum Integracji Społecznej Cispol w Polanowicach]
Śmieci w Byczynie [fot. www.facebook.com/Centrum Integracji Społecznej Cispol w Polanowicach]
Śmieci w Byczynie [fot. www.facebook.com/Centrum Integracji Społecznej Cispol w Polanowicach]
Wyrwane kosze betonowe, kwiaty i znaki oraz rozrzucone śmieci. To regularne obrazki, z którymi spotykają się podopieczni Centrum Integracji Społecznej Cispol w Polanowicach, kiedy porządkują Byczynę.
Program indywidualnego zatrudnienia socjalnego jest realizowany od 15 lat. - Problem rośnie z roku na rok, a widać to zwłaszcza po wejściu w życie ustawy z obowiązkiem segregowania odpadów - mówi Wioletta Kardas, dyrektor Cispol.

- Widać dużą ilość pieczywa, przeterminowany nabiał, popiół, pieluchy czy dużą ilość odzieży zostawianą w workach przy koszach ulicznych. Są też resztki jedzenia zapakowane w torebki i dużo innych odpadów zmieszanych.

Wioletta Kardas uważa, że w mieście nie ma dzikich wysypisk na dużą skalę, ale w niektórych miejscach trzeba sprzątać co chwilę.

- Nawet sprzątając dwa razy dziennie, następnego dnia i tak są rozrzucone odpady. Mam na myśli miejską fosę, skatepark, parki, okolice sklepów monopolowych, a przed wybuchem pandemii również na placu zabaw.

Zebrane odpady są przewożone do Polanowic. Trzy razy w tygodniu odbiera je firma wywozowa, z którą gmina ma umowę.
Wioletta Kardas 1
Wioletta Kardas 2

Wiadomości z regionu

2021-09-20, godz. 12:00 Troje kierowców straciło prawo jazdy za zbyt szybką jazdę w gminie Brzeg Pierwszy z nich na wylotówce Brzegu w czwartek (16.09) na 40-tce miał na liczniku 92 km/h. » więcej 2021-09-20, godz. 11:40 Trzeźwy poranek na opolskiej autostradzie A4. Policjanci sprawdzali trzeźwość kierowców Opolscy policjanci z wydziału ruchu drogowego badali trzeźwość kierowców wjeżdżających i zjeżdżających rano z autostrady. W akcji 'Trzeźwy poranek… » więcej 2021-09-20, godz. 11:00 Raport MZ: ponad 360 nowych infekcji w kraju. W regionie potwierdzono 4 zakażenia koronawirusem [INFOGRAFIKA] Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 363 nowych zakażeniach koronawirusem, w tym o 4 na Opolszczyźnie. Nie ma ofiar śmiertelnych spowodowanych COVID-19 i chorobami… » więcej 2021-09-20, godz. 10:45 Problem z budową modułowego przedszkola Są chętni do budowy modułowego przedszkola w Mechnicy, w gminie Reńska Wieś, ale budowlańcy wycenili prace na ponad milion złotych więcej, niż przewidywali… » więcej 2021-09-20, godz. 10:30 Zmiany personalne w Radzie Miasta Opola. Zaprzysiężenie nowej radnej prawdopodobnie na najbliższej sesji W opolskiej radzie miasta zasiądzie nowa radna. Radny Arkadiusz Szymański utracił mandat po wyroku sądu, który skazał go za to, że kilkanaście lat jeździł… » więcej 2021-09-20, godz. 09:45 Prezydent Opola i radni z jego klubu zawiązali stowarzyszenie "Tak dla Opolskiego" 'Tak dla Opolskiego' to nowe stowarzyszenie, któremu przewodzi prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski, a w którego skład wchodzą - jak na razie - głównie… » więcej 2021-09-20, godz. 09:00 Uwaga kierowcy! Od czwartku zmiany w organizacji ruchu w rejonie węzła przesiadkowego Opole Wschodnie Samochody jadące od strony Zaodrza nie będą już przejeżdżały przez teren budowanego dworca autobusowego. » więcej 2021-09-20, godz. 08:15 Żeby wyeliminować kierowców "na podwójnym gazie". Policyjna akcja na autostradzie Od rana opolscy policjanci prowadzili akcję pod hasłem 'Trzeźwy poranek na A4'. » więcej 2021-09-19, godz. 21:00 Raport dnia: 14 nowych infekcji w regionie. W Polsce potwierdzono 540 zakażeń koronawirusem [INFOGRAFIKA] 14 nowych zakażeń koronawirusem potwierdzono dziś (19.09) na Opolszczyźnie. W codziennym komunikacie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 540 infekcjach… » więcej 2021-09-19, godz. 20:10 Rolnicy z diecezji opolskiej dziękowali za plony na Górze św. Anny. "To był dobry rok" Rolnicy z diecezji opolskiej spotkali się dziś (19.09) na Górze św. Anny, by podziękować za tegoroczne plony. Do Groty Lurdzkiej przybyło kilkadziesiąt… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »