Radio Opole » Gospodarka
2021-03-11, 07:15 Autor: Witold Wośtak

Internat wystawiony na sprzedaż przez gminę Byczyna. "Potrzebujemy pieniędzy na spłatę zadłużenia i inwestycje"

Internat w Polanowicach [fot. www.facebook.com/GminaByczyna]
Internat w Polanowicach [fot. www.facebook.com/GminaByczyna]
Gmina Byczyna wystawiła na sprzedaż internat w Polanowicach. Cena wywoławcza to niemal dwa miliony złotych.
Budynek nie pełni już swojej funkcji, bo szkoła rolnicza, której uczniowie mieszkali w Polanowicach, została przeniesiona do Zespołu Szkół w Byczynie. Przypomnijmy, co roku samorząd musi spłacać od 3 do 7 milionów złotych zadłużenia.

- Potrzebujemy pieniędzy ze sprzedaży internatu na inwestycje - mówi burmistrz Iwona Sobania.

- Jest to bardzo przykre, kiedy każdego roku musimy oddawać po około 5 milionów złotych. Można by spożytkować podobną kwotę na różnego rodzaju inwestycje. Biorąc nawet 50 procent dofinansowania, byłaby szansa wykonać zadania warte 10 milionów złotych każdego roku. Dla przykładu to jest 7 pięknych dróg, nie wspominając nawet o oczyszczalniach ścieków, które również są problemem u nas.

Zdaniem burmistrz, nie powinno być problemu ze znalezieniem kupca.

- Obecnie jest dość duże zainteresowanie. Obcokrajowcy pracujący w zagłębiu meblowym potrzebują mieszkań. Internat leży w dobrym punkcie - jest bazą wypadową - ponieważ nie mamy zbyt daleko do zagłębia meblowego i myślę, że zainteresowanie będzie.

Internat jest trzykondygnacyjny, ma pomieszczenia noclegowe, sale lekcyjne, biura i kuchnię z jadalnią.
Iwona Sobania 1
Iwona Sobania 2

Gospodarka

2021-09-26, godz. 14:00 Wspólny projekt gminy Branice i czeskich Brumovic na modernizację Parku Pod Lipami Gmina Branice wspólnie z czeskimi Brumovicami pozyskała z Euroregionu Silesia fundusze na efektowną modernizację ogrodzenia Parku Pod Lipami w Branicach. Będzie… » więcej 2021-09-26, godz. 08:20 Kierowcy ciężarówek mają ostatnie dni, żeby przestawić się na e-TOLL. Nowy system wejdzie w życie na opolskim odcinku… Coraz mniej czasu do wyłączenia systemu viaTOLL. Od początku października za przejazd ciężarówek na drogach płatnych będzie można rozliczać się wyłącznie… » więcej 2021-09-25, godz. 12:47 Rusza drugi etap prac przy "Dolinie Złotnika" w Baborowie Gmina Baborów rozpoczyna 2. etap realizacji budowy infrastruktury turystyczno-przyrodniczej w ramach projektu utworzenia zespołu przyrodniczo-krajobrazowego… » więcej 2021-09-24, godz. 18:15 Szersza, równiejsza, z chodnikiem i nowymi poboczami. DW 457 w Chróścicach po remoncie Półtora miliona złotych kosztował remont kilometra drogi wojewódzkiej 457 w Chróścicach (pow. opolski, gm. Dobrzeń Wlk). » więcej 2021-09-24, godz. 17:15 Dzień Energetyka w opolskiej elektrowni. Wyróżniono zasłużonych Ponad 30 pracowników PGE GiEK oddziału Elektrowni Opole otrzymało medale i dyplomy za długoletnią służbę, zasługi na rzecz opolskiej elektrowni i wzorowe… » więcej 2021-09-24, godz. 16:10 PSL: o problemach rolników. "W ciągu sześciu lat okrojono budżet na rolnictwo o 35 mld zł" Spadek krajowego budżetu na rolnictwo, sprzedaż ziemi rolnej i leśnej cudzoziemcom, inflacja, czy upadające gospodarstwa w skutek Afrykańskiego Pomoru Świń… » więcej 2021-09-24, godz. 12:00 Ogromne zainteresowanie programem "Czyste Powietrze", także na Opolszczyźnie Od początku realizacji programu 'Czyste Powietrze', a więc przez 3 lata, wpłynęło w regionie ponad 8 tyś. 700 wniosków, a tylko w tym roku przeszło 3 tys… » więcej 2021-09-24, godz. 11:00 Mieszkańcy Opolszczyzny coraz chętniej korzystają z PUE ZUS Platforma Usług Elektronicznych ZUS, z której korzystają pracownicy, emeryci, przedsiębiorcy oraz lekarze, szczególnie przydatna okazuje się w ostatnich… » więcej 2021-09-24, godz. 09:00 Powstaje nowa hala firmy B+K w Walcach. Przybędzie 150 miejsc pracy Trwa budowa nowej hali produkcyjnej fimy B+K w Walcach. W ciągu półtora roku powstanie zakład, w którym produkowane będą opakowania z tworzyw sztucznych… » więcej 2021-09-23, godz. 17:30 Firma Capita rozpoczyna działalność w Opolu. W początkowym etapie potrzeba 100-200 osób, chętnie mówiących po … Nowy inwestor w Opolu szuka na początek od stu do dwustu pracowników. Międzynarodowa firma Capita działa w branży konsultingu, outsourcingu i transformacji… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »