Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-02-26, 11:30 Autor: Daniel Klimczak

Odszkodowanie nie pokryje nawet połowy kosztów remontu w "nowym" ogólniaku w Brzegu. Starostwo odwoła się od decyzji ubezpieczyciela

II Liceum Ogólnokształcące w Brzegu [fot. Daniel Klimczak]
II Liceum Ogólnokształcące w Brzegu [fot. Daniel Klimczak]
261 tysięcy złotych to szacunkowy koszt usunięcia skutków zalania brzeskiego liceum nr 2. Odszkodowanie zaproponowane przez firmę ubezpieczeniową może nie wystarczyć na pokrycie nawet połowy planowanych wydatków.
Na miejscu działa już firma, która zajmuje się naprawą zniszczeń. Jak jednak zastrzega starosta Jacek Monkiewicz, niewykluczone, że wraz z postępem robót na jaw wyjdą kolejne uszkodzenia, przez co remont może okazać się jeszcze droższy.

- Na razie trwają prace rozbiórkowe, trwa osuszanie. Na pewno zakres prac w związku ze skalą zniszczeń, będzie niestety tak naprawdę znany dopiero po pełnych pracach rozbiórkowych i pomiarach, bo może się okazać, że poza tymi założonymi pracami będzie konieczność wykonania jeszcze innych - wyjaśnia.

Bardzo możliwe, że większość pieniędzy na ten cel powiat będzie musiał wyłożyć z własnego budżetu. Zaproponowane odszkodowanie to około 90 tysięcy złotych. Kwota ta nie satysfakcjonuje starostwa, dlatego urząd będzie odwoływał się od decyzji ubezpieczyciela.

Przypomnijmy, że budynek tak zwanego nowego ogólniaka został zalany w styczniu po tym, gdy samoistnie pękła jedna z rur biegnących przez strych. Woda spowodowała zniszczenia między innymi na korytarzu i klatce schodowej, a także w kilku klasach oraz w auli. Skutki zalania widać też w pokoju nauczycielskim. Ze względu na swoje rozmiary, szkoła jest jednak gotowa na ewentualne przyjęcie uczniów, gdyby rząd zdecydował o wznowieniu zajęć stacjonarnych.
Jacek Monkiewicz

Wiadomości z regionu

2021-04-21, godz. 15:30 Była zakonnica zeznawała w procesie opolskiego "Tulipana" W opolskim sądzie okręgowym trwa proces Piotr K., czyli opolskiego 'Tulipana', który miał oszukać ponad 100 osób na prawie 2 miliony złotych. Sprawa wyszła… » więcej 2021-04-21, godz. 14:43 "Mieszkańcy mają prawo, by złożyć hołd polskim patriotom”. Konferencja prasowa Violetty Porowskiej przed pomnikiem… Wraca temat napisu na tablicy, która miała zawisnąć na pomniku przy placu Wolności w Głogówku. Przypomnijmy, radni między innymi Mniejszości Niemieckiej… » więcej 2021-04-21, godz. 14:40 Prezydent Andrzej Duda 2 maja odwiedzi Górę św. Anny. To część obchodów 100. rocznicy wybuchu III Powstania Śl… Prezydent Andrzej Duda przyjedzie 2 maja na Górę św. Anny. Weźmie udział w uroczystościach związanych z setną rocznicą wybuchu III Powstania Śląskiego… » więcej 2021-04-21, godz. 14:15 1% podatku zostaw na Opolszczyźnie Do końca kwietnia należy rozliczyć się z fiskusem. Warto przekazać 1% podatku na organizacje pożytku publicznego, zwłaszcza te, które działają na terenie… » więcej 2021-04-21, godz. 13:44 Akcja SOK na opolskim dworcu PKP. Funkcjonariusze zatrzymali matkę z poszukiwanym dzieckiem Na dworcu głównym PKP w Opolu funkcjonariusze Służby Ochrony Kolei zatrzymali kobietę, która sprawiała wrażanie osoby będącej pod wpływem środków… » więcej 2021-04-21, godz. 13:38 Każdy mieszkaniec Opolszczyzny otrzyma 4 maski ochronne! Akcję dystrybucji koordynuje wojewoda opolski 3,5 miliona maseczek ochronnych trafi do mieszkańców naszego regionu. Statystycznie - na jednego Opolanina przypadają 4 sztuki. Transport rozpoczął się dzisiaj… » więcej 2021-04-21, godz. 13:15 Do punktu szczepień w opolskim Toropolu przywieziono 2 tysiące dawek. "Udało się zachować ciągłość szczepień" Punkt szczepień powszechnych na opolskim Toropolu otrzymał kolejne dawki szczepionek. W południe dostarczonych zostało 2 tysiące dawek Moderny. Dzisiaj (21.04)… » więcej 2021-04-21, godz. 13:00 Szykuje się długie zamknięcie głównego przejazdu kolejowego w Zdzieszowicach Od dawna mieszkańcy Zdzieszowic prosili o remont głównego przejazdu w ich mieście. Nierówne płyty między torami powodują, że nie tylko rowerzyści mają… » więcej 2021-04-21, godz. 11:58 Kierowca tira potrzebował pomocy. Pomogli mu policjanci z Namysłowa Zgłoszenie do funkcjonariuszy dotarło wczoraj (20.04) popołudniu. Właściciel firmy transportowej znajdującej się na drugim końcu Polski ze względu na… » więcej 2021-04-21, godz. 11:19 Przynieś elektrośmieci i odbierz wejściówkę na Wodną Nutę Opole zachęca do udziału w konkursie zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego w związku z obchodzonym w czwartek (22.04) Dniem Ziemi. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »