Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-02-20, 13:10 Autor: Daniel Klimczak

Brzeg przygotowuje się na podwyższony poziom Odry. "Miejskie służby są w gotowości"

Wodowskaz na Odrze w Brzegu - archiwum [fot. Daniel Klimczak]
Wodowskaz na Odrze w Brzegu - archiwum [fot. Daniel Klimczak]
Brzeg przygotowuje się na skutki roztopów. Miejskie służby monitorują stan Odry licząc, że nie dojdzie do powtórki sytuacji z października, kiedy to części miasta groziło zalanie.
W tym tygodniu w magistracie odbyła się narada w związku z obserwowanym ociepleniem. Władze miasta nawiązały też kontakt z Wodami Polskimi. Jak wskazuje burmistrz Jerzy Wrębiak, tegoroczna zima na pewno nie pozostanie bez wpływu na sytuację hydrologiczną w najbliższych dniach.

- Jest 3. stopień zagrożenia, jeżeli chodzi o Wrocław. Wiem, że pracują lodołamacze na odcinku dolnej Odry, więc cały czas monitorujemy sytuację. Wiemy, że takich opadów śniegu dawno nie było i one będą miały na pewno znaczenie, jeżeli chodzi o poziom wody w Odrze - wyjaśnia.

Władze miasta wskazują, że prognozy dla Brzegu są optymistyczne, jednak pogody nie da się przewidzieć ze stuprocentową skutecznością, dlatego też miejskie służby pozostawać będą w gotowości, by reagować w przypadku gwałtownego wzrostu poziomu rzeki.

Dodajmy, że w ciągu ostatnich 3 dni stan Odry w Brzegu podniósł się o prawie metr. Zlokalizowany w tym mieście wodowskaz wskazywał dziś (20.02) przed południem 317 centymetrów. Mimo, że poziom wody określany jest jako wysoki, to wciąż jest to o ponad metr mniej, niż stan ostrzegawczy, który wynosi w tym miejscu 4,6 metra.
Jerzy Wrębiak

Wiadomości z regionu

2021-07-30, godz. 13:30 Ostatni pacjent z COVID-19 wypisany z Oddziału Zakaźnego w Opolu. "Wiemy, że kolejny się pojawi, ale mamy komfort" Z Oddziału Zakaźnego Szpitala Wojewódzkiego w Opolu wczoraj (29.07) został wypisany ostatni pacjent z COVID-19. Hospitalizowani na dziś w oddziale pacjenci… » więcej 2021-07-30, godz. 13:15 10 opolskich organizacji pozarządowych dostanie pieniądze na wkład własny przy ubieganiu się o dofinansowania na realizację… Zarząd województwa wspiera organizacje pozarządowe w zdobywaniu pieniędzy zewnętrznych, a w rozstrzygniętym właśnie konkursie o dotacje na tzw. wkłady… » więcej 2021-07-30, godz. 12:21 Zderzenie osobówki z busem obok wjazdu na A4 na DK 46 [AKTUALIZACJA] Samochód osobowy zderzył się z busem na DK 46, tuż przed wiaduktem nad autostradą A4. Jedna osoba ucierpiała w tym zdarzeniu, a służby na czas pracy strażaków… » więcej 2021-07-30, godz. 12:14 Kolizja z udziałem pijanej kierującej. Na Sosnkowskiego w Opolu najechały na siebie 4 samochody Do tego zdarzenia doszło dziś (30.07) rano przed przejściem dla pieszych na ulicy Sosnkowskiego w rejonie CH Auchan w Opolu. Jedno z aut prowadziła nietrzeźwa… » więcej 2021-07-30, godz. 11:52 Opole upamiętni 77. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. W godzinę "W" w hołdzie bohaterom Warszawy zawyją syreny… - Powstańców trzeba upamiętniać i oczywiście z racji sytuacji robimy to z zachowaniem pewnego reżimu covidowego - powiedział w porannej Loży Radiowej RO… » więcej 2021-07-30, godz. 11:00 Rozpoczyna się międzynarodowa wystawa psów w Mosznej Od dzisiaj (30.07) w parku przy zamku w Mosznej będzie można podziwiać najpiękniejsze psie piękności. Międzynarodowa wystawa psów rasowych to wydarzenie… » więcej 2021-07-30, godz. 10:52 Ministerstwo Zdrowia potwierdziło ponad 150 nowych zakażeń. W regionie zachorowała jedna osoba Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 153 nowych zakażeniach koronawirusem, w tym o jednym na Opolszczyźnie. W wyniku współistnienia patogenu z innymi schorzeniami… » więcej 2021-07-30, godz. 10:20 W sierpniu dodatkowe akcje szczepień na Opolszczyźnie. W najbliższą niedzielę będzie możliwość przyjęcia preparatu… Wojewoda Sławomir Kłosowski ma nadzieję, że do połowy sierpnia zostanie zaszczepiony milionowy mieszkaniec województwa. Na Opolszczyźnie wykonano już ponad… » więcej 2021-07-30, godz. 08:30 Remont i rozbudowa kompleksu basenowego w Namysłowie może kosztować nawet 30 milionów złotych. Miasto szuka pieniędzy… Do końca sierpnia ma być gotowa dokumentacja remontu krytej pływalni w Namysłowie. Władze miasta przymierzają się także do rozbudowy basenu letniego. » więcej 2021-07-30, godz. 08:15 Drobne inwestycje w sołectwach są potrzebne. Wiedzą o tym w gminie Strzeleczki Wakacje to w gminie Strzeleczki okres intensywnych remontów i budów. Ukończone zostały właśnie dwie mniejsze, ale oczekiwane przez mieszkańców inwestycje… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »