Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-01-20, 15:00 Autor: Daniel Klimczak

Brzeskie liceum zalane. Jeśli rząd nie przedłuży nauki zdalnej, szkoła najprawdopodobniej nie będzie mogła przyjąć od razu uczniów

II Liceum Ogólnokształcące w Brzegu [fot. Daniel Klimczak]
II Liceum Ogólnokształcące w Brzegu [fot. Daniel Klimczak]
Awaria w II LO w Brzegu [fot. Daniel Klimczak]
Awaria w II LO w Brzegu [fot. Daniel Klimczak]
Poważna awaria w brzeskim liceum numer 2. Na strychu budynku doszło do rozszczelnienia instalacji przeciwpożarowej, co spowodowało zalanie położonych niżej kondygnacji.
Do usterki doszło wczoraj. W tej chwili trwa osuszanie budynku i szacowanie strat. Wicestarosta powiatu brzeskiego Ewa Smolińska wskazuje, że choć na razie trudno precyzyjnie wskazać skalę zniszczeń, to wszystko wskazuje, że będą one spore.

- Jest to zdarzenie losowe. Patrząc na to, co się wydarzyło, to wygląda na to, że straty będą raczej duże - przyznaje.

Na skutek awarii w części budynku nie ma prądu. Na razie nie wiadomo, czy skutki zalania uda się usunąć do końca miesiąca. Jeśli tak się nie stanie, a rząd postanowi nie przedłużać obowiązkowej nauki zdalnej, szkoła może mieć problem z przyjęciem uczniów.

- Przystąpiliśmy do etapu osuszania. Jak długo potrwa to przy tych warunkach atmosferycznych, tego niestety nie wiemy. Może być kłopot z tym, żeby młodzież wróciła normalnie do szkół od 1 lutego, jeżeli będzie decyzja, że młodzież do tych szkół wraca - zapowiada wicestarosta.

Jeśli władze centralne zdecydują o powrocie młodzieży do szkół od lutego, wówczas uczniowie "dwójki" najprawdopodobniej będą mieli organizowane zajęcia w trybie hybrydowym.

Dodajmy, że w tej chwili, oprócz sprzątania po zalaniu, trwa także wyjaśnianie przyczyn wycieku. Niewykluczone, że uda się je ustalić jeszcze w tym tygodniu.
Ewa Smolińska
Ewa Smolińska

Wiadomości z regionu

2021-10-21, godz. 20:30 Prudnik: młodzi adepci sztuki kulinarnej zmagali się z... karpiem Kofty oraz czarne pierogi najwyżej oceniono w prudnickim konkursie kulinarnym. Wszystkie dania przyrządzano na bazie karpia. Rywalizowało 16 uczniów z klas… » więcej 2021-10-21, godz. 20:13 Raport dnia: Znowu rekord zachorowań w kraju. Rośnie liczba pacjentów w szpitalach [INFOGRAFIKA] 89 nowych zakażeń koronawirusem potwierdzono minionej doby na Opolszczyźnie. Resort zdrowia poinformował dzisiaj (21.10) o 5592 kolejnych infekcjach. Minionej… » więcej 2021-10-21, godz. 19:10 Władze Namysłowa wycofują się z pomysłu sprzedaży działki obok marketu. "Niech radni biorą na siebie tę odpow… Namysłowski magistrat na razie nie sprzeda działki w sąsiedztwie centrum handlowego. Władze gminy poinformowały o unieważnieniu przetargu ogłoszonego na… » więcej 2021-10-21, godz. 18:41 Nie koronawirus, a RSV. Mnożą się hospitalizacje na pediatrii Dla pediatrów to nie COVID-19 jest wyzwaniem, a fala zachorowań wywołanych przez wirus RSV. Zakażeń wśród dzieci jest coraz więcej. Zauważalne jest to… » więcej 2021-10-21, godz. 18:00 Niemodlin: gmina chce wybudować nowe przedszkole. Dzieci będą miały jedną placówkę? Zamiast dwóch przestarzałych i niefunkcjonalnych obiektów, jeden nowoczesny. Niemodlin planuje budowę nowego przedszkola. Do niego miałyby zostać przeniesione… » więcej 2021-10-21, godz. 17:25 Alina Czyżewska wygrała z... województwem opolskim. Sąd oddalił powództwo W opolskim sądzie okręgowym zakończył się proces, w którym województwo opolskie pozwało Alinę Czyżewska z Watchdog Polska o naruszenie dóbr osobistych… » więcej 2021-10-21, godz. 16:45 Zbiórka krwi, profilaktyka, symulator dachowania i alkogogle. Taka była wspólna akcja policji oraz WORD-u w Opolu Ponad 5 litrów krwi udało się zebrać podczas akcji policyjnej na parkingu komendy wojewódzkiej. Dzisiejsza (21.10) inicjatywa miała zwrócić uwagę na ofiary… » więcej 2021-10-21, godz. 16:30 Wody gruntowe wybijają w budowanym tunelu na Batalionów Chłopskich w Opolu. Ratusz odpowiada: Tu zadziałają pompy… Wody gruntowe wdzierają się do budowanego tunelu w ciągu ul. Batalionów Chłopskich pod ul. Oleską w Opolu. To jeden z obiektów budowanego centrum przesiadkowego… » więcej 2021-10-21, godz. 16:28 Mnożą się interwencje z powodu silnego wiatru. Poważne problemy są na kolei [AKTUALIZACJA, ZDJĘCIA] Pracowite popołudnie u opolskich strażaków. Z powodu silnego wiatru interweniowali oni już ponad 100 razy. Najwięcej zdarzeń odnotowano w powiatach: namysłowskim… » więcej 2021-10-21, godz. 15:47 Skradziona na Opolszczyźnie toyota odnalazła się w województwie świętokrzystkim Informację o aucie zaparkowanym od dłuższego czasu na jednym z parkingów we wsi Chlewice (woj. świętokrzyskie) przekazali dzielnicowemu mieszkańcy. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »