Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-01-20, 15:00 Autor: Daniel Klimczak

Brzeskie liceum zalane. Jeśli rząd nie przedłuży nauki zdalnej, szkoła najprawdopodobniej nie będzie mogła przyjąć od razu uczniów

II Liceum Ogólnokształcące w Brzegu [fot. Daniel Klimczak]
II Liceum Ogólnokształcące w Brzegu [fot. Daniel Klimczak]
Awaria w II LO w Brzegu [fot. Daniel Klimczak]
Awaria w II LO w Brzegu [fot. Daniel Klimczak]
Poważna awaria w brzeskim liceum numer 2. Na strychu budynku doszło do rozszczelnienia instalacji przeciwpożarowej, co spowodowało zalanie położonych niżej kondygnacji.
Do usterki doszło wczoraj. W tej chwili trwa osuszanie budynku i szacowanie strat. Wicestarosta powiatu brzeskiego Ewa Smolińska wskazuje, że choć na razie trudno precyzyjnie wskazać skalę zniszczeń, to wszystko wskazuje, że będą one spore.

- Jest to zdarzenie losowe. Patrząc na to, co się wydarzyło, to wygląda na to, że straty będą raczej duże - przyznaje.

Na skutek awarii w części budynku nie ma prądu. Na razie nie wiadomo, czy skutki zalania uda się usunąć do końca miesiąca. Jeśli tak się nie stanie, a rząd postanowi nie przedłużać obowiązkowej nauki zdalnej, szkoła może mieć problem z przyjęciem uczniów.

- Przystąpiliśmy do etapu osuszania. Jak długo potrwa to przy tych warunkach atmosferycznych, tego niestety nie wiemy. Może być kłopot z tym, żeby młodzież wróciła normalnie do szkół od 1 lutego, jeżeli będzie decyzja, że młodzież do tych szkół wraca - zapowiada wicestarosta.

Jeśli władze centralne zdecydują o powrocie młodzieży do szkół od lutego, wówczas uczniowie "dwójki" najprawdopodobniej będą mieli organizowane zajęcia w trybie hybrydowym.

Dodajmy, że w tej chwili, oprócz sprzątania po zalaniu, trwa także wyjaśnianie przyczyn wycieku. Niewykluczone, że uda się je ustalić jeszcze w tym tygodniu.
Ewa Smolińska
Ewa Smolińska

Wiadomości z regionu

2021-02-24, godz. 18:30 Malowanie ławek i praca przy zieleni. Dłużnicy kluczborskiej spółdzielni mogą odpracować zaległości Możliwość odpracowania długu daje swoim mieszkańcom Spółdzielnia Mieszkaniowa 'Przyszłość' w Kluczborku. » więcej 2021-02-24, godz. 17:00 "Będziemy musieli być w tych trudnych czasach kreatywni". Wojewódzka Rada Rynku Pracy rozpoczęła nową kadencję Wzrost bezrobocia, spadek liczb ofert pracy i niepewność gospodarcza - między innymi z takimi problemami będzie musiała zmierzyć się Wojewódzka Rada Rynku… » więcej 2021-02-24, godz. 15:49 "Trzecia fala koronawirusa się rozpędza." Usta i nos będziemy mogli zasłaniać tylko maseczkami. W jednym województwie… - Średnia dzienna zakażeń jest na poziomie 8 tysięcy przypadków, przed tygodniem było ich niecałe 6 tysięcy. Nastąpił przyrost obłożenia łóżek covidowych… » więcej 2021-02-24, godz. 15:45 Śmiertelne potrącenie pieszej na terenie RSP Koperniki. Z pierwszych ustaleń wynika, że za kierownicą auta siedziała… Dziś (24.04) kilka minut przed 14.00 na terenie Rolniczej Spółdzielni Produkcyjnej w Kopernikach, w powiecie nyskim, samochód osobowy potrącił kobietę. » więcej 2021-02-24, godz. 15:30 Opolanie chcą kupować żywność od lokalnych producentów. Sklep "Stragany Opolskie" jest chętnie odwiedzany Sklep z lokalną żywnością w stolicy regiony cieszy się coraz większą popularnością. 'Stragany Opolskie' są bardzo chętnie odwiedzane przez mieszkańców… » więcej 2021-02-24, godz. 14:52 "Pobożni" złodzieje okradli myjnię we Włodzieninie [FILM] Policja w Głubczycach poszukuje dwóch mężczyzn, którzy okradli stację benzynową we Włodzieninie. Właściciel myjni wycenił straty na ponad 5 tys. złotych… » więcej 2021-02-24, godz. 14:01 Plecak pozostawiony na tafli lodu postawił na nogi 20 strażaków i policję. Na szczęście nikt nie potrzebował po… Około 20 strażaków brało udział w akcji na zamarzniętym stawie na pograniczu powiatów nyskiego i brzeskiego. Powodem interwencji był znaleziony na tafli… » więcej 2021-02-24, godz. 13:59 Jeszcze na początku marca będą utrudnienia w ruchu w Sosnówce na DK 46 Kierowcy muszą spodziewać się utrudnień na tzw. bypassie w Sosnówce. To miejsce, gdzie jesienią tego roku poprzez budowany zjazd obwodnica Niemodlina połączy… » więcej 2021-02-24, godz. 13:47 Głuchołaski szpital przejdzie remont. Budynek zostanie docieplony, wymieniona też będzie instalacja grzewcza Budynek szpitala SPZOZ przy ulicy Marii Curie-Skłodowskiej w Głuchołazach doczeka się sporego remontu. Władze powiatu chcą zmodernizować przestarzałą… » więcej 2021-02-24, godz. 13:00 Brzeg nie powinien obawiać się powtórki z października. Części miasta realnie groziła wówczas powódź. "Obecna… Mieszkańcy Brzegu nie powinni obawiać się powtórki zagrożenia powodziowego z października ubiegłego roku. Wówczas istniało ryzyko, że woda zaleje część… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »