Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-02-22, 20:30 Autor: Witold Wośtak

Czy znaki zakazu pomogą wyprowadzić tranzyt z centrum Dobrodzienia? Od września otwarta jest obwodnica

Zakaz wjazdu ciężarówek do centrum Dobrodzienia [fot. www.facebook.com/Urząd Miejski w Dobrodzieniu]
Zakaz wjazdu ciężarówek do centrum Dobrodzienia [fot. www.facebook.com/Urząd Miejski w Dobrodzieniu]
Zakaz wjazdu ciężarówek do centrum Dobrodzienia [fot. www.facebook.com/Urząd Miejski w Dobrodzieniu]
Zakaz wjazdu ciężarówek do centrum Dobrodzienia [fot. www.facebook.com/Urząd Miejski w Dobrodzieniu]
Ciężarówki z masą całkowitą powyżej siedmiu ton mają zakaz wjazdu do centrum Dobrodzienia.
Na początku września ubiegłego roku otwarto niemal 6-kilometrową obwodnicę miasta, wzdłuż drogi wojewódzkiej 901, ale tranzyt nie zniknął z centrum. Gmina zwróciła się do Zarządu Dróg Powiatowych w Oleśnie o zmianę organizacji ruchu.

- Odpowiednie znaki zostały postawione w czwartek (18.02) - mówi burmistrz Andrzej Jasiński.

- Widziałem przez moje okno, że w czwartek do centrum wjeżdżało wiele ciężarówek, a w piątek było ich mniej. Zdarzają się jeszcze przypadki kierowców jeżdżących na pamięć, czyli wybierających drogę przez miasto. Dzisiaj rano słyszałem, że jeden z kierowców wycofywał się z miasta na wysokości Dobroteki. Wydaje się więc, że znaki zaczynają działać.

Kierowcy ciężarówek łamiący zakaz muszą liczyć się z mandatami oraz punktami karnymi.

- Przekazaliśmy informację, że wszystko zostało uzgodnione i działa. Zwróciłem się więc do policji o ewentualne interwencje. Pan komendant przyznał, że teraz ma w ręce narzędzie prawne, żeby zatrzymywać ciężarówki.

Dodajmy, zakaz nie obowiązuje autobusów i ciężarówek jadących do firm w Dobrodzieniu.
Andrzej Jasiński 1
Andrzej Jasiński 2

Wiadomości z regionu

2021-09-20, godz. 11:00 Raport MZ: ponad 360 nowych infekcji w kraju. W regionie potwierdzono 4 zakażenia koronawirusem [INFOGRAFIKA] Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 363 nowych zakażeniach koronawirusem, w tym o 4 na Opolszczyźnie. Nie ma ofiar śmiertelnych spowodowanych COVID-19 i chorobami… » więcej 2021-09-20, godz. 10:45 Problem z budową modułowego przedszkola Są chętni do budowy modułowego przedszkola w Mechnicy, w gminie Reńska Wieś, ale budowlańcy wycenili prace na ponad milion złotych więcej, niż przewidywali… » więcej 2021-09-20, godz. 10:30 Zmiany personalne w Radzie Miasta Opola. Zaprzysiężenie nowej radnej prawdopodobnie na najbliższej sesji W opolskiej radzie miasta zasiądzie nowa radna. Radny Arkadiusz Szymański utracił mandat po wyroku sądu, który skazał go za to, że kilkanaście lat jeździł… » więcej 2021-09-20, godz. 09:45 Prezydent Opola i radni z jego klubu zawiązali stowarzyszenie "Tak dla Opolskiego" 'Tak dla Opolskiego' to nowe stowarzyszenie, któremu przewodzi prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski, a w którego skład wchodzą - jak na razie - głównie… » więcej 2021-09-20, godz. 09:00 Uwaga kierowcy! Od czwartku zmiany w organizacji ruchu w rejonie węzła przesiadkowego Opole Wschodnie Samochody jadące od strony Zaodrza nie będą już przejeżdżały przez teren budowanego dworca autobusowego. » więcej 2021-09-20, godz. 08:15 Żeby wyeliminować kierowców "na podwójnym gazie". Policyjna akcja na autostradzie Od rana opolscy policjanci prowadzili akcję pod hasłem 'Trzeźwy poranek na A4'. » więcej 2021-09-19, godz. 21:00 Raport dnia: 14 nowych infekcji w regionie. W Polsce potwierdzono 540 zakażeń koronawirusem [INFOGRAFIKA] 14 nowych zakażeń koronawirusem potwierdzono dziś (19.09) na Opolszczyźnie. W codziennym komunikacie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 540 infekcjach… » więcej 2021-09-19, godz. 20:10 Rolnicy z diecezji opolskiej dziękowali za plony na Górze św. Anny. "To był dobry rok" Rolnicy z diecezji opolskiej spotkali się dziś (19.09) na Górze św. Anny, by podziękować za tegoroczne plony. Do Groty Lurdzkiej przybyło kilkadziesiąt… » więcej 2021-09-19, godz. 18:59 Jarmark Franciszkański przyciągnął miłośników miodów, wędlin i smakołyków. "Smalec klasztorny i krówki w tym… Producenci przypraw, swojskich kiełbas, naturalnych kosmetyków czy miodów zjechali do Opola na Jarmark Franciszkański. Wydarzenie wróciło do centrum Opola… » więcej 2021-09-19, godz. 17:10 Peleton rowerzystów przejechał ulicami Opola. Za nami II Opolski Rajd Rowerowy i rodzinny piknik w Parku 800-lecia. "Na… Peleton rowerzystów przejechał ulicami Opola. Za nami II Opolski Rajd Rowerowy, który startował przy moście pieszo-rowerowym im. Joachima Halupczoka. Na miłośników… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »