Radio Opole » Kultura i rozrywka
2021-02-23, 20:00 Autor: Witold Wośtak

Można zgłaszać pomysły na maskotkę Dobrodzieńskiego Ośrodka Kultury i Sportu

DOKiS w Dobrodzieniu [fot. Andrzej Jasiński]
DOKiS w Dobrodzieniu [fot. Andrzej Jasiński]
Trwa konkurs na projekt maskotki Dobrodzieńskiego Ośrodka Kultury i Sportu, który świętuje w tym roku swoje 50-lecie.
Chodzi o fizyczną postać, którą będzie można przedstawić w formie pluszaka. Po drugie dzięki strojowi dla dorosłej osoby maskotka będzie animatorem na imprezach. Wpłynęło już kilka propozycji. - Chodzi o kształt, kolor i nazwę naszej wizytówki - mówi Agnieszka Hurnik, dyrektor DOKiS.

- Zobaczymy, co będzie kojarzyć się uczestnikom. Być może warto pomyśleć o kolorach związanych z Dobrodzieniem lub o nazwie czy kształcie pluszaka kojarzącym się z kulturą, naszym miastem bądź faktem, że jesteśmy stolarzami. Wszystko zależy od inwencji twórczej uczestników naszego konkursu.

Projekty można składać osobiście lub wysyłać do końca miesiąca, natomiast niewykluczone jest przedłużenie konkursu. Dla autorów najciekawszych prac przewidziano nagrody niespodzianki.
Agnieszka Hurnik

Kultura i rozrywka

2021-02-24, godz. 21:00 Muzeum Ziemi Głubczyckiej zaprasza do zwiedzania ekspozycji poświęconej obozowej rzeczywistości jeńców wojennych W głubczyckim muzeum można oglądać wystawę czasową wypożyczoną z Centralnego Muzeum Jeńców Wojennych w Łambinowicach-Opolu związaną z codziennym życiem… » więcej 2021-02-24, godz. 17:00 Kolejny krok do utworzenia muzeum porcelany tułowickiej. Gmina pozyskała pieniądze na doposażenie Przeszklone witryny i ławki, które zostaną zainstalowane w poczekalni. Takie wyposażenie trafi w ramach projektu 'Ceramika tułowicka po KOLEI' do tworzonego… » więcej 2021-02-24, godz. 14:00 Jacek Podsiadło opowie w bibliotece o archaizmach Opolski poeta Jacek Podsiadło w ramach cyklu 'Fajne komplety' spotka się z czytelnikami Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu. Ponieważ biblioteka organizuje… » więcej 2021-02-24, godz. 12:00 Pierwsza w tym roku premiera w Kochanowskim Teatr imienia Jana Kochanowskiego, po remoncie i pandemicznym zamknięciu, po raz pierwszy zaprezentuje opolskiej publiczności premierę teatralną. Przygotowany… » więcej 2021-02-24, godz. 10:00 Autorka "Bezmatek" opowie o swojej twórczości w WBP w Opolu Mira Marcinów była gościem poniedziałkowych Rewirów Kultury i opowiadała o swojej twórczości literackiej. Autorka spotka się z czytelnikami Wojewódzkiej… » więcej 2021-02-23, godz. 17:00 Muzeum Wsi Opolskiej czeka na opolskie kroszonki. Termin zgłaszania prac do konkursu mija 26.02 Do 26 lutego Muzeum Wsi Opolskiej czeka na prace do 30. edycji wojewódzkiego konkursu plastyki obrzędowej 'Kroszonki Opolskie 2021'. Prace konkursowe w tym roku… » więcej 2021-02-23, godz. 14:00 Ponad dwieście grafik na wystawie w Galerii BONK w Opolu [ZDJĘCIA] Działająca od roku na opolskim rynku Galeria BONK tym razem przygotowała dla miłośników sztuki międzynarodową wystawę grafik. W kilku pomieszczeniach… » więcej 2021-02-23, godz. 10:00 Nad Jeziorem Nyskim odbędzie się festiwal gitarowy. To impreza nie tylko dla zaawansowanych muzyków Ośrodek wypoczynkowy nad Jeziorem Nyskim szykuje nie lada atrakcję dla gitarzystów, jak i osób, które dopiero chcą nauczyć się gry na tym instrumencie… » więcej 2021-02-22, godz. 18:45 "Szansa na sukces"… szansą na karierę młodego wokalisty z naszego regionu Dominik Wąsik z powiatu głubczyckiego weźmie udział w najbliższym odcinku muzycznego show 'Szansa na sukces' na antenie TVP2. Utalentowany wokalista zaśpiewa… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »