Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-02-21, 13:15 Autor: Monika Matuszkiewicz

Będą nowe punkty pomocy psychiatrycznej dla dzieci. Opolski oddział NFZ planuje uruchomić m.in. Centrum Zdrowia Psychicznego

zdjęcie ilustracyjne [fot. pixabay]
zdjęcie ilustracyjne [fot. pixabay]
Opolski NFZ [fot. Mariusz Chałupnik]
Opolski NFZ [fot. Mariusz Chałupnik]
Od kilku miesięcy psychiatria dziecięca przeżywa oblężenie. Coraz więcej dzieci i młodzieży ma problemy psychiczne. Opolski NFZ chce pomóc specjalistom i planuje jeszcze w tym roku uruchomienie Centrum Zdrowia Psychicznego dla dzieci i młodzieży oraz wysokospecjalistycznego ośrodka zapewniającego całodobową opiekę psychiatryczną.
- W ramach Centrum Zdrowia Psychicznego zostanie uruchomiona poradnia oraz oddział dzienny psychiatryczny rehabilitacji dzieci i młodzieży - mówi Barbara Pawlos, rzecznik prasowy opolskiego oddziału NFZ.

- Dzieci i młodzież będą pod opieką zespołu terapeutycznego. W jego skład wchodzi psycholog, specjalista w dziedzinie psychoterapii dzieci i młodzieży, terapeuta zajęciowy, pedagog, logopeda oraz neurologopeda. Znajdą się tam również dietetycy, fizjoterapeuci, specjalista w dziedzinie psychologii klinicznej oraz w dziedzinie psychiatrii dzieci i młodzieży. Zatrudnione będą także pielęgniarki.

Natomiast w ośrodku będzie poradnia, izba przyjęć i oddział psychiatryczny dla dzieci i młodzieży.

Dodajmy, że w całym regionie są 3 poradnie psychiatryczne dla dzieci. W tym 2 w Opolu i jedna w Kędzierzynie-Koźlu. Natomiast poradni psychiatrycznych, w których mogą być leczone osoby dorosłe oraz dzieci jest 30.
Barbara Pawlos

Wiadomości z regionu

2021-09-21, godz. 21:00 Raport dnia: 8 nowych zakażeń w regionie i ponad 700 w kraju. Rząd rekomenduje trzecią dawkę szczepionki dla określonych… 8 nowych zakażeń koronawirusem potwierdzono dziś (21.09) na Opolszczyźnie. W codziennym komunikacie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 711 kolejnych infekcjach… » więcej 2021-09-21, godz. 19:25 Duże utrudnienia na obwodnicy północnej Opola Dwie osoby zostały poszkodowane w wypadku, do jakiego doszło dziś (21.09) około 18.30 na obwodnicy północnej Opola. » więcej 2021-09-21, godz. 18:00 Remont A4 idzie zgodnie z planem, ale utrudnienia potrwają jeszcze ponad rok Nie ma opóźnień przy remoncie kolejnego fragmentu opolskiego odcinka autostrady A4, ale kierowcy muszą się uzbroić w cierpliwość - prace zaplanowane są… » więcej 2021-09-21, godz. 16:51 Zakończył się remont jednego z oddziałów Klinicznego Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu. Co… Kompleksowe odnowienie oddziału, doposażenie sali porodowej w niezbędny sprzęt, nowe łóżka porodowe, przebudowa pomieszczeń higieniczno - sanitarnych… » więcej 2021-09-21, godz. 16:15 Nauczyciele i pracownicy oświaty świętowali zaległy Dzień Edukacji Narodowej. Przyznano medale, wyróżnienia i n… Opolscy nauczyciele i pracownicy oświatowi zostali docenieni za swoją pracę. Podczas uroczystej gali w Nyskim Domu Kultury odebrali z rąk wojewody opolskiego… » więcej 2021-09-21, godz. 16:00 Uczniowie z PSP nr 15 poznali tajniki pracy w MZK w Opolu. "Autobus jest bardzo fajny, bo jest pełno rur" Jak wygląda czyszczenie miejskiego autobusu, gdzie się naprawia pojazd oraz jak sprawdzane są bilety? Tego między innymi mogli dzisiaj (21.09) dowiedzieć… » więcej 2021-09-21, godz. 15:30 41-latek z Opolszczyzny miał organizować nielegalne walki psów, teraz odpowie za znęcanie się nad zwierzętami ze… Miał organizować nielegalne walki 'amstaffów' i karmić je testosteronem. Opolscy policjanci zatrzymali 41-latka podejrzanego o znęcanie się nad zwierzętami… » więcej 2021-09-21, godz. 15:15 Politechnika Opolska nagrodzona w prestiżowym, międzynarodowym konkursie badawczym Politechnika Opolska we współpracy z uczelniami w Luksemburgu, Finlandii i Hiszpanii została laureatem międzynarodowego konkursu o nazwie ''CHIST-ERA''. W… » więcej 2021-09-21, godz. 14:26 Poranne pociągi z Opola do Nysy mają opóźnienie. Jest kilka przyczyn, ale niedługo powinno być lepiej [INTERWENC… Dlaczego poranne pociągi POLREGIO z Opola do Nysy jeżdżą z opóźnieniem? Do naszej redakcji zgłosiła się mieszkanka Łambinowic, która korzysta z kolei… » więcej 2021-09-21, godz. 13:23 Wciąż wielu kierowców decyduje się na jazdę mimo wypitego wcześniej alkoholu Ponad 2 tysiące kontroli i wykrytych 9 kierowców, którzy wsiedli za kierownicę pod wpływem alkoholu - to bilans akcji 'Trzeźwy poranek na A4'. Wczoraj (20.09)… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »