Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-01-20, 15:15 Autor: Katarzyna Doros

Wojskowe Centrum Rekrutacji przy WKU w Opolu przyciągnęło kolejnych chętnych do służby

Wojskowe Centrum Rekrutacji przy WKU w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
Wojskowe Centrum Rekrutacji przy WKU w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
Wojskowe Centrum Rekrutacji przy WKU w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
Wojskowe Centrum Rekrutacji przy WKU w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
Wojskowe Centrum Rekrutacji przy WKU w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
Wojskowe Centrum Rekrutacji przy WKU w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
Wojskowe Centrum Rekrutacji przy WKU w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
Wojskowe Centrum Rekrutacji przy WKU w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
Wojskowe Centrum Rekrutacji przy WKU w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
Wojskowe Centrum Rekrutacji przy WKU w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
Wojskowe Centra Rekrutacji przyciągają kolejnych chętnych, którzy wiążą swoją przyszłość z mundurem. Kusi m.in. skrócony proces aplikacji i możliwość załatwienia wszystkich formalności w jednym miejscu. Przez dwa dni do Wojskowej Komendy Uzupełnień w Opolu, gdzie funkcjonuje taka placówka, zgłaszali się kandydaci do służby przygotowawczej i w Wojskach Obrony Terytorialnej.
- Jeżeli chodzi o powołania do służby przygotowawczej, tutaj sprawę możemy sfinalizować w jeden dzień. Jedna grupa to osoby, które nigdy nie miały kontaktu ze służbą wojskową i one były kierowane przeze mnie do pracowni psychologicznej. Druga grupa to osoby, będące już na statusie żołnierza rezerwy, które odbyły służbę wojskową i teraz mogą trafić do Wojsk Obrony Terytorialnej poprzez skierowanie przeze mnie do Wojskowej Komisji Lekarskiej do Wrocławia. Po orzeczeniu do służby, ci żołnierze będą powołani do WOT-u - mówi ppłk Arkady Smoliński, wojskowy komendant uzupełnień w Opolu.

- Rozmawiamy z poborowymi o ich umiejętnościach i informujemy ich, jakie specjalności wojskowe są potrzebne - dodaje mł. chor. Daniel Wasiel z 1. Pułku Saperów w Brzegu. - To różnego rodzaju specjalności, kierowcy prawa jazdy kat. C, C+E, operatorzy koparek, spycharko-ładowarek. Również potrzebujemy takie specjalności jak saper lub obsługa. Są to proste specjalności, ale tacy żołnierze, tacy poborowi, żeby mieli świadomość tego, co się robi i że są takie specjalności nam potrzebne.

Barbara Strzelecka, która dostała powołanie do służby przygotowawczej u opolskich logistyków, jak mówi, o wojsku myślała już wcześnie. - W liceum wybrałam klasę mundurową, potem pracowałam za granicą, teraz chcę spełnić swoje marzenie - dodaje. - Oczywiście, że jest radość. Testy psychologiczne fajnie poszły. Dostałam kartę powołania na początek lutego. Trzeba się sprężać. Mam plany. Chciałabym, jako zawodowy żołnierz być w Polsce. Czy się uda? Mam nadzieję, że podołam. Jestem otwarta na wszystkie wyzwania.

Jednym z kandydatów, który zdecydował się wstąpić do Wojsk Obrony Terytorialnej jest Piotr Własak. - Jestem młodszym chorążym rezerwy powołanym do formacji WOT. To takie spełnienie malutkiego zakresu marzeń. Interesowałem się tym, patrzyłem jaka jest praca tych ludzi, wciągnęło mnie to i doszedłem do wniosku, że do czegoś się przydam i czegoś się od tych ludzi nauczę - mówi.

Przypomnijmy, że chętni do służby w wojsku mogą zgłaszać się elektronicznie poprzez stronę internetową zostanzołnierzem.pl.
Wojskowe Centrum Rekrutacji przy WKU w Opolu

Wiadomości z regionu

2021-02-24, godz. 18:30 Malowanie ławek i praca przy zieleni. Dłużnicy kluczborskiej spółdzielni mogą odpracować zaległości Możliwość odpracowania długu daje swoim mieszkańcom Spółdzielnia Mieszkaniowa 'Przyszłość' w Kluczborku. » więcej 2021-02-24, godz. 17:00 "Będziemy musieli być w tych trudnych czasach kreatywni". Wojewódzka Rada Rynku Pracy rozpoczęła nową kadencję Wzrost bezrobocia, spadek liczb ofert pracy i niepewność gospodarcza - między innymi z takimi problemami będzie musiała zmierzyć się Wojewódzka Rada Rynku… » więcej 2021-02-24, godz. 15:49 "Trzecia fala koronawirusa się rozpędza." Usta i nos będziemy mogli zasłaniać tylko maseczkami. W jednym województwie… - Średnia dzienna zakażeń jest na poziomie 8 tysięcy przypadków, przed tygodniem było ich niecałe 6 tysięcy. Nastąpił przyrost obłożenia łóżek covidowych… » więcej 2021-02-24, godz. 15:45 Śmiertelne potrącenie pieszej na terenie RSP Koperniki. Z pierwszych ustaleń wynika, że za kierownicą auta siedziała… Dziś (24.04) kilka minut przed 14.00 na terenie Rolniczej Spółdzielni Produkcyjnej w Kopernikach, w powiecie nyskim, samochód osobowy potrącił kobietę. » więcej 2021-02-24, godz. 15:30 Opolanie chcą kupować żywność od lokalnych producentów. Sklep "Stragany Opolskie" jest chętnie odwiedzany Sklep z lokalną żywnością w stolicy regiony cieszy się coraz większą popularnością. 'Stragany Opolskie' są bardzo chętnie odwiedzane przez mieszkańców… » więcej 2021-02-24, godz. 14:52 "Pobożni" złodzieje okradli myjnię we Włodzieninie [FILM] Policja w Głubczycach poszukuje dwóch mężczyzn, którzy okradli stację benzynową we Włodzieninie. Właściciel myjni wycenił straty na ponad 5 tys. złotych… » więcej 2021-02-24, godz. 14:01 Plecak pozostawiony na tafli lodu postawił na nogi 20 strażaków i policję. Na szczęście nikt nie potrzebował po… Około 20 strażaków brało udział w akcji na zamarzniętym stawie na pograniczu powiatów nyskiego i brzeskiego. Powodem interwencji był znaleziony na tafli… » więcej 2021-02-24, godz. 13:59 Jeszcze na początku marca będą utrudnienia w ruchu w Sosnówce na DK 46 Kierowcy muszą spodziewać się utrudnień na tzw. bypassie w Sosnówce. To miejsce, gdzie jesienią tego roku poprzez budowany zjazd obwodnica Niemodlina połączy… » więcej 2021-02-24, godz. 13:47 Głuchołaski szpital przejdzie remont. Budynek zostanie docieplony, wymieniona też będzie instalacja grzewcza Budynek szpitala SPZOZ przy ulicy Marii Curie-Skłodowskiej w Głuchołazach doczeka się sporego remontu. Władze powiatu chcą zmodernizować przestarzałą… » więcej 2021-02-24, godz. 13:00 Brzeg nie powinien obawiać się powtórki z października. Części miasta realnie groziła wówczas powódź. "Obecna… Mieszkańcy Brzegu nie powinni obawiać się powtórki zagrożenia powodziowego z października ubiegłego roku. Wówczas istniało ryzyko, że woda zaleje część… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »