Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-01-15, 12:00 Autor: Witold Wośtak

Opolanka zgłasza nieodśnieżony chodnik, a Miejski Zarząd Dróg dziękuje za sygnał i obiecuje zająć się sprawą

[fot. archiwum słuchaczki]
[fot. archiwum słuchaczki]
O nieodśnieżonym chodniku informuje mieszkanka Opola. Kobieta mieszkająca na osiedlu Armii Krajowej nieopodal ulicy majora Hubala zgłosiła się do naszej redakcji.
Jej zdaniem, chodnik na łuku drogi w sąsiedztwie pawilonów handlowych pozostaje od wczoraj (14.01) nieodśnieżony, co jest niebezpieczne zwłaszcza dla osób starszych.

- Obok jest Dom Dziennego Pobytu "Złota Jesień", gdzie mieszka naprawdę wielu seniorów, dlatego widać duży problem - ogromne trudności z przejściem. Wczoraj był wydeptany tylko przesmyk na jedną osobę i dwie nie miały szansy nawet wyminąć się. Ludzie odgarniający śnieg przy sklepach stworzyli małą zaspę.

Jak zapewnia Adam Leszczyński, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg w Opolu, odśnieżanie jest prowadzące na bieżąco. - Zdajemy sobie sprawę, że nie da się zrobić tego jednocześnie na wszystkich ulicach i chodnikach - dodaje.

- Proszę uzbroić się w cierpliwość. My reagujemy na bieżąco, więc na pewno w najbliższym czasie będziemy walczyć we wszystkich miejscach jeszcze nieodśnieżonych, bądź na terenach nieposypanych. Jeszcze raz prosimy o cierpliwość, jednocześnie zapewniam, że każdy sygnał ze strony mieszkańców jest dla nas bardzo cenny.

Dodajmy, według synoptyków najbliższe dni będą mroźne, a nocą temperatura może spaść nawet kilkanaście stopni Celsjusza poniżej zera.
Mieszkanka Opola
Adam Leszczyński

Wiadomości z regionu

2021-02-24, godz. 17:00 "Będziemy musieli być w tych trudnych czasach kreatywni". Wojewódzka Rada Rynku Pracy rozpoczęła nową kadencję Wzrost bezrobocia, spadek liczb ofert pracy i niepewność gospodarcza - między innymi z takimi problemami będzie musiała zmierzyć się Wojewódzka Rada Rynku… » więcej 2021-02-24, godz. 15:49 "Trzecia fala koronawirusa się rozpędza." Usta i nos będziemy mogli zasłaniać tylko maseczkami. W jednym województwie… - Średnia dzienna zakażeń jest na poziomie 8 tysięcy przypadków, przed tygodniem było ich niecałe 6 tysięcy. Nastąpił przyrost obłożenia łóżek covidowych… » więcej 2021-02-24, godz. 15:45 Śmiertelne potrącenie pieszej na terenie RSP Koperniki. Z pierwszych ustaleń wynika, że za kierownicą auta siedziała… Dziś (24.04) kilka minut przed 14.00 na terenie Rolniczej Spółdzielni Produkcyjnej w Kopernikach, w powiecie nyskim, samochód osobowy potrącił kobietę. » więcej 2021-02-24, godz. 15:30 Opolanie chcą kupować żywność od lokalnych producentów. Sklep "Stragany Opolskie" jest chętnie odwiedzany Sklep z lokalną żywnością w stolicy regiony cieszy się coraz większą popularnością. 'Stragany Opolskie' są bardzo chętnie odwiedzane przez mieszkańców… » więcej 2021-02-24, godz. 14:52 "Pobożni" złodzieje okradli myjnię we Włodzieninie [FILM] Policja w Głubczycach poszukuje dwóch mężczyzn, którzy okradli stację benzynową we Włodzieninie. Właściciel myjni wycenił straty na ponad 5 tys. złotych… » więcej 2021-02-24, godz. 14:01 Plecak pozostawiony na tafli lodu postawił na nogi 20 strażaków i policję. Na szczęście nikt nie potrzebował po… Około 20 strażaków brało udział w akcji na zamarzniętym stawie na pograniczu powiatów nyskiego i brzeskiego. Powodem interwencji był znaleziony na tafli… » więcej 2021-02-24, godz. 13:59 Jeszcze na początku marca będą utrudnienia w ruchu w Sosnówce na DK 46 Kierowcy muszą spodziewać się utrudnień na tzw. bypassie w Sosnówce. To miejsce, gdzie jesienią tego roku poprzez budowany zjazd obwodnica Niemodlina połączy… » więcej 2021-02-24, godz. 13:47 Głuchołaski szpital przejdzie remont. Budynek zostanie docieplony, wymieniona też będzie instalacja grzewcza Budynek szpitala SPZOZ przy ulicy Marii Curie-Skłodowskiej w Głuchołazach doczeka się sporego remontu. Władze powiatu chcą zmodernizować przestarzałą… » więcej 2021-02-24, godz. 13:00 Brzeg nie powinien obawiać się powtórki z października. Części miasta realnie groziła wówczas powódź. "Obecna… Mieszkańcy Brzegu nie powinni obawiać się powtórki zagrożenia powodziowego z października ubiegłego roku. Wówczas istniało ryzyko, że woda zaleje część… » więcej 2021-02-24, godz. 12:02 Są wyniki sondy w sprawie placów zabaw do remontu. Cztery takie miejsca w Opolu zostaną zrewitalizowane Opolanie zdecydowali, które place zabaw będą remontowane. Swój głos mogli oddać w internetowej sondzie, w sumie wzięło w niej udział 1400 osób. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »