Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-01-17, 17:00 Autor: Witold Wośtak

Silnik nie odpala po mroźnej nocy? W Opolu można zadzwonić po patrol straży miejskiej

Intensywne opady śniegu w regionie [fot. Bogusław Kalisz]
Intensywne opady śniegu w regionie [fot. Bogusław Kalisz]
Zima w Opolu. Ulica Piastowska [fot. Joanna Matlak]
Zima w Opolu. Ulica Piastowska [fot. Joanna Matlak]
Straż Miejska w Opolu pomoże uruchomić silniki samochodowe wobec zapowiadanych na weekend dużych mrozów.
Choć funkcjonariusze oferują takie wsparcie przez cały rok, zimą akumulatory zawodzą najczęściej. Oczywiście nie w każdej sytuacji strażnicy mogą przyjechać i podłączyć kable, bo nie raz trzeba w tym czasie interweniować przy wykroczeniach, osobach bezdomnych czy innych sprawach porządkowych.

- Bywa, że patrol przyjedzie po chwili, a innym razem trzeba poczekać - mówi Beata Szpakowska, pierwszy zastępca Komendanta Straży Miejskiej w Opolu.

- Czasami zdarza się naprawdę wiele zgłoszeń, a to zależy przede wszystkim od pogody. Kiedy jest bardzo zimno, na pewno telefonów jest więcej. Czasami może zdarzyć się, że nie będziemy w stanie przyjechać, kiedy wszystkie patrole będą akurat rozdysponowane, a ktoś na przykład bardzo spieszy się do pracy. Tak nie działamy, że patrol na pewno przyjedzie za chwilę i udzieli pomocy. Staramy się jednak nie odmawiać i kiedy jesteśmy w stanie, udzielamy wsparcia.
Beata Szpakowska

Wiadomości z regionu

2021-03-01, godz. 20:45 Raport dnia: ponad połowę mniej zakażeń koronawirusem niż wczoraj. Spada także liczba zgonów 84 nowe przypadki zakażenia koronawirusem i zero przypadków śmiertelnych zanotowano minionej doby w województwie opolskim. W codziennym raporcie Ministerstwo… » więcej 2021-03-01, godz. 20:15 Straż graniczna pilnuje przestrzegania nowych obostrzeń. 235 osób bez odpowiednich zaświadczeń Funkcjonariusze Straży Granicznej w Opolu kontrolowali w trakcie weekendu przestrzeganie nowych obostrzeń przy wjeździe z Czech i Słowacji. » więcej 2021-03-01, godz. 19:12 Grypa ptaków w Piątkowicach. Zakażony był łabędź Przypadek grypy ptaków potwierdzili specjaliści z Puław u łabędzia odłowionego na jazie w okolicach elektrowni w Piątkowicach w gminie Łambinowice. » więcej 2021-03-01, godz. 19:02 Wojewódzkie obchody 1 marca w Opolu. Władze regionu i miasta oddały cześć żołnierzom wyklętym [ZDJĘCIA] Przedstawiciele władzy rządowej w regionie, opolskiego ratusza, Instytutu Pamięci Narodowej oraz 10. Opolskiej Brygady Logistycznej uczcili pamięć o bohaterach… » więcej 2021-03-01, godz. 19:00 Finał kontroli NFZ w szpitalach w Nysie i Krapkowicach. Czy tamtejsi samorządowcy mieli prawo do szczepienia w grupie… Zakończyły się kontrole Narodowego Funduszu Zdrowia prowadzone w nyskim i krapkowickim szpitalu. Postępowania wszczęto po tym, gdy pojawiły się wątpliwości… » więcej 2021-03-01, godz. 18:45 Na pace rusztowania, na wadze... prawie dwa razy więcej, niż pozwalają przepisy Prawie dwa razy więcej niż powinien ważył bus zatrzymany przez mundurowych Wojewódzkiej Inspekcji Transportu Drogowego. Autem transportowane były metalowe… » więcej 2021-03-01, godz. 18:15 Najpierw za głośno imprezował, potem za schodami próbował się ukryć przed policją Policjanci ze Strzelec Opolskich zostali wezwani do jednego z mieszkań, z którego miały dobiegać niepokojące hałasy. Gdy mundurowi przyjechali na miejsce… » więcej 2021-03-01, godz. 17:41 Opole: Lewica chce zmiany nazwy wiaduktu przy ulica Struga. Poseł Solidarnej Polski Janusz Kowalski mówi stanowczo "… Opolska Lewica chce zmiany nazwy wiaduktu w ciągu ulicy Struga i Reymonta. Patronem mostu są 'Żołnierze Wyklęci', jednak przedstawiciele Lewicy chcą, aby… » więcej 2021-03-01, godz. 17:30 Nowoczesna domaga się wykreśleń z KK. Chodzi o świeckie państwo Przedstawiciele Nowoczesnej domagają się świeckiego państwa i wykreślenia artykułu 196 o obrazie uczuć religijnych z Kodeksu Karnego. Poseł Witold Zembaczyński… » więcej 2021-03-01, godz. 16:30 Gościęcin i Kędzierzyn-Koźle - tu również pamiętają o żołnierzach podziemia antykomunistycznego W Gościęcinie, w gminie Pawłowiczki i w Kędzierzynie-Koźlu upamiętniono działaczy podziemia antykomunistycznego, członków formacji 'Olimpia' należącej… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »