Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-01-02, 09:00 Autor: Monika Matuszkiewicz

Opole: wymiana gruntów między gminą a Skarbem Państwa

Pozyskane grunty ze Skarbu Państwa [fot.M.Matuszkiewicz]
Pozyskane grunty ze Skarbu Państwa [fot.M.Matuszkiewicz]
Pozyskane grunty ze Skarbu Państwa [fot.M.Matuszkiewicz]
Pozyskane grunty ze Skarbu Państwa [fot.M.Matuszkiewicz]
Opole odda nieodpłatnie Skarbowi Państwa trzy nieruchomości, wraz z działkami w zamian za jedną. Tak zdecydowali radni miasta podczas ostatniej sesji. Opolski ratusz odda tereny przy ulicy Kośnego, Głogowskiej i Piotrkowskiej, a pozyska działkę w podwórku ulic Ozimskiej i Reymonta.
- Te trzy nieruchomości nie mają dużego znaczenia dla samego miasta, ale mają za to spore znaczenia dla Skarbu Państwa. W okolic są już tam ich grunty. Natomiast my pozyskamy bardzo ważną dla nas działkę - mówi Łukasz Sowada, przewodniczący Rady Miasta Opola.

- To nieruchomość, na której przez wiele lat funkcjonował sklep meblowy. Obok jest tam duży, nieutwardzony parking, na którym w sposób niezorganizowany parkują w tej chwili samochody. Cała ta przestrzeń stałaby się własnością gminy Opole i wtedy, zgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego, można by uporządkować ten teren, który jest w centrum miasta. Wprowadzić tam funkcje, które wynikają bezpośrednio z planu zagospodarowania przestrzennego, czyli funkcję mieszkaniową, komunikacyjną, rekreacyjną, czyli stworzenie miejsc zieleni dla okolicznych mieszkańców.

Dodajmy, że wartość szacunkowa pozyskanej działki wynosi prawie 1,2 miliona złotych. Natomiast łączna wartość oddanych działek to ponad 1,3 miliona złotych.
Łukasz Sowada

Wiadomości z regionu

2021-09-25, godz. 18:39 Nagroda Wawrzynków ma już 30 lat. Dodatkowe wyróżnienie trafiło do Violetty Rezler-Wasielewskiej Trzydziesty raz wręczono Nagrodę Jana i Wojciecha Wawrzynków. To wyróżnienia dla autorów i promotorów prac magisterskich na temat Śląska - dziejów politycznych… » więcej 2021-09-25, godz. 18:37 W Chróścinie trwa I edycja Dnia Kultury Kresowej. "Ci ludzie pielęgnują swoje dziedzictwo" Wystawa zdjęć i rekwizytów, poezja kresowa, rękodzieło, czy wspólne śpiewy przy akordeonie. To tylko niektóre z atrakcji, jakie czekają na uczestników… » więcej 2021-09-25, godz. 18:03 Marsz Równości na ulicach Opola. Na trasie stała kontrmanifestacja Młodzieży Wszechpolskiej. Było bardzo spokojn… Trzeci Marsz Równości przeszedł ulicami centrum Opola, a kontrmanifestację zorganizowała Młodzież Wszechpolska. Na miejscu byli policjanci, aby nie dopuścić… » więcej 2021-09-25, godz. 16:20 Ostatnie pożegnanie Zofii Bielewicz, nestorki opolskiej sceny. "Odchodzi pewien styl myślenia o teatrze" Na cmentarzu w Opolu-Półwsi pożegnano aktorkę Zofię Bielewicz. Nestorka opolskiej sceny, od 1974 roku związana z teatrem im. Jana Kochanowskiego w Opolu… » więcej 2021-09-25, godz. 15:15 Na szlaku "Złotych Górników" w Głuchołazach pojawiły się drewniane rzeźby gwarków. To nowa atrakcja turystycz… Rzeźby gwarków naturalnej wielkości pojawiły się na szlaku 'Złotych Górników' Głuchołazach. Autorem nowej atrakcji turystycznej jest lokalny artysta… » więcej 2021-09-25, godz. 13:42 Jest dodatkowa okazja do udziału w Narodowym Spisie Powszechnym. W Opolu i 5 miastach regionu trwa "Noc spisowa" Trwa 'Noc spisowa' w Opolu i sześciu kolejnych miastach naszego województwa. Inicjatywa Urzędu Statystycznego wynika z faktu, że dobiega końca Narodowy Spis… » więcej 2021-09-25, godz. 13:15 Mieszkańcy Opola w niedzielę będą mogli sprawdzić swoją wiedzę o mieście. Rada dzielnicy Stare Miasto zaprasza… Po raz drugi mieszkańcy Opola będą mieli okazje lepiej poznać miasto. A to za sprawą gry terenowej, którą w niedzielę (26.09) przygotowała rada dzielnicy… » więcej 2021-09-25, godz. 12:15 Zabytki, przyroda i ciekawostki. Taka jest sobota na spacerze przyrodniczo-historycznym w Opolu Około 16 kilometrów liczy trasa dzisiejszej (25.09) Wycieczki Przyrodniczo-Historycznej w Opolu. Kilkunastoosobowa grupa ruszyła z przystanku autobusowego Pużaka… » więcej 2021-09-25, godz. 10:50 Raport MZ: 8 nowych infekcji COVID-19 w regionie i 917 w całej Polsce. W kraju zmarło 20 zakażonych osób 8 kolejnych osób zaraziło się koronawirusem na Opolszczyźnie. Ministerstwo Zdrowia informuje dzisiaj (25.09) o 917 nowych infekcjach i śmierci 20 zakażonych… » więcej 2021-09-25, godz. 09:30 KOWR zaprasza mieszkańców regionu na Piknik Rodzinny w Miechowej. Przygotowano wiele atrakcji Degustacja polskiej żywności, stoiska z lokalnymi produktami czy animacje dla dzieci. To tylko część atrakcji, które czekają na mieszkańców regionu w… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »