Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-12-30, 19:18 Autor: Magdalena Szybińska/Agnieszka Pospiszyl

Kędzierzyn-Koźle: wybuch na terenie zakładów w Blachowni. 2 osoby poszkodowane [AKTUALIZACJA I ZDJĘCIA]

Wybuch w Blachowni [fot. KP PSP Kędzierzyn-Koźle]
Wybuch w Blachowni [fot. KP PSP Kędzierzyn-Koźle]
Wybuch w Blachowni [fot. KP PSP Kędzierzyn-Koźle]
Wybuch w Blachowni [fot. KP PSP Kędzierzyn-Koźle]
Wybuch w Blachowni [fot. KP PSP Kędzierzyn-Koźle]
Wybuch w Blachowni [fot. KP PSP Kędzierzyn-Koźle]
Dziś (30.12) przed 19.00 doszło do wybuchu i pożaru na terenie jednego z zakładów w Blachowni w Kędzierzynie-Koźlu. Jak przekazał nam dyżurny Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Opolu, dwie osoby są poszkodowane.
Mieszkańcy kilkudziesięciu miejscowości w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim dzwonili do służb ratunkowych, informując o potężnym huku, który był słyszany w promieniu kilkunastu kilometrów wokół miasta.

Jedną z osób, która słyszała wybuch jest Dobromira Warner, mieszkanka Kędzierzyna-Koźla.

- Miałam zamiar przewietrzyć trochę mieszkanie i właśnie otworzyłam okno. To był bardzo głośny huk - mówi Dobromira Warner. - Przestraszyłam się i odskoczyłam od okna. Na szczęście nie miałam nic w ręce, bo w tym momencie na pewno bym to upuściła. Mój kot, który stał zaraz obok mnie, jak usłyszał ten dźwięk, to od razu uciekł do szafy i od jakiejś godziny z niej nie wychodzi. Nie wiem, do czego mogę porównać ten dźwięk. On był bardzo wyraźny. Nie słyszałam nigdy nic podobnego. Na pewno nic tak głośnego.

- Doszło do wybuchu magnezu. Pięć osób było w tym zakładzie w chwili wybuchu. Trzy osoby nie są ranne, wyszły o własnych siłach, nic im nie jest. Dwie osoby lekko ranne zaopatrywane są przez zespół ratownictwa medycznego. Dogaszamy, bo tam jest mały pożar. Częściowo ten budynek się zawalił, ale nikt nie jest uwięziony. Na tę chwilę bilans nie jest zły, jak na takie zdarzenie - mówi Wojciech Żuchora z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kędzierzynie-Koźlu.

Na miejsce przyjechały dwie karetki pogotowia, siedem wozów straży pożarnej i cztery radiowozy. Następnie dojechały kolejne zastępy strażaków. Przybyła m.in. brzeska, specjalistyczna grupa poszukiwawczo-ratownicza z siedziby w Grodkowie z urządzeniami technicznymi do poszukiwania zaginionych m.in. w gruzowiskach, a także strażacy OSP Skarbimierz z psami ratowniczymi.

Dwie poszkodowane osoby z obrażeniami niezagrażającymi ich życiu zostały przewiezione do szpitala.

Strażakom już udało się opanować ogień, nie było zagrożenia, że przejdzie on na sąsiednie budynki.

AKTUALIZACJA godz. 20:25

Strażacy zakończyli akcję gaśniczą. Teraz pracują tam policyjni technicy i grupa dochodzeniowo-śledcza. Ma być powołany biegły, który określi przyczynę wybuchu.

Do zdarzenia doszło na terenie Holdingu Blachownia w zakładzie przetwarzającym magnez. Do tematu będziemy wracać.
Wojciech Żuchora
Dobromira Warner

Wiadomości z regionu

2021-10-21, godz. 20:30 Prudnik: młodzi adepci sztuki kulinarnej zmagali się z... karpiem Kofty oraz czarne pierogi najwyżej oceniono w prudnickim konkursie kulinarnym. Wszystkie dania przyrządzano na bazie karpia. Rywalizowało 16 uczniów z klas… » więcej 2021-10-21, godz. 20:13 Raport dnia: Znowu rekord zachorowań w kraju. Rośnie liczba pacjentów w szpitalach [INFOGRAFIKA] 89 nowych zakażeń koronawirusem potwierdzono minionej doby na Opolszczyźnie. Resort zdrowia poinformował dzisiaj (21.10) o 5592 kolejnych infekcjach. Minionej… » więcej 2021-10-21, godz. 19:10 Władze Namysłowa wycofują się z pomysłu sprzedaży działki obok marketu. "Niech radni biorą na siebie tę odpow… Namysłowski magistrat na razie nie sprzeda działki w sąsiedztwie centrum handlowego. Władze gminy poinformowały o unieważnieniu przetargu ogłoszonego na… » więcej 2021-10-21, godz. 18:41 Nie koronawirus, a RSV. Mnożą się hospitalizacje na pediatrii Dla pediatrów to nie COVID-19 jest wyzwaniem, a fala zachorowań wywołanych przez wirus RSV. Zakażeń wśród dzieci jest coraz więcej. Zauważalne jest to… » więcej 2021-10-21, godz. 18:00 Niemodlin: gmina chce wybudować nowe przedszkole. Dzieci będą miały jedną placówkę? Zamiast dwóch przestarzałych i niefunkcjonalnych obiektów, jeden nowoczesny. Niemodlin planuje budowę nowego przedszkola. Do niego miałyby zostać przeniesione… » więcej 2021-10-21, godz. 17:25 Alina Czyżewska wygrała z... województwem opolskim. Sąd oddalił powództwo W opolskim sądzie okręgowym zakończył się proces, w którym województwo opolskie pozwało Alinę Czyżewska z Watchdog Polska o naruszenie dóbr osobistych… » więcej 2021-10-21, godz. 16:45 Zbiórka krwi, profilaktyka, symulator dachowania i alkogogle. Taka była wspólna akcja policji oraz WORD-u w Opolu Ponad 5 litrów krwi udało się zebrać podczas akcji policyjnej na parkingu komendy wojewódzkiej. Dzisiejsza (21.10) inicjatywa miała zwrócić uwagę na ofiary… » więcej 2021-10-21, godz. 16:30 Wody gruntowe wybijają w budowanym tunelu na Batalionów Chłopskich w Opolu. Ratusz odpowiada: Tu zadziałają pompy… Wody gruntowe wdzierają się do budowanego tunelu w ciągu ul. Batalionów Chłopskich pod ul. Oleską w Opolu. To jeden z obiektów budowanego centrum przesiadkowego… » więcej 2021-10-21, godz. 16:28 Mnożą się interwencje z powodu silnego wiatru. Poważne problemy są na kolei [AKTUALIZACJA, ZDJĘCIA] Pracowite popołudnie u opolskich strażaków. Z powodu silnego wiatru interweniowali oni już ponad 100 razy. Najwięcej zdarzeń odnotowano w powiatach: namysłowskim… » więcej 2021-10-21, godz. 15:47 Skradziona na Opolszczyźnie toyota odnalazła się w województwie świętokrzystkim Informację o aucie zaparkowanym od dłuższego czasu na jednym z parkingów we wsi Chlewice (woj. świętokrzyskie) przekazali dzielnicowemu mieszkańcy. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »