Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-10-29, 09:49 Autor: Marzena Śmierciak

Wybuch w strzeleckim zakładzie Kronospan [AKTUALIZACJA]

Wybuch w Kronospanie [fot. K.Doros]
Wybuch w Kronospanie [fot. K.Doros]
Wybuch w Kronospanie [fot. K.Doros]
Wybuch w Kronospanie [fot. K.Doros]
Kilkanaście zastępów straży pożarnej [o godz. 10.00 - było ich 19, ale dojeżdżają kolejne] prowadzi działania na terenie zakładu Kronospan w Strzelcach Opolskich. Po godzinie 8.00 doszło tam do wybuchu.
Huk był słyszany, jak przekazują w mediach społecznościowym mieszkańcy, z dużej odległości. Nad zakładem unosi się gęsty dym.

Nie mamy informacji o osobach poszkodowanych. Prawdopodobnie do wybuchu doszło w klejarni.

Do sprawy będziemy wracać. Na miejscu jest nasza reporterka.

Jak przekazała nam Marlena Bogdan-Marut z firmy Kronospan, dziś (29.10) po godz. 8.00 na terenie zakładu Kronospan w Strzelcach Opolskich doszło do pożaru na jednej z linii produkcyjnych. Nikomu nic się nie stało. Sytuacja jest opanowana. Akcja gaśnicza jeszcze trwa. Ustalamy przyczyny zdarzenia - czytamy w przesłanej informacji.

AKTUALIZACJA [g. 11:00]

21 jednostek ochotniczych i państwowych straży pożarnej gasi pożar na terenie zakładu produkcyjnego Kronospan w Strzelcach Opolskich, do którego doszło po godzinie 8:00. Mowa o nowej części zakładu. Jak informuje asp. Łukasz Nowak, oficer prasowy Komendy Wojewódzkiej PSP w Opolu, na ten moment nie ma informacji o osobach poszkodowanych. - Pożar rozprzestrzenił się na drugą halę, z hali o której mowa ewakuowało się 112 osób. Na razie jest za wcześnie, by mówić co było przyczyną wybuchu. Najpierw prowadzimy działania ratowniczo-gaśnicze i musimy ugasić pożar. Najważniejsze, że nie ma osób poszkodowanych.

W akcji biorą strażacy z powiatu strzeleckiego, kędzierzyńsko-kozielskiego, krapkowickiego i opolskiego.

Rano został wstrzymany ruch ciężarówek dowożących drzewo i drewniane panele do zakładu. Część kierowców czekała na bocznym parkingu, inni wzdłuż drogi dojazdowej. Teraz pojedyncze ciężarówki są wpuszczane do zakładu.

Aktualizacja [g. 15:00]

Trwa akcja dogaszania pożaru, do którego doszło na hali produkcyjnej firmy Kronospan w Strzelcach Opolskich. Do eksplozji doszło w części linii, w której przygotowuje się wióry drzewne do produkcji płyt OSB. Nikt z pracowników nie ucierpiał. Jak informuje rzecznik Kronospanu Marlena Bogdan-Marut na miejscu pracują odpowiednie służby powołane do wyjaśnienia przyczyn wybuchu i usunięcia skutków pożaru. Współpracują z nimi eksperci firmy Kronospan.

- Zapewniamy mieszkańców, że nie doszło do emisji żadnych substancji chemicznych. W wyniku pożaru do atmosfery wydostały się jedynie związki pochodzące ze spalania wiórów drzewnych. Te emisja nie stanowiły zagrożenia dla życia i zdrowia mieszkańców oraz dla środowiska. Nasze zakłady wyposażone są w specjalistyczne systemy gaśnicze, które zadziałały i znacznie zredukowały skalę pożaru - czytamy w przesłanym komunikacie.

Praca na linii produkcyjnej płyt OSB została wstrzymana do momentu, aż nie zostaną usunięte skutki pożaru.
asp. Łukasz Nowak

Wiadomości z regionu

2020-11-30, godz. 20:45 Raport dnia. W regionie blisko 200 zarażeń, ale nikt nie zmarł. Tak niskiej liczby infekcji w kraju nie było od połowy… 198 nowych infekcji koronawirusa potwierdzono minionej doby na Opolszczyźnie. W codziennym raporcie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 5733 zakażeniach i… » więcej 2020-11-30, godz. 20:15 Szpital tymczasowy w CWK oddany do użytku. Jednak na przyjmowanie pacjentów trzeba jeszcze poczekać [FILM, ZDJĘCIA] Zakończyło się przekształcanie Centrum Wystawienniczo-Kongresowego w Opolu w szpital tymczasowy. Wojewoda opolski przekazał oficjalnie obiekt władzom Uniwersyteckiego… » więcej 2020-11-30, godz. 19:22 Paczkowski program rewitalizacji zabytków uznany za najlepszy w kraju Paczków doceniony za program rewitalizacji zabytków. Gmina została najlepiej oceniona spośród wszystkich kandydatów zgłoszonych do tegorocznej edycji konkursu… » więcej 2020-11-30, godz. 19:15 Propozycja dla dłużników czynszowych w Głogówku Możliwość redukcji zadłużenia czynszowego uchwaliła mieszkańcom Rada Miejska Głogówka. Z inicjatywą taką wystąpił burmistrz. Długi czynszowe stają… » więcej 2020-11-30, godz. 17:45 Uwaga na oszustów. W okresie przedświątecznym na pewno będą szukać okazji do wyłudzenia pieniędzy Przed oszustami ostrzega policja w czasie przedświątecznym. Zakupy, poszukiwanie prezentów i porządki mogą uśpić czujność, co jest świetną okazją dla… » więcej 2020-11-30, godz. 16:45 Nieznani sprawcy okradli biuro Opolskiego Ratownictwa Wodnego Ochotnicy z Opolskiego Ratownictwa Wodnego w Opolu proszą mieszkańców o wsparcie finansowe. W sobotę (28.11) ich biuro przy ul. Budowlanych w Opolu splądrowali… » więcej 2020-11-30, godz. 16:09 W połowie grudnia pojedziemy nowym mostem w Krapkowicach. Obiekt przeszedł próby obciążeniowe Trwają ostatnie prace porządkowe na nowym moście w Krapkowicach. Konstrukcja pomyślnie przeszła próby obciążeniowe. Przypomnijmy zaprojektowana nośność… » więcej 2020-11-30, godz. 15:24 Opolscy logistycy wspierają domy pomocy społecznej. Pomagają w pracach malarsko-remontowych i naprawiają sprzęt Prowadzą prace porządkowe, malują, remontują i naprawiają uszkodzone sprzęty. Żołnierze 10. Opolskiej Brygady Logistycznej na prośbę wojewody opolskiego… » więcej 2020-11-30, godz. 13:48 Młodzieżowa Rada Gminy Strzelce Opolskie organizuje świąteczne prezenty dla mieszkańców trzech DPS-ów Młodzieżowa Rada Gminy Strzelce Opolskie organizuje zbiórkę świątecznych darów dla podopiecznych Domów Pomocy Społecznej w Strzelcach Opolskich, Leśnicy… » więcej 2020-11-30, godz. 13:45 Trwa sprzątanie po pożarze w Głuszynie. Strażacy schładzają konstrukcję i wyposażenie budynku by zapobiec ponownemu… Choć udało się opanować pożar na terenie fabryki mebli w Głuszynie, na miejscu cały czas obecnych jest kilka zastępów straży pożarnej. Obecnie trwa… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »