Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-09-17, 20:45 Autor: Monika Matuszkiewicz

Raport dnia: kluczborski i głubczycki na liście powiatów objętych dodatkowymi obostrzeniami. Mamy 19 nowych przypadków COVID-19

Zdjęcie ilustracyjne [Obraz Gerd Altmann z Pixabay]
Zdjęcie ilustracyjne [Obraz Gerd Altmann z Pixabay]
Na Opolszczyźnie potwierdzono dzisiaj (17.09) dziewiętnaście nowych przypadków koronawirusa. W codziennym komunikacie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 837 nowych zachorowaniach i 16 zgonach w całej Polsce.
Służby wojewody opolskiego poinformowały, że w regionie zachorowało ośmiu mieszkańców powiatu głubczyckiego. Zakażonych jest pięć kobiet w wieku średnim, jeden mężczyzna w sile wieku i jeden w wieku średnim oraz senior, który przebywa w szpitalu w Kędzierzynie-Koźlu. Stan siedmiu zakażonych jest dobry, a jednej kobiety - stabilny.

W powiecie opolskim zakażonych jest trzech mieszkańców. To dwie kobiety i mężczyzna w wieku średnim. Jedna z kobiet hospitalizowana jest w szpitalu w Siemianowicach Śląskich. Jej stan jest stabilny. W stolicy regionu zakażone są nastolatka i seniorka. Ta ostatnia przebywa na oddziale zakaźnym w Szpitalu Wojewódzkim w Opolu. Dwa przypadki koronawirusa odnotowano także w powiecie strzeleckim. Tam zakażona jest seniorka. W powiecie kędzierzyńsko-kozielskim koronawirusa potwierdzono u nastolatka i mężczyzny w wieku średnim. W powiecie nyskim zakażona jest kobieta w sile wieku oraz seniorka. Pozytywny wynik na COVID-19 uzyskała również kobieta w sile wieku z powiatu oleskiego, która przebywa w szpitalu w Kędzierzynie-Koźlu.

Wszyscy zakazili się lokalnie.

Do 1580 wzrosła liczba ozdrowieńców w regionie. Służby wojewody opolskiego poinformowały o 10 nowych przypadkach wyzdrowień. Do grona ozdrowieńców dołączyło po trzech mieszkańców z powiatu oleskiego i stolicy regionu, z czego dwóch hospitalizowanych było w Szpitalu Wojewódzkim w Opolu. Wyzdrowiał również po jednym mieszkańcu powiatu kluczborskiego, głubczyckiego, nyskiego i opolskiego. Z tego ostatniego zakażona przebywała w Szpitalu Wojewódzkim w Opolu.

Od początku epidemii w regionie na COVID-19 zachorowało 1889 mieszkańców, z czego aktualnie chorych jest 227 osób. Zmarło 71 osób. Aktualnie hospitalizowanych jest 49 osób, a 198 pozostaje pod czynnym nadzorem organów Państwowej Inspekcji Sanitarnej. Dodatkowo od początku pandemii 17 341 osób poddanych jest kwarantannie.

W całej Polsce mamy już 76 571 przypadków koronawirusa. Z powodu COVID-19 zmarły 2253 osoby. Jak informuje Ministerstwo Zdrowia do tej pory w kraju odnotowano 62 725 osób, którym udało się pokonać COVID-19.

Dwa opolskie powiaty znalazły się na zaktualizowanej dziś (17.09) ministerialnej liście stref o wzmożonym rygorze epidemicznym. Powiat kluczborski znalazł się w czerwonej strefie, powiat głubczycki w żółtej. Od soboty (19.09) wprowadzone zostaną tam dodatkowe obostrzenia. Na przykład w strefie "czerwonej" będzie obowiązywał nakaz noszenia maseczek w przestrzeni publicznej oraz zmniejszone zostaną limity osób w transporcie publicznym, a na uroczystościach rodzinnych będzie mogło być maksymalnie 50 osób. W strefie "żółtej" między innymi limit osób biorących udział w uroczystościach rodzinnych nie może przekroczyć 100 osób, z wyłączeniem obsługi.

W Publicznym Przedszkolu numer 2 z Oddziałami Integracyjnymi imienia Kubusia Puchatka w Głubczycach wystąpiło ognisko koronawirusa. Zakażonych jest tam trzech nauczycieli z dwóch grup przedszkolnych oraz dwóch pracowników technicznych. Na kwarantannie przebywa 60 osób. Dyrektor placówki wystąpił o wyrażenie zgody na zawieszenie działalności przedszkola do czasu przeprowadzenia badań. W Opolu odnotowano dziś dwie szkoły, w których również potwierdzono zakażenia koronawirusem. W Zespole Szkół Elektrycznych sześciu uczniów ma pozytywny wynik na COVID-19. Chodzą oni do tej samej klasy, co zakażony uczeń, u którego 10 września wykryto wirusa. Natomiast w Szkole Podstawowej nr 20 w Opolu COVID-19 miał zostać zdiagnozowany u jednego z nauczycieli. Dzieci mają pozostać w izolacji domowej do 24 września. Zakażenie koronawirusem potwierdzono również u kolejnej z uczennic II Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Kędzierzynie-Koźlu. W związku z tym druga klasa w tej szkole przeszła na nauczanie zdalne.

Utrzymanie Oddziału Intensywnej Opieki Medycznej dla pacjentów zakażonych koronawirusem i niecovidowych oraz przyjmowanie pacjentów z podejrzeniem zakażenia - to główne założenia funkcjonowania szpitala powiatowego w Kędzierzynie-Koźlu w ramach jesiennej strategii walki z COVID-19. Przypomnijmy, od 15 września decyzją Ministra Zdrowia SP ZOZ w Kędzierzynie-Koźlu działa jako placówka wielospecjalistyczna. W całym kraju utworzono 9 takich miejsc. Dla pacjentów z COVID-19 na Oddziale Intensywnej Opieki Medycznej przeznaczonych będzie 10 łóżek.

Wiadomości z regionu

2021-02-28, godz. 10:30 Dawna PGR-owska wieś zyska kanalizację Dzięki dotacji na rozwój miejscowości, w których niegdyś działały Państwowe Gospodarstwa Rolne, kolejna wiosna w gminie Strzeleczki może doczekać się… » więcej 2021-02-28, godz. 09:32 Opolski Park Naukowo-Technologiczny w Polskiej Chmurze. "W stowarzyszeniu jesteśmy bardziej słyszalni" Park Naukowo-Technologiczny w Opolu dołączył do Polskiej Chmury, porozumienia polskich dostawców usług chmurowych. Przystąpienie do stowarzyszania to nie… » więcej 2021-02-28, godz. 09:25 Wspomnienie Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych już dziś. Uroczystości odbędą się w Brzegu a także w… Tablica pamiątkowa dedykowana sierżantowi Janowi Sabinowi zostanie odsłonięta dziś (28.02) w Brzegu. Uroczystość poprzedzi msza święta za jego duszę… » więcej 2021-02-28, godz. 09:15 Pożar budynku wielorodzinnego w Kędzierzynie-Koźlu Strażacy w sile 5 zastępów gaszą pożar budynku wielorodzinnego w Kędzierzynie-Koźlu. Ogień pojawił się dziś (28.02) nad ranem w jednym z mieszkań na… » więcej 2021-02-28, godz. 08:37 W Kędzierzynie-Koźlu będzie trzecia tężnia solankowa W Kędzierzynie-Koźlu ma stanąć trzecia już tężnia solankowa. O tym, jak ostatecznie będzie wyglądać, zadecydowali mieszkańcy, którzy wzięli udział… » więcej 2021-02-28, godz. 08:30 Starostwo powiatowe w Głubczycach organizuje powtórkę przed maturą w Zespole Szkół Ogólnokształcących Zespół Szkół Ogólnokształcących w Głubczycach otrzymał dodatkowe godziny nauczania dla tegorocznych maturzystów na przedmioty z rozszerzenia, a także… » więcej 2021-02-27, godz. 21:45 Raport dnia: Od dziś nowe zasady na granicach z Czechami i Słowacją, a do zasłaniania ust i nosa można używać jedynie… 120 nowych zachorowań i 5 zgonów wśród zakażonych koronawirusem, którzy zmagali się z chorobami współistniejącymi. To bilans ostatniej doby pandemii… » więcej 2021-02-27, godz. 18:13 Nowe obostrzenia dla przyjeżdżających z Czech i Słowacji. Na przejściach granicznych na Opolszczyźnie nie ma jednak… Od dziś (27.02) obowiązują nowe zasady wjazdu do Polski z Czech i Słowacji. Osoby przyjeżdżające z tych krajów muszą odbyć 10-dniową kwarantannę. » więcej 2021-02-27, godz. 18:00 Wielkie ściganie w Polskiej Nowej Wsi. Ruszyła kolejna edycja Kierowcy Roku Opolszczyzny Ponad 30 załóg rywalizowało dziś (27.02) w ramach zawodów Kierowcy Roku Opolszczyzny. Impreza na lotnisku w Polskiej Nowej Wsi to pierwszy tego typu start… » więcej 2021-02-27, godz. 18:00 Przy muzeum w Koźlu będzie nowy parking Przy Muzeum Ziemi Kozielskiej mają powstać nowe miejsca parkingowe. Urząd miasta Kędzierzyna-Koźla przygotował koncepcję zagospodarowania terenu tak, aby… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »