Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-09-17, 20:45 Autor: Monika Matuszkiewicz

Raport dnia: kluczborski i głubczycki na liście powiatów objętych dodatkowymi obostrzeniami. Mamy 19 nowych przypadków COVID-19

Zdjęcie ilustracyjne [Obraz Gerd Altmann z Pixabay]
Zdjęcie ilustracyjne [Obraz Gerd Altmann z Pixabay]
Na Opolszczyźnie potwierdzono dzisiaj (17.09) dziewiętnaście nowych przypadków koronawirusa. W codziennym komunikacie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 837 nowych zachorowaniach i 16 zgonach w całej Polsce.
Służby wojewody opolskiego poinformowały, że w regionie zachorowało ośmiu mieszkańców powiatu głubczyckiego. Zakażonych jest pięć kobiet w wieku średnim, jeden mężczyzna w sile wieku i jeden w wieku średnim oraz senior, który przebywa w szpitalu w Kędzierzynie-Koźlu. Stan siedmiu zakażonych jest dobry, a jednej kobiety - stabilny.

W powiecie opolskim zakażonych jest trzech mieszkańców. To dwie kobiety i mężczyzna w wieku średnim. Jedna z kobiet hospitalizowana jest w szpitalu w Siemianowicach Śląskich. Jej stan jest stabilny. W stolicy regionu zakażone są nastolatka i seniorka. Ta ostatnia przebywa na oddziale zakaźnym w Szpitalu Wojewódzkim w Opolu. Dwa przypadki koronawirusa odnotowano także w powiecie strzeleckim. Tam zakażona jest seniorka. W powiecie kędzierzyńsko-kozielskim koronawirusa potwierdzono u nastolatka i mężczyzny w wieku średnim. W powiecie nyskim zakażona jest kobieta w sile wieku oraz seniorka. Pozytywny wynik na COVID-19 uzyskała również kobieta w sile wieku z powiatu oleskiego, która przebywa w szpitalu w Kędzierzynie-Koźlu.

Wszyscy zakazili się lokalnie.

Do 1580 wzrosła liczba ozdrowieńców w regionie. Służby wojewody opolskiego poinformowały o 10 nowych przypadkach wyzdrowień. Do grona ozdrowieńców dołączyło po trzech mieszkańców z powiatu oleskiego i stolicy regionu, z czego dwóch hospitalizowanych było w Szpitalu Wojewódzkim w Opolu. Wyzdrowiał również po jednym mieszkańcu powiatu kluczborskiego, głubczyckiego, nyskiego i opolskiego. Z tego ostatniego zakażona przebywała w Szpitalu Wojewódzkim w Opolu.

Od początku epidemii w regionie na COVID-19 zachorowało 1889 mieszkańców, z czego aktualnie chorych jest 227 osób. Zmarło 71 osób. Aktualnie hospitalizowanych jest 49 osób, a 198 pozostaje pod czynnym nadzorem organów Państwowej Inspekcji Sanitarnej. Dodatkowo od początku pandemii 17 341 osób poddanych jest kwarantannie.

W całej Polsce mamy już 76 571 przypadków koronawirusa. Z powodu COVID-19 zmarły 2253 osoby. Jak informuje Ministerstwo Zdrowia do tej pory w kraju odnotowano 62 725 osób, którym udało się pokonać COVID-19.

Dwa opolskie powiaty znalazły się na zaktualizowanej dziś (17.09) ministerialnej liście stref o wzmożonym rygorze epidemicznym. Powiat kluczborski znalazł się w czerwonej strefie, powiat głubczycki w żółtej. Od soboty (19.09) wprowadzone zostaną tam dodatkowe obostrzenia. Na przykład w strefie "czerwonej" będzie obowiązywał nakaz noszenia maseczek w przestrzeni publicznej oraz zmniejszone zostaną limity osób w transporcie publicznym, a na uroczystościach rodzinnych będzie mogło być maksymalnie 50 osób. W strefie "żółtej" między innymi limit osób biorących udział w uroczystościach rodzinnych nie może przekroczyć 100 osób, z wyłączeniem obsługi.

W Publicznym Przedszkolu numer 2 z Oddziałami Integracyjnymi imienia Kubusia Puchatka w Głubczycach wystąpiło ognisko koronawirusa. Zakażonych jest tam trzech nauczycieli z dwóch grup przedszkolnych oraz dwóch pracowników technicznych. Na kwarantannie przebywa 60 osób. Dyrektor placówki wystąpił o wyrażenie zgody na zawieszenie działalności przedszkola do czasu przeprowadzenia badań. W Opolu odnotowano dziś dwie szkoły, w których również potwierdzono zakażenia koronawirusem. W Zespole Szkół Elektrycznych sześciu uczniów ma pozytywny wynik na COVID-19. Chodzą oni do tej samej klasy, co zakażony uczeń, u którego 10 września wykryto wirusa. Natomiast w Szkole Podstawowej nr 20 w Opolu COVID-19 miał zostać zdiagnozowany u jednego z nauczycieli. Dzieci mają pozostać w izolacji domowej do 24 września. Zakażenie koronawirusem potwierdzono również u kolejnej z uczennic II Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Kędzierzynie-Koźlu. W związku z tym druga klasa w tej szkole przeszła na nauczanie zdalne.

Utrzymanie Oddziału Intensywnej Opieki Medycznej dla pacjentów zakażonych koronawirusem i niecovidowych oraz przyjmowanie pacjentów z podejrzeniem zakażenia - to główne założenia funkcjonowania szpitala powiatowego w Kędzierzynie-Koźlu w ramach jesiennej strategii walki z COVID-19. Przypomnijmy, od 15 września decyzją Ministra Zdrowia SP ZOZ w Kędzierzynie-Koźlu działa jako placówka wielospecjalistyczna. W całym kraju utworzono 9 takich miejsc. Dla pacjentów z COVID-19 na Oddziale Intensywnej Opieki Medycznej przeznaczonych będzie 10 łóżek.

Wiadomości z regionu

2020-10-24, godz. 13:15 Uwaga kierowcy! W nocy i w niedzielny poranek będzie mgliście Planującym podróż nadchodzącej nocy proponujemy wziąć poprawkę na warunki drogowe. Nocą i nad ranem widzialność na trasach będzie mała. W regionie… » więcej 2020-10-24, godz. 12:07 Zagraniczni przewoźnicy pod lupą WITD 4 mandaty karne, wszczęte 2 postępowania administracyjne oraz zatrzymany 1 dowód rejestracyjny - to podsumowanie jednodniowej akcji mundurowych z Wojewódzkiej… » więcej 2020-10-24, godz. 10:49 Przekleństwa na elewacji biura poselskiego Violetty Porowskiej. "Jestem oburzona, bo to zwykłe chuligaństwo" [AKTUA… Wulgarne hasła ktoś namalował sprayem na ścianie przed biurem poselskim Violetty Porowskiej (PiS) w Opolu. » więcej 2020-10-24, godz. 10:45 Cała Polska w strefie czerwonej. Wchodzą w życie nowe ograniczenia Od soboty (24.10) wchodzą w życie nowe ograniczenia związane ze zwalczaniem rozprzestrzeniania się wirusa Covid19. » więcej 2020-10-24, godz. 10:40 558 zakażonych na Opolszczyźnie. Nie żyje 11 osób [AKTUALIZACJA] - Mamy 13 628 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem - informuje resort zdrowia. Najwięcej w województwach: mazowieckim (2026), małopolskim… » więcej 2020-10-24, godz. 10:20 Niedzielne przedpołudnie na sportowo. Jutro (25.10) w Opolu każdy może przystąpić do Testu Coopera Każdy może sprawdzić swoją kondycję, a w razie złego wyniku - zmienić styl życia. Jutro (25.10) w stolicy regionu odbędzie się akcja 'Test Coopera dla… » więcej 2020-10-24, godz. 09:45 Gmina Ujazd z ogólnopolską nagrodą za skuteczne pozyskiwanie środków unijnych w 2019 roku Gmina Ujazd z ogólnopolską nagrodą za skuteczne pozyskiwanie środków unijnych w roku 2019. Według rankingu pisma samorządu terytorialnego 'Wspólnota' Ujazd… » więcej 2020-10-24, godz. 08:15 Przez trzy soboty można bezpłatnie sprawdzić ustawienia świateł samochodowych. Policyjna akcja profilaktyczna Opolska policja rozpoczęła akcję 'Twoje światła - Nasze bezpieczeństwo'. Chodzi o zwrócenie uwagi na znaczenie prawidłowego oświetlenia w pojazdach, zwłaszcza… » więcej 2020-10-24, godz. 08:00 Rozpoczyna się VI Kongres Osób z Niepełnosprawnościami „Za Niezależnym Życiem” - pod takim hasłem odbywa się tegoroczny VI Kongres Osób z Niepełnosprawnościami. Udział w nim biorą także przedstawiciele… » więcej 2020-10-24, godz. 07:30 Nyski MZK zawiesza "szkolną" linię w związku z nauką zdalną. Przewoźnik planuje też kolejną dezynfekcję przys… Kolejne zmiany w funkcjonowaniu nyskiej komunikacji miejskiej. Ze względu na nowe obostrzenia związane z pandemią koronawirusa, od poniedziałku (26.10) zawieszone… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***