Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-07-01, 20:00 Autor: Monika Matuszkiewicz

Maseczka zamiast mandatu. Akcja opolskiej policji w autobusach MZK

Opolska policja w autobusach MZK zamiast mandatu za brak maseczki wręcza ją [fot.UM Opole]
Opolska policja w autobusach MZK zamiast mandatu za brak maseczki wręcza ją [fot.UM Opole]
W komunikacji miejskiej nadal obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa. Przypominają o tym mieszkańcom stolicy regionu policjanci. Podczas kontroli w autobusach MZK zapominalskim zamiast mandatu wręczają maseczkę. Przekazane one zostały mundurowym przez opolski ratusz.
- Mieliśmy w ostatnim czasie sporo zgłoszeń od mieszkańców, że coraz częściej pasażerowie wsiadają do autobusów bez maseczek - mówi Katarzyna Oborska-Marciniak, rzecznik prasowy opolskiego ratusza. - Wspólnie z policją doszliśmy do wniosku, że dobrze byłoby przeprowadzić taką akcję edukacyjną zachęcającą mieszkańców do tego, aby chodzili w maseczkach. Zwłaszcza w tych miejscach, gdzie wymagane jest to i o którym mówi rozporządzenie. Obywatele tego od nas oczekują. W przestrzeniach zamkniętych jest nadal obowiązek.

Ratusz na ten cel przekazał policjantom 500 sztuk maseczek, które już trafiają do podróżujących.

- Brak maseczki w środkach komunikacji zagrożony jest mandatem do 500 złotych. Warto też pamiętać, że noszenie maseczki w głównej mierze chroni innych i nas samych przed wirusem. Niestosowanie się do tych zaleceń naraża nas nas niebezpieczeństwo utraty zdrowia - dodaje młodszy aspirant Agnieszka Nierychła, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Opolu.

Policja przypomina również, że obowiązek zasłaniania ust i nosa obowiązuje nadal w kinach, teatrach, sklepach, salonach masażu i tatuażu, kościołach, urzędach i restauracjach, zanim siądziemy do stolika.
Katarzyna Oborska-Marciniak
mł.asp.Agnieszka Nierychła

Wiadomości z regionu

2020-09-27, godz. 21:02 Wójt Lubrzy zarażony COVID-19. Mariusz Kozaczek czuje się dobrze, przebywa w izolacji domowej Wójt Lubrzy Mariusz Kozaczek - zarażony koronawirusem. Włodarz gminy poinformował o tym w oświadczeniu opublikowanym na stronie internetowej magistratu. » więcej 2020-09-27, godz. 21:00 RAPORT DNIA: 16 nowych przypadków koronawirusa i kolejny zgon na Opolszczyźnie. Jest też 13 nowych ozdrowieńców 16 nowych zakażeń koronawirusem i jeden zgon pacjenta zarażonego COVID-19 stwierdzono w ciągu ostatniej doby na terenie województwa. Mamy też 13 nowych … » więcej 2020-09-27, godz. 19:47 Genealodzy ponownie debatowali w Brzegu. "W czasie pandemii wiele osób rozpoczęło swoje poszukiwania" W Brzegu zakończyła się 7. edycja ogólnopolskiej konferencji genealogicznej. Podczas weekendowego wydarzenia można było zgłębić wiedzę w zakresie między… » więcej 2020-09-27, godz. 18:30 "Trzeba pomagać innym i robić tego jak najwięcej". W Przyworach zorganizowano festyn na rzecz opolskiego hospicjum … Mieszkańcy Przywór włączyli się w pomoc finansową na rzecz hospicjum 'Betania' z Opola. Na placu przy domu kultury przygotowali festyn pod hasłem 'Przywory… » więcej 2020-09-27, godz. 16:00 Pandemia nie zatrzymała miłośników festiwalowego rajdu ulicami Opola. "Są prędkości, są zakręty" 35 załóg w 6 kategoriach bierze udział w rozgrywanym dziś (27.09) 51. Rajdzie Festiwalowym na ulicach Opola. » więcej 2020-09-27, godz. 13:00 Park za prudnickim liceum zyska nowy wygląd i... pszczoły. Czy dzięki inwestycji w technikum zostanie uruchomiony profil… Trwa przebudowa parku przy II Liceum Ogólnokształcącym w Prudniku. Inwestycja jest warta 950 tysięcy złotych, a 85 procent pieniędzy pochodzi z dotacji unijnej… » więcej 2020-09-27, godz. 12:29 Miody, chleby, lokalne przysmaki, porcelana i wiele innych wyrobów na Święcie Plonów i Targach Miodu w opolskim skansenie… Ponad 40 wystawców z Polski oraz Czech zjechało do Muzeum Wsi Opolskiej na Święto Plonów i Targi Miodów. Już po raz 8. mieszkańcy Opolszczyzny i nie tylko… » więcej 2020-09-27, godz. 10:57 Raport MZ: 1350 nowych zakażeń w Polsce i 16 na Opolszczyźnie. Jest kolejna ofiara śmiertelna w regionie [AKTUALIZ… 1350 nowych przypadków koronawirusa stwierdzono w ciągu ostatniej doby w naszym kraju. Ministerstwo Zdrowia poinformowało też o kolejnych 8 zgonach związanych… » więcej 2020-09-27, godz. 09:19 Barier dla osób głuchych i niedosłyszących może być znacznie mniej. Dziś doskonała okazja, by o tym przypomnie… W przypadającym w niedzielę (27.09) Międzynarodowym Dniu Głuchych i Języka Migowego o barierach w urzędach i problemach z komunikacją, których może być… » więcej 2020-09-27, godz. 07:00 Krogulna karpiem płynąca! Finał akcji "Chcę wyjechać na wieś" 'Roladka stawowego Władka', 'Karp krogulniański z pieczarkami' i 'Pulpeciki rybne z ziołami' - o tych dniach rozmawialiśmy na antenie Radia Opole nadając… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***