Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-07-05, 17:30 Autor: Katarzyna Doros

Opolska policja przypomina: obowiązek zakrywania nosa i ust nie został całkowicie zniesiony

Maseczki są obowiązkowe m.in. w komunikacji miejskiej [fot.UM Opole]
Maseczki są obowiązkowe m.in. w komunikacji miejskiej [fot.UM Opole]
Maseczki ochronne [fot.rynekaptek.pl]
Maseczki ochronne [fot.rynekaptek.pl]
Opolska policja przypomina, że mimo poluzowania obostrzeń sanitarnych i wakacyjnej pogody w wielu miejscach nadal obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa. Wprowadzone zakazy mają zatrzymać rozprzestrzenianie się koronawirusa i nie doprowadzić do wzrostu zachorowań w regionie. Niestety, zwłaszcza w trakcie wypoczynku nad wodą sporo osób o tym zapomina.
- Czas epidemii to dla każdego z nas test na odpowiedzialność. Zwracamy uwagę, że obowiązek noszenia maseczek nie został całkowicie zniesiony - mówi podkom. Karol Brandys z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu. - M.in. w sklepach, urzędach oraz wszędzie tam, gdzie styka się ze sobą wiele osób, mamy obowiązek zakrywania nosa i ust. Ten obowiązek jest także wówczas, gdy nie jesteśmy w stanie utrzymać bezpiecznego, minimum 2-metrowego dystansu od innych ludzi. W związku z tym, apelujemy do mieszkańców naszego regionu i przypominamy, by stosować się do obostrzeń. Pamiętajmy także o obowiązującym dystansie społecznym.

Dodajmy, że z obowiązku zakrywania ust i nosa zwolnione są m.in. osoby, którym stan zdrowia na to nie pozwala, dzieci, które nie skończyły 4 lat, duchowni sprawujący kult religijny czy osoby wykonujące czynności zawodowe, służbowe lub zarobkowe w budynkach, zakładach, placówkach i targowiskach, które bezpośrednio nie obsługują interesantów lub klientów.
podkom. Karol Brandys

Wiadomości z regionu

2020-09-28, godz. 10:50 Koronawirus w grodkowskiej podstawówce. Kolejna placówka czeka na wyniki testów wykonanych u nauczycieli Obostrzenia związane z koronawirusem spowodowały zmianę trybu pracy trzech szkół podstawowych w gminie Grodków. » więcej 2020-09-28, godz. 10:42 Raport MZ: 35 nowych przypadków COVID-19 na Opolszczyźnie. W kraju 1306 zakażeń Ministerstwo Zdrowia poinformowało dzisiaj o 1306 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem, w tym o 35 na Opolszczyźnie. W regionie od początku pandemii… » więcej 2020-09-28, godz. 09:58 Opole: w Zespole Szkół Mechanicznych zakażony koronawirusem jest kolejny uczeń Kolejny przypadek zakażenia koronawirusem w Zespole Szkół Mechanicznych w Opolu. COVID-19 potwierdzono u jednego z uczniów, który uczęszcza do tej samej… » więcej 2020-09-28, godz. 09:42 Noszenie maseczek konieczne jest także na ulicach - to rygor sanitarny obowiązujący w strefie czerwonej Od soboty (26.09) w strefie czerwonej - z najwyższym rygorem sanitarnym - znajduje się powiat głubczycki, z kolei powiat brzeski jest w strefie żółtej, a… » więcej 2020-09-28, godz. 07:00 O kolejne dwa miesiące przesuwa się koniec budowy centrum przesiadkowego Opole Wschodnie. Szykują się też dodatkowe… Opóźnia się budowa centrum przesiadkowego Opole Wschodnie. Wykonawca zawnioskował do Miejskiego Zarządu Dróg w Opolu o kolejne dwa miesiące przesunięcia… » więcej 2020-09-27, godz. 21:02 Wójt Lubrzy zarażony COVID-19. Mariusz Kozaczek czuje się dobrze, przebywa w izolacji domowej Wójt Lubrzy Mariusz Kozaczek - zarażony koronawirusem. Włodarz gminy poinformował o tym w oświadczeniu opublikowanym na stronie internetowej magistratu. » więcej 2020-09-27, godz. 21:00 RAPORT DNIA: 16 nowych przypadków koronawirusa i kolejny zgon na Opolszczyźnie. Jest też 13 nowych ozdrowieńców 16 nowych zakażeń koronawirusem i jeden zgon pacjenta zarażonego COVID-19 stwierdzono w ciągu ostatniej doby na terenie województwa. Mamy też 13 nowych … » więcej 2020-09-27, godz. 19:47 Genealodzy ponownie debatowali w Brzegu. "W czasie pandemii wiele osób rozpoczęło swoje poszukiwania" W Brzegu zakończyła się 7. edycja ogólnopolskiej konferencji genealogicznej. Podczas weekendowego wydarzenia można było zgłębić wiedzę w zakresie między… » więcej 2020-09-27, godz. 18:30 "Trzeba pomagać innym i robić tego jak najwięcej". W Przyworach zorganizowano festyn na rzecz opolskiego hospicjum … Mieszkańcy Przywór włączyli się w pomoc finansową na rzecz hospicjum 'Betania' z Opola. Na placu przy domu kultury przygotowali festyn pod hasłem 'Przywory… » więcej 2020-09-27, godz. 16:00 Pandemia nie zatrzymała miłośników festiwalowego rajdu ulicami Opola. "Są prędkości, są zakręty" 35 załóg w 6 kategoriach bierze udział w rozgrywanym dziś (27.09) 51. Rajdzie Festiwalowym na ulicach Opola. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***