Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-12-18, 15:30 Autor: Monika Matuszkiewicz

"Tracimy nasz dorobek życia". Targowisko Centrum od nowego roku nie będzie działać

Targowisko Centrum w Opolu [fot. M.Matuszkiewicz]
Targowisko Centrum w Opolu [fot. M.Matuszkiewicz]
Targowisko Centrum w Opolu [fot. M.Matuszkiewicz]
Targowisko Centrum w Opolu [fot. M.Matuszkiewicz]
Targowisko Centrum w Opolu [fot. M.Matuszkiewicz]
Targowisko Centrum w Opolu [fot. M.Matuszkiewicz]
Z końcem roku zlikwidowane ma być Targowisko Centrum w Opolu. Działającym tam kupcom miasto proponuje przeprowadzkę na sąsiedni Cytrusek. Problemem jest sposób organizacji przeprowadzki, mowa o przeniesieniu działalności, ale bez infrastruktury.
- Niektórzy z nas do tej pory spłacają jeszcze kredyty za pomieszczenia. To jest nasz dorobek życia, a teraz mamy opuścić lokale i przejść na drugą stronę ulicy - mówi Alicja, jedna z handlujących. - Z deszczu pod rynnę, czyli dostaniemy stragan. Nie sklepik, gdzie ja mogą zamknąć, klient ma ciepło, jak jest zimno, to ja nagrzeje. Tutaj będzie na świeżym powietrzu, więc nikt nie będzie się rozbierał, bo ludzie są teraz wygodni.

Spór o targowisko trwa od początku 2018. Wielu kupców już wtedy zamknęło swoją działalność. Ci, którzy zostali są załamani, bo nikt z nimi nie rozmawia i nie rozumieją decyzji o likwidacji.

- Szkoda, że takie stare tam, wszystko się rozwala, jest zardzewiałe, deszcz pada. To wzięli i zlikwidowali tutaj to nowe, które jest w bardzo dobrym stanie. To jest przykre. Ludzie stracili pieniądze i nie mogą się przenieść - mówi Krystyna, sprzedająca.

Sprawą zainteresował się Sławomir Batko, radny Opola. Chce dowiedzieć się od prezydenta, czy miasto zadba o kupców i na jakich zasadach na działce powstaną mieszkania. Według niego powinno dojść do przetargu, bo teren jest bardzo atrakcyjny.

- Z informacji, które ja uzyskałem od kupców, to była taka niepisana obietnica ze strony ratusza, że być może uda się tak, że na własny koszt przeniesie te pawilony. Dużym ułatwieniem dla kupców byłaby też partycypacja kosztów. Stąd moje pytanie, czy taka możliwość istnieje. Czasu już nie ma dużo, bo do końca grudnia - mówi Sławomir Batko, radny Opola.

- Zaproponowaliśmy kupcom miejsca na sąsiednim targowisku, na który z początkiem roku mogą się przenieść. Decyzja o budowie mieszkań na tym terenie będzie podejmowana w późniejszym czasie - odpowiada Katarzyna Oborska-Marciniak, rzecznik opolskiego ratusza.

Według zestawienia przygotowanego przez administratora targowiska w tej chwili działa tam 27 handlowców.
Alicja
Krystyna
Sławomir Batko

Wiadomości z regionu

2021-09-27, godz. 20:45 Raport dnia. Ponad 400 nowych infekcji w całej Polsce, nie zanotowano żadnego zgonu. Są nowe zakażenia COVID-19 wśród… 4 kolejne osoby zaraziły się koronawirusem na Opolszczyźnie. Ministerstwo Zdrowia poinformowało dzisiaj (27.09) o 421 nowych zakażeniach w całej Polsce. » więcej 2021-09-27, godz. 19:55 Dwa pozytywne wyniki testu na COVID-19 w PSP 1 w Opolu. Jest kwarantanna Kolejne przypadki koronawirusa wśród opolskich uczniów. Jak informuje opolski ratusz COVID-19 stwierdzono u dwóch uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej nr… » więcej 2021-09-27, godz. 18:30 W Opolu powstanie nowy POZ. Będzie działać w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym. Czy będzie kto miał leczyć potr… Nowa przychodnia podstawowej opieki zdrowotnej dla dzieci i dorosłych powstanie w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Opolu. Placówka ma służyć przede wszystkim… » więcej 2021-09-27, godz. 18:04 To zostało z przystanku w Jasionie. Policja zna już sprawcę zniszczenia Wczoraj (26.09) około południa policjanci otrzymali zgłoszenie o zniszczeniu wiaty na trasie Prudnik-Dytmarów. » więcej 2021-09-27, godz. 17:15 W Głubczycach stanęła społeczna lodówka. "Żeby nieść pomoc tym, którzy sami nie zawsze są w stanie sobie por… Przed urzędem gminy w Głubczycach stanęła 'lodówka społeczna'. Każdy, kto chce pomóc potrzebującym, może tam zostawić niewykorzystane przez siebie produkty… » więcej 2021-09-27, godz. 17:04 Sebastian Świderski wybrany na prezesa Polskiego Związku Piłki Siatkowej! "Zrobię wszystko, żeby pracować i żeby… Sebastian Świderski został wybrany na prezesa Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Wcześniej przy okazji Walnego Zgromadzenia Sprawozdawczo-Wyborczego Delegatów… » więcej 2021-09-27, godz. 17:04 Podanie strzykawką leku do oka - startuje nowatorski program leczenia cukrzyków. Będzie prowadzony w dwóch szpitalach… Dwa szpitale w województwie- placówki w Kędzierzynie-Koźlu i Nysie - będą prowadzić nowatorski program leczenia pacjentów cierpiących na cukrzycowy obrzęk… » więcej 2021-09-27, godz. 16:25 82 lata temu zawiązano pierwsze struktury Polskiego Państwa Podziemnego. W Opolu upamiętniono te wydarzenia [ZDJĘC… Msza święta, salwa honorowa, apel pamięci, złożenie kwiatów i odczytanie listu od premiera Mateusza Morawieckiego. Tak wyglądały dzisiejsze (27.09) uroczystości… » więcej 2021-09-27, godz. 15:25 Duże zaskoczenie i wielka niewiadoma. Komentarze po wyborach w Niemczech [AKTUALIZACJA] - Mamy do czynienia z historyczną porażką CDU/CSU - tak wczorajsze (26.09) wybory w Niemczech ocenia Rafał Bartek, przewodniczący Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego… » więcej 2021-09-27, godz. 15:05 Groźny pożar mieszkania w Brzegu. Z ogniem walczyło 9 zastępów straży pożarnej Ogień pojawił się dziś (27.09) około godz. 12:50 w jednym z lokali budynku wielorodzinnego przy ul. Garbarskiej. Ewakuowano z niego 7 osób. Dwie z nich oraz… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »