Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-05-07, 16:15 Autor: Piotr Wójtowicz

Na opolskim Cytrusku nadal mało klientów. W najtrudniejszej sytuacji są sprzedawcy odzieży

Na opolskim Cytrusku nadal mało klientów a w najgorszej sytuacji są sprzedawcy odzieży [fot.P.Wójtowicz]
Na opolskim Cytrusku nadal mało klientów a w najgorszej sytuacji są sprzedawcy odzieży [fot.P.Wójtowicz]
Na opolskim Cytrusku nadal mało klientów a w najgorszej sytuacji są sprzedawcy odzieży [fot.P.Wójtowicz]
Na opolskim Cytrusku nadal mało klientów a w najgorszej sytuacji są sprzedawcy odzieży [fot.P.Wójtowicz]
Na opolskim Cytrusku nadal mało klientów a w najgorszej sytuacji są sprzedawcy odzieży [fot.P.Wójtowicz]
Na opolskim Cytrusku nadal mało klientów a w najgorszej sytuacji są sprzedawcy odzieży [fot.P.Wójtowicz]
Targowisko Cytrusek w Opolu działa, ale z powodu pandemii koronawirusa zamkniętych jest ponad 30 procent stoisk. Największe straty notują sprzedawcy odzieży, którym obroty spadły o 90 procent. W nieco lepszej sytuacji są sprzedawcy warzyw i owoców. Jednak wszyscy podkreślają, mimo złagodzenia obostrzeń związanych z pandemią, klienci nadal pozostają w domach i niechętnie robią zakupy pod chmurką.
- Bardzo słabo - tak na pytanie o wysokość utargów odpowiada jedna ze sprzedających na stoisku z odzieżą. - Generalnie ludzie przychodzą po artykuły spożywcze i kwiaty - dodaje jej sąsiad. - Czasami jest tak, że przez cały dzień nie sprzedamy ani jednej rzeczy -uzupełnia właścicielka kolejnego stoiska. Zdaniem naszych rozmówców, około 30 procent sprzedawców nadal nie prowadzi działalności. Pytani o pomoc, jedna z pań przyznaje, że korzysta z takich świadczeń - Mamy postojowe w wysokości 2 tysięcy, do tego dochodzi zwolnienie z ZUS, czy pożyczki bezzwrotne. Natomiast inni podkreślają, że składali wnioski do prezydenta miasta o odroczenie czynszów i nadal czekają na odpowiedź.

- Jak do tej pory żadnej pomocy nie potrzymałam, a także składałam wnioski o postojowe i z tego co wiem, to tutaj taką pomoc otrzymały dwie osoby - zaznacza właścicielka działu z galanterią.

W nieco lepszych nastrojach są sprzedawcy warzyw, którzy przyznają, że co prawda obroty spadły, ale są w lepszej sytuacji niż koledzy z działu odzieży - To nie prawda, że warzywa drożeją - podkreśla właściciel stoiska z warzywami - Wiązka buraków kosztuje 3 złote, a jajka po 80 groszy, czyli tak jak zawsze. Właściciel stoiska z sadzonkami również zaprzecza informacjom o rosnących cenach - Sadzonki selera mam po 50 groszy, w podobnej cenie oferuję pietruszkę, a sadzonki pomidorów mam po 3 złote i 50 groszy, czyli tak jak w ubiegłym roku.
Rozmowa ze sprzedawcami z Cytruska

Wiadomości z regionu

2021-09-20, godz. 14:15 Zamiast na 998 teraz będziemy dzwonić na ogólnoeuropejski numer alarmowy 112 Opolszczyzna rozpoczyna jutro (21.09) proces przełączania tradycyjnego numeru 998, należącego do straży pożarnej, na numer Centrum Powiadamiania Ratunkowego… » więcej 2021-09-20, godz. 13:30 Obywatelskie zatrzymanie kierowcy, który prowadził mając ponad 3 promile Policjanci po służbie zatrzymali pijanego kierowcę. 40-latek próbował prowadzić samochód mają ponad 3 promile alkoholu we krwi. W obywatelskim zatrzymaniu… » więcej 2021-09-20, godz. 12:52 Opolska korona zajęła trzecie miejsce na Dożynkach Prezydenckich w Warszawie Sukces delegacji województwa opolskiego na tegorocznych Dożynkach Prezydenckich w Warszawie. Trzecie miejsce w 'Konkursie na najładniejszy wieniec dożynkowy… » więcej 2021-09-20, godz. 12:50 Paweł Kukiz w Radiu Opole o zaostrzeniu kar za przestępstwa korupcyjne Sejm przyjął w piątek (17.09) nowelizację Kodeksu karnego w sprawie zaostrzenia konsekwencji karnych popełnienia przestępstw korupcyjnych oraz zwiększającą… » więcej 2021-09-20, godz. 12:45 Trzeźwy poranek na opolskiej autostradzie A4. Policjanci sprawdzali trzeźwość kierowców Opolscy policjanci z wydziału ruchu drogowego badali trzeźwość kierowców wjeżdżających i zjeżdżających rano z autostrady. W akcji 'Trzeźwy poranek… » więcej 2021-09-20, godz. 12:00 Troje kierowców straciło prawo jazdy za zbyt szybką jazdę w gminie Brzeg Pierwszy z nich na wylotówce Brzegu w czwartek (16.09) na 40-tce miał na liczniku 92 km/h. » więcej 2021-09-20, godz. 11:00 Raport MZ: ponad 360 nowych infekcji w kraju. W regionie potwierdzono 4 zakażenia koronawirusem [INFOGRAFIKA] Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 363 nowych zakażeniach koronawirusem, w tym o 4 na Opolszczyźnie. Nie ma ofiar śmiertelnych spowodowanych COVID-19 i chorobami… » więcej 2021-09-20, godz. 10:45 Problem z budową modułowego przedszkola Są chętni do budowy modułowego przedszkola w Mechnicy, w gminie Reńska Wieś, ale budowlańcy wycenili prace na ponad milion złotych więcej, niż przewidywali… » więcej 2021-09-20, godz. 10:30 Zmiany personalne w Radzie Miasta Opola. Zaprzysiężenie nowej radnej prawdopodobnie na najbliższej sesji W opolskiej radzie miasta zasiądzie nowa radna. Radny Arkadiusz Szymański utracił mandat po wyroku sądu, który skazał go za to, że kilkanaście lat jeździł… » więcej 2021-09-20, godz. 09:45 Prezydent Opola i radni z jego klubu zawiązali stowarzyszenie "Tak dla Opolskiego" 'Tak dla Opolskiego' to nowe stowarzyszenie, któremu przewodzi prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski, a w którego skład wchodzą - jak na razie - głównie… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »