Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-11-26, 23:00 Autor: Katarzyna Doros

Bal w stylu pin up na rozpoczęcie 26. Dni Xaverianum. Opolskie duszpasterstwo akademickie świętuje

Bal w stylu pin up na rozpoczęcie 26 Dni Xaverianum [fot. Katarzyna Doros]
Bal w stylu pin up na rozpoczęcie 26 Dni Xaverianum [fot. Katarzyna Doros]
Bal w stylu pin up na rozpoczęcie 26 Dni Xaverianum [fot. Katarzyna Doros]
Bal w stylu pin up na rozpoczęcie 26 Dni Xaverianum [fot. Katarzyna Doros]
Studenci i absolwenci opolskiego środowiska akademickiego bawili się na Balu Xaveriańskim w Jezuickim Ośrodku Formacji i Kultury "Xaverianum". Impreza w stylu pin up zainaugurowała tydzień chrześcijańskiej kultury studenckiej w Opolu, czyli 26 Dni Xaverianum.
- To jest taki bal, można powiedzieć prywatka. Idea tego przedsięwzięcia zrodziła się, żeby razem świętować funkcjonowanie naszego duszpasterstwa. Nie mamy andrzejek, więc w takiej formie tanecznej obchodzimy święto naszego patrona - mówi ojciec Jacek Drabik, dyrektor Jezuickiego Ośrodka Formacji i Kultury "Xaverianum".

- Przede wszystkim ludzie, którzy tę wspólnotę tworzą sprawiają, że chce się tu wracać. Co roku wymyślamy inny motyw przewodni balu - mówi Anna Sotor. - Możemy być wspólnotą i mamy te same wartości wierzymy w Boga. Możemy tutaj działać na różne sposoby mając tę samą ideę. Jak pin up to w przypadku dziewczyn nie mogło zabraknąć chustki, spódniczki do kolan, obcasów i czerwonej szminki. Mężczyźni mieli trochę gorzej, potrzebowali inspiracji, ale sobie poradzili.

- To już są moje drugie obchody Dni Xaverianum. Z ogromną radością tutaj przychodzę. Największym atrybutem tego miejsca jest właśnie otwartość ludzi, którzy tutaj uczęszczają - dodaje Patryk Bończyk.

Dni Xaverianum potrwają do 3 grudnia. W programie m.in. w czwartek (28.11) festiwal piosenki "Nocne śpiewanie", spotkanie absolwentów oraz gala „Żar Serca” we wtorek (03.12), podczas której wystąpi Mateusz Ziółko.
ojciec Jacek Drabik
Anna Sotor, Patryk Bończyk

Wiadomości z regionu

2020-09-28, godz. 15:00 Szarpanina na dyskotece mogła skończyć się śmiercią. Ruszył proces 24-letni Krzysztof J. w trakcie szarpaniny na dyskotece Pietnia pod Krapkowicami w czerwcu ubiegłego roku, rzucił kuflem w nieznajomego i uszkodził tętnicę… » więcej 2020-09-28, godz. 14:30 Policjanci z opolskiej drogówki przez weekend zatrzymali 5 kierowców, którzy złamali prawo Opolscy policjanci w miniony weekend zatrzymali dwóch piratów drogowych i dwóch jadących 'na podwójnym gazie', a także trzech prowadzących pojazdy bez … » więcej 2020-09-28, godz. 14:15 Fałszywy milioner okradł mieszkańca Namysłowa. To kolejna metoda oszustów działających "na legendę" Kilkaset złotych i kartę bankomatową stracił w ostatnich dniach jeden z mieszkańców Namysłowa nabrany przez oszusta. Tym razem złodziejem okazał się… » więcej 2020-09-28, godz. 13:21 Opole: kierowca MZK potrącił pieszą na przejściu Niebezpieczny wypadek w centrum stolicy regionu. Kierowca autobusu miejskiego potrącił na przejściu dla pieszych 86-letnią kobietę. Do zdarzenia doszło kilka… » więcej 2020-09-28, godz. 13:20 Głogówek: gmina przejęła pałac, ale nie ma pieniędzy na jego remont Pałac w Kazimierzu chce sprzedać gmina Głogówek. Jego pełnoprawnym właścicielem jest dopiero od sierpnia. Przez kilkanaście lat zabytek ten formalnie pozostawał… » więcej 2020-09-28, godz. 12:30 Na oddziałach zakaźnych w naszym regionie zaczyna brakować miejsc dla pacjentów zakażonych COVID-19 Coraz więcej osób zakażonych koronawirusem wymaga hospitalizacji. W Szpitalu Wojewódzkim w Opolu na oddziale zakaźnym pacjentów z COVID-19 jest więcej niż… » więcej 2020-09-28, godz. 10:50 Koronawirus w grodkowskiej podstawówce. Kolejna placówka czeka na wyniki testów wykonanych u nauczycieli Obostrzenia związane z koronawirusem spowodowały zmianę trybu pracy trzech szkół podstawowych w gminie Grodków. » więcej 2020-09-28, godz. 10:42 Raport MZ: 35 nowych przypadków COVID-19 na Opolszczyźnie. W kraju 1306 zakażeń [AKTUALIZACJA] Ministerstwo Zdrowia poinformowało dzisiaj o 1306 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem, w tym o 35 na Opolszczyźnie. W regionie od początku pandemii… » więcej 2020-09-28, godz. 09:58 Opole: w Zespole Szkół Mechanicznych zakażony koronawirusem jest kolejny uczeń Kolejny przypadek zakażenia koronawirusem w Zespole Szkół Mechanicznych w Opolu. COVID-19 potwierdzono u jednego z uczniów, który uczęszcza do tej samej… » więcej 2020-09-28, godz. 09:42 Noszenie maseczek konieczne jest także na ulicach - to rygor sanitarny obowiązujący w strefie czerwonej Od soboty (26.09) w strefie czerwonej - z najwyższym rygorem sanitarnym - znajduje się powiat głubczycki, z kolei powiat brzeski jest w strefie żółtej, a… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***