Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-07-11, 09:00 Autor: Witold Wośtak

Tężnia za 3 mln zł ma powstać w Wołczynie. Samorząd szuka dodatkowych pieniędzy

Wizualizacja zwycięskiej koncepcji [fot. archiwum UM w Wołczynie]
Wizualizacja zwycięskiej koncepcji [fot. archiwum UM w Wołczynie]
Zmiana planów dotyczących tężni w Wołczynie. Magistrat chce wykonać tę inwestycję z rozmachem, jest więc mowa o łącznym koszcie 3 milionów złotych.
Na razie gmina pozyskała ponad 800 tysięcy złotych dofinansowania z urzędu marszałkowskiego, przy zadaniu wartym 1,1 miliona złotych. W drugiej połowie sierpnia ruszy kolejny nabór urzędu marszałkowskiego i w tym władze Wołczyna upatrują szansę na pozyskanie większej dotacji. W grę wchodzi też etapowanie robót.

- Chcemy parku zdrojowego z prawdziwego zdarzenia - mówi burmistrz Jan Leszek Wiącek. - Mieliśmy świadomość, że za milion sto tysięcy złotych możemy wykonać taką inwestycję, ale w mniejszym zakresie. Czy wtedy spełnilibyśmy oczekiwania naszych mieszkańców i całego regionu? Dlatego sugerowaliśmy rozwiązania profesjonalne oraz atrakcyjne, które będą służyć przez wiele lat. Mieliśmy przy tym świadomość co do zupełnie innych kosztów.

Burmistrz podkreśla bardzo dobry kontakt z projektantem i zapewnia o unikatowości projektu na skalę województwa opolskiego.

- To nie tylko ogród halofitów, czyli słonolubnych roślin zanikających w Europie. W planie są dwie profesjonalne tężnie, fontanna, sadzawka, ale także pawilon edukacyjny i monotematyczne ścieżki edukacyjne. Mówimy o projekcie bardzo poważnym - dodaje.

Pewne jest, że na przełomie roku zostanie ogłoszony przetarg na pierwszy etap tężni, a w razie możliwości finansowych na pełen zakres. Wiosną mają ruszyć prace budowlane.
Jan Leszek Wiącek 1
Jan Leszek Wiącek 2

Wiadomości z regionu

2022-11-26, godz. 18:29 Opolscy kibice komentują mundialowe zwycięstwo Polaków w starciu z Arabią Saudyjską Kilkaset osób oglądało mecz Polski z Arabią Saudyjską w opolskiej Stegu Arena. Biało-czerwoni wygrali 2:0 po bramkach Piotra Zielińskiego i Roberta Lewandowskiego… » więcej 2022-11-26, godz. 18:15 14 osób w szpitalach, większość to dzieci. Powodem masowego zachorowania lokatorów ośrodka w Głuchołazach mogą… Do masowego zatrucia doszło w ośrodku Banderoza w Głuchołazach - dowiedziało się nieoficjalnie Radio Opole. » więcej 2022-11-26, godz. 17:15 Kolejny "kolos" na opolskich drogach. Utrudnienia w Krapkowicach i na A4 Transport ponadgabarytowych elementów stalowych wrót przeciwpowodziowych pokona w ten weekend trasę Krapkowice - Kielce - Kraków. Ładunek wyruszy w sobotę… » więcej 2022-11-26, godz. 15:55 Opole w ten weekend jest stolicą szermierki Ponad 300 zawodniczek i zawodników z kilkudziesięciu klubów z całej Polski przyjechało w ten weekend do Opola na I Turniej Piastów Opolskich w szpadzie… » więcej 2022-11-26, godz. 15:05 3 auta zderzyły się w Trzebiszynie, 2 na DK46. Trudne warunki na trasach regionu Choć mróz odpuścił warunki na trasach województwa do doskonałych nie należą. Jest mokro i ślisko. Co rusz otrzymujemy informację o kolejnych wypadkach… » więcej 2022-11-26, godz. 14:29 Podczas szukania przecen w "Karolince" można zadbać również o zdrowie Badanie poziomu cukru i ciśnienia oraz profilaktyka dotycząca raka piersi czy raka jąder. Między innymi takie możliwości daje dzisiaj (26.11) akcja 'Zdrowie… » więcej 2022-11-26, godz. 13:30 Opolskie: coraz więcej śmiertelnych wypadków. Apel policji i WORD do kierowców Kierowcy, noga z gazu - mocny apel policji i Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Opolu. W listopadzie doszło już do kilku wypadków śmiertelnych, gdzie… » więcej 2022-11-26, godz. 12:15 Tym razem "Kataru" nie będzie! Narkotyki ukryte w dekoderze telewizyjnym [FILM] Dekoder telewizyjny z narkotykowym wkładem chciano przemycić na teren Zakładu Karnego w Brzegu. Służący tam pies tropiący nie dał się jednak oszukać… » więcej 2022-11-26, godz. 11:54 Zatrzymana za kradzież i handel "złotem głupców" Kradzież i oszustwo - za te dwa przestępstwa odpowie przed sądem 40-letnia kobieta. Jest podejrzana o kradzież złotych kolczyków oraz handel tzw. złotem… » więcej 2022-11-26, godz. 11:45 Kilka sal z eksponatami. Małe Centrum Nauki SOWA w Nysie otwarte W Bastionie św. Jadwigi w Nysie działalność rozpoczęła Strefa Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności, czyli SOWA. To kilka sal wypełnionych eksponatami, m.in… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »