Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-04-26, 11:30 Autor: Roman Juranek

"Po strajku jesteśmy poobijani psychicznie". Kuratorium: młodzież może spokojnie czekać na matury

Archwium [zdj. Jan Poniatyszyn]
Archwium [zdj. Jan Poniatyszyn]
Krzysztof Sobków [fot. Marcin Skomudek]
Krzysztof Sobków [fot. Marcin Skomudek]
Robert Socha [fot. Marcin Skomudek]
Robert Socha [fot. Marcin Skomudek]
- Zawieszenie strajku było dla nas zaskoczeniem - przyznał w rozmowie "W cztery oczy" Krzysztof Sobków, nauczyciel Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Opolu, przedstawiciel Międzyszkolnego Komitetu Strajkowego.
- Po strajku jesteśmy poobijani psychicznie, ale wzmocnieni jako grupa - dodał Krzysztof Sobków. - Z jednej strony jako człowiek, który próbował kreować tę retorykę strajku w swojej szkole i może nie tylko, to na pewno, gdzieś tam czuję, że jeszcze moglibyśmy pewne rzeczy naświetlić. Nie mniej jednak z drugiej strony czuje się także po części, może zwycięzcą to za duże słowo, ale taki zadowolony z tego, że okazało się, że mamy nie tylko świetną merytorycznie grupę pedagogów, ale także jako ludzi, przyjaciół. Okazało się, że możemy na siebie liczyć.

Wczoraj (25.04) o zawieszeniu strajku od soboty poinformował Związek Nauczycielstwa Polskiego. Taką samą decyzję wieczorem podjęło prezydium Zarządu Krajowego Forum Związków Zawodowych.

- Młodzież może spokojnie czekać na matury - powiedział w "Poglądach i osądach" Robert Socha, rzecznik Kuratorium Oświaty w Opolu. - Do wczoraj, praktycznie nie biorąc pod uwagę zawieszenia strajku, które zostało ogłoszone, zdecydowana większość szkół odbyła już takie klasyfikacje maturzystów. Mimo tego, że strajk trwał, wczoraj otrzymaliśmy informację, że wszystkie szkoły w Opolu "zostały sklasyfikowane" - tak upraszczając to stwierdzenie.

W części szkół w regionie rady kwalifikacyjne odbędą się dopiero w poniedziałek.
Krzysztof Sobków
Robert Socha

Wiadomości z regionu

2021-06-24, godz. 20:45 Raport dnia: wprowadzono kwarantannę dla osób powracających spoza strefy Schengen. Dotyczy ona osób niezaszczepionych… 4 nowe przypadki zakażeń koronawirusem i zero zgonów zanotowano minionej doby w województwie opolskim. W codziennym raporcie Ministerstwo Zdrowia poinformowało… » więcej 2021-06-24, godz. 20:40 Poranne burze dały się we znaki klientom i pracownikom opolskiego urzędu miasta. W ratusz uderzył piorun Piorun uderzył dziś (24.06) rano (około 5.00) w budynek opolskiego ratusza. - Uderzenie było bardzo mocne, słyszeli je okoliczni mieszkańcy i spowodowało… » więcej 2021-06-24, godz. 19:56 W opolskim zoo przyszły na świat dwie uchatki [ZDJĘCIA] W opolskim zoo pojawiły się nowe mieszkanki. 18 i 19 czerwca na świat przyszły dwie uchatki kalifornijskie. Obecnie małe samiczki przebywają w pomieszczeniu… » więcej 2021-06-24, godz. 19:29 Trzeci, najwyższy alert burzowy dla części regionu. Wojewoda opolski zwołał sztab kryzysowy. Wszyscy są gotowi na… 'Wszystkie służby muszą być w gotowości'. Wojewoda opolski zwołał wojewódzki sztab zarządzania kryzysowego w związku z najwyższym, trzecim alertem pogodowym… » więcej 2021-06-24, godz. 19:00 Interwencja opolskiego TOZ. Kot przez 4 lata był przetrzymywany w transporterze. Zwierzę nie mogło się samodzielnie… Inspektorzy Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Opolu odebrali kota, którego właściciele przez cztery lata trzymali wyłącznie w małym transporterze. Zwierzę… » więcej 2021-06-24, godz. 18:07 Tragiczne popołudnie w regionie. Nie żyją dwie osoby Do pierwszego zdarzenia doszło w Żędowicach w powiecie strzeleckim. Tam po godzinie 15.00 44-letni mężczyzna wykonujący prace domowe spadł z drabiny. Niestety… » więcej 2021-06-24, godz. 18:00 Na autostradach rozpoczęło się wdrażanie systemu e-toll. Kierowcy na A4 powinni uważać na bramkach, ponieważ mogą… Ministerstwo finansów uruchomiło na autostradach tzw. e-toll, czyli system, który od grudnia zastąpi bramki, również na opolskiej A4. W związku z wdrażaniem… » więcej 2021-06-24, godz. 17:43 Najwyższy alert pogodowy dla 6 powiatów w regionie. Synoptycy prognozują burze z gradem, mogą mieć one charakter … Dla części województwa opolskiego IMGW wydało trzeci, najwyższy pogodowy alert związany z prognozowanymi burzami. Chodzi o 6 powiatów: głubczycki, kędzierzyńsko-kozielski… » więcej 2021-06-24, godz. 16:43 Zaszczep się i wygraj - apeluje CIR. 1 lipca ruszy loteria Narodowego Programu Szczepień 1 lipca rozpoczyna się Loteria Narodowego Programu Szczepień. Każda pełnoletnia i w pełni zaszczepiona osoba ma szansę wygrać atrakcyjne nagrody - pieniądze… » więcej 2021-06-24, godz. 16:11 Wojewoda opolski powołał Radę ds. Dorzecza Odry. Eksperci pomogą Wodom Polskim w użeglownieniu rzeki Wojewoda opolski powołał 14-osobową Radę ds. Dorzecza Odry. Jej zadaniem jest doradztwo w kwestiach ulepszenia żeglowności Odry i wykorzystania możliwości… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »