Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-04-12, 16:00 Autor: Witold Wośtak

Młodzież z gimnazjum im. Powstańców Śląskich w Opolu podeszła ze spokojem do egzaminu z języków obcych

Egzamin gimnazjalny z języka obcego w PG 6 w Opolu [fot. Witold Wośtak]
Egzamin gimnazjalny z języka obcego w PG 6 w Opolu [fot. Witold Wośtak]
Egzamin gimnazjalny z języka obcego w PG 6 w Opolu [fot. Witold Wośtak]
Egzamin gimnazjalny z języka obcego w PG 6 w Opolu [fot. Witold Wośtak]
Udało się zorganizować ostatnią część egzaminu w Publicznym Gimnazjum numer 6 w Opolu. Dzisiaj uczniowie pokazywali wiedzę z języków obcych.
Środowy (10.04) i wczorajszy egzamin odbywał się w sali gimnastycznej, a tym razem młodzież pisała w klasach, więc potrzeba było większej liczby komisji egzaminacyjnych. Mimo trwającego strajku, udało się zabezpieczyć pełne składy. Do wyboru w "szóstce" był niemiecki, angielski i hiszpański.

- Zdawała język angielski na poziomie podstawowym i rozszerzonym. Jej zdaniem, osoby zdające niemiecki lub hiszpański zamiast rozszerzonego angielskiego, mogły stresować się bardziej ze względu na trzyletnią naukę tego języka.

Druga gimnazjalistka zwracała uwagę, że języki obce są łatwiejsze dla humanistów. Z kolei ona woli przedmioty ścisłe, więc obawiała się nieco. Przypomina, że nauczyciele dotychczas straszyli poziomem trudności, ale do tej pory nie było tak źle, zatem liczyła na niezbyt skomplikowany egzamin.

Z kolei Daria Mazurek oceniła egzamin z języka obcego jako najłatwiejszą część całego egzaminu. Zapewniała, że nie stresuje się, choć przed matematyką było podobnie i "wyszło jak wyszło". Przed językiem angielskim była jednak nastawiona optymistycznie.
Gimnazjalistki

Wiadomości z regionu

2021-09-22, godz. 07:00 Domy pomocy społecznej i więzienia to miejsca, gdzie najwięcej osób jest zaszczepionych przeciw COVID-19 Ponad 81% osób odbywających karę pozbawienia wolności w opolskich zakładach karnych jest zaszczepionych przeciwko COVID-19. Wyższy poziom wyszczepienia odnotowały… » więcej 2021-09-21, godz. 21:00 Raport dnia: 8 nowych zakażeń w regionie i ponad 700 w kraju. Rząd rekomenduje trzecią dawkę szczepionki dla określonych… 8 nowych zakażeń koronawirusem potwierdzono dziś (21.09) na Opolszczyźnie. W codziennym komunikacie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 711 kolejnych infekcjach… » więcej 2021-09-21, godz. 19:25 Duże utrudnienia na obwodnicy północnej Opola Dwie osoby zostały poszkodowane w wypadku, do jakiego doszło dziś (21.09) około 18.30 na obwodnicy północnej Opola. » więcej 2021-09-21, godz. 18:00 Remont A4 idzie zgodnie z planem, ale utrudnienia potrwają jeszcze ponad rok Nie ma opóźnień przy remoncie kolejnego fragmentu opolskiego odcinka autostrady A4, ale kierowcy muszą się uzbroić w cierpliwość - prace zaplanowane są… » więcej 2021-09-21, godz. 16:51 Zakończył się remont jednego z oddziałów Klinicznego Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu. Co… Kompleksowe odnowienie oddziału, doposażenie sali porodowej w niezbędny sprzęt, nowe łóżka porodowe, przebudowa pomieszczeń higieniczno - sanitarnych… » więcej 2021-09-21, godz. 16:15 Nauczyciele i pracownicy oświaty świętowali zaległy Dzień Edukacji Narodowej. Przyznano medale, wyróżnienia i n… Opolscy nauczyciele i pracownicy oświatowi zostali docenieni za swoją pracę. Podczas uroczystej gali w Nyskim Domu Kultury odebrali z rąk wojewody opolskiego… » więcej 2021-09-21, godz. 16:00 Uczniowie z PSP nr 15 poznali tajniki pracy w MZK w Opolu. "Autobus jest bardzo fajny, bo jest pełno rur" Jak wygląda czyszczenie miejskiego autobusu, gdzie się naprawia pojazd oraz jak sprawdzane są bilety? Tego między innymi mogli dzisiaj (21.09) dowiedzieć… » więcej 2021-09-21, godz. 15:30 41-latek z Opolszczyzny miał organizować nielegalne walki psów, teraz odpowie za znęcanie się nad zwierzętami ze… Miał organizować nielegalne walki 'amstaffów' i karmić je testosteronem. Opolscy policjanci zatrzymali 41-latka podejrzanego o znęcanie się nad zwierzętami… » więcej 2021-09-21, godz. 15:15 Politechnika Opolska nagrodzona w prestiżowym, międzynarodowym konkursie badawczym Politechnika Opolska we współpracy z uczelniami w Luksemburgu, Finlandii i Hiszpanii została laureatem międzynarodowego konkursu o nazwie ''CHIST-ERA''. W… » więcej 2021-09-21, godz. 14:26 Poranne pociągi z Opola do Nysy mają opóźnienie. Jest kilka przyczyn, ale niedługo powinno być lepiej [INTERWENC… Dlaczego poranne pociągi POLREGIO z Opola do Nysy jeżdżą z opóźnieniem? Do naszej redakcji zgłosiła się mieszkanka Łambinowic, która korzysta z kolei… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »