Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-04-12, 21:35 Autor: Witold Wośtak

Egzaminy w trakcie strajku: gimnazjaliści spokojni, maturzyści niepewni. "Nie będziemy przekonywać nauczycieli, to jest ich decyzja"

Liceum Ogólnokształcące nr 1 w Opolu [fot. Sławek Kieler]
Liceum Ogólnokształcące nr 1 w Opolu [fot. Sławek Kieler]
Gimnazjaliści są spokojniejsi po napisaniu wszystkich egzaminów, ale niepewność w związku ze strajkiem nauczycieli dotyka maturzystów. Tak jest między innymi w Zespole Szkół Ogólnokształcących numer 1 w Opolu.
Egzamin gimnazjalny przeprowadzono bez przeszkód, ale maturzyści muszą zostać sklasyfikowani do najbliższego wtorku (16.04).

- Matury ruszą 6 maja, ale potrzeba czasu na przygotowanie świadectw i promowanie uczniów jako absolwentów - mówi Dorota Wołyniec, wicedyrektor szkoły.

- Na ten moment nie mamy wystawionych wszystkich ocen. Trudno powiedzieć, ile ocen jest wystawionych, a ile nie - mamy 200 maturzystów, a każdy ma po kilka ocen. Nauczyciele, którzy nie przystąpili do strajku, wystawili wszystkie oceny do wczoraj (11.04). Część zrobiła to wcześniej, nawet ci protestujący. Nie zmienia to faktu, że brakuje wielu ocen.

W szkole liczą na szybkie zakończenie strajku nauczycieli. - Będą duże obawy o poważne zakłócenia matur - odpowiada Dorota Wołyniec na pytanie, co w razie dalszego impasu.

- Nie będziemy przekonywać nauczycieli, bo to jest ich decyzja, czy uczestniczą w proteście, czy nie. Liczymy natomiast, że będą jakieś ustalenia dotyczące postępowania dyrektorów szkoły. Chodzi o to, czy dyrekcja może wystawić oceny końcowe na podstawie proponowanych i czy może odbyć się klasyfikacja przy braku quorum rady pedagogicznej. Tego jeszcze nie wiemy, więc czekamy na informacje.

Kuratorium Oświaty w Opolu zajmie stanowisko w poniedziałek (15.04), bo nie wiadomo, jak sytuacja rozwinie się przez weekend.

Wicedyrektor liceum numer 1 zaznacza, że maturzyści nie panikują i podchodzą do tematu w miarę spokojnie.
Dorota Wołyniec 1
Dorota Wołyniec 2

Wiadomości z regionu

2021-07-26, godz. 14:38 Namysłowianie dłużej poczekają na nowy pomnik Nike. "Wykonawca rzeźby popełnił błąd" Namysłowska Nike wróciła do miasta. Nowa rzeźba odlana z brązu nie gościła jednak zbyt długo na Placu Wolności, ponieważ okazało się, że znacznie… » więcej 2021-07-26, godz. 14:00 Coraz mniej mieszkańców powiatu nyskiego szczepi się przeciw COVID-19. "Mała liczba nowych zakażeń daje złudne poczucie… Spada zainteresowanie szczepieniami w powiecie nyskim. Władze powiatu zachęcają mieszkańców, by nie lekceważyli zagrożenia, jakie niesie ze sobą koron… » więcej 2021-07-26, godz. 13:57 Opolscy strażacy pomogli kaczej rodzinie w tarapatach Opolscy strażacy pomogli kaczej rodzinie, która utknęła w zbiorniku retencyjnym na terenie jednej z firm w Opolu. Ze względu na strome podejście ptaki nie… » więcej 2021-07-26, godz. 12:35 24-letni kędzierzynianin zaginął w Tatrach 24-letni Kornel Kosarzycki z Kędzierzyna-Koźla zaginął w Tatrach. Wybrał się w góry 15 lipca. Był w rejonie doliny Białej Wody, skąd w weekend wrócił… » więcej 2021-07-26, godz. 11:58 Coraz więcej pożarów na polach - to efekt żniw i pogody Żniwa w pełni i coraz częściej dochodzi do pożarów zboża na pniu. Brak opadów, wysokie temperatury i mocne wiatry sprawiają, że ogień szybko się rozprzestrzenia… » więcej 2021-07-26, godz. 11:01 Ministerstwo Zdrowia potwierdziło ponad 70 nowych zachorowań na COVID-19. W regionie zakaziła się jedna osoba [INF… Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 74 nowych zakażeniach koronawirusem, w tym o jednym na Opolszczyźnie. W kraju nie odnotowano zgonów spowodowanych COVID-19… » więcej 2021-07-26, godz. 10:29 Jest nowe ostrzeżenie służb meteo. Popołudnie i noc mogą być burzowe Burze z gradem zapowiadają służby meteo na poniedziałkowe popołudnie. Mamy ostrzeżenie pierwszego stopnia dla wszystkich powiatów naszego województwa. » więcej 2021-07-26, godz. 10:05 2 policjanci z Kędzierzyna-Koźla wyróżnieni za poświęcenie dla innych. Uratowali kobietę, pod którą załamał… St. asp. Marek Jakubiec oraz sierż. Jakub Hencel z policji w Kędzierzynie-Koźlu zostali wyróżnieni odznaką im. podkomisarza Policji Andrzeja Struja. Odznaczenia… » więcej 2021-07-26, godz. 08:53 Nowi pacjenci trafiają do szpitala tymczasowego w Opolu. "Coś się zaczyna zmieniać w otoczeniu" - Obecnie w opolskim szpitalu tymczasowym przebywa siedmiu pacjentów, w tym trzech na OIOM-ie - powiedział w Porannej Loży Radiowej Dariusz Madera, dyrektor… » więcej 2021-07-26, godz. 08:30 Skończyli remontować drogi, już szykują się do przyszłorocznych prac Gmina Izbicko zakończyła zaplanowane na ten rok remonty i przebudowy dróg gminnych. Nie oznacza to, że urzędnicy do końca roku nie będą się zajmować… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »