Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-04-11, 11:16 Autor: Katarzyna Doros

Drugi dzień egzaminów gimnazjalnych w PG nr 2 w Strzelcach Opolskich przebiega zgodnie z planem

egzamin gimnazjalny w Strzelcach Opolskich [fot. Katarzyna Doros]
egzamin gimnazjalny w Strzelcach Opolskich [fot. Katarzyna Doros]
egzamin gimnazjalny w Strzelcach Opolskich [fot. Katarzyna Doros]
egzamin gimnazjalny w Strzelcach Opolskich [fot. Katarzyna Doros]
egzamin gimnazjalny w Strzelcach Opolskich [fot. Katarzyna Doros]
egzamin gimnazjalny w Strzelcach Opolskich [fot. Katarzyna Doros]
egzamin gimnazjalny w Strzelcach Opolskich [fot. Katarzyna Doros]
egzamin gimnazjalny w Strzelcach Opolskich [fot. Katarzyna Doros]
Gimnazjaliści przystąpili do drugiej części egzaminu. Dziś (11.04) z części matematyczno-przyrodniczej. W Publicznym Gimnazjum nr 2 przy ul. Kozielskiej w Strzelcach Opolskich mimo strajku nauczycieli egzamin rozpoczął się punktualnie.
Uczniowie przyznają, że po pierwszym dniu egzaminów, które odbyły się przez przeszkód, dziś podchodzą do testu z większym spokojem. Przed wejściem do sali gimnastycznej na korytarzu wspierali ich strajkujący nauczyciele.

- Na początku myślałam, że egzaminu w ogóle nie będzie, ale skoro się odbywają, to dzisiaj już czuję ulgę. Wczorajsza część z języka polskiego nie była taka zła, ale z historii już gorzej - mówi Zuzanna Puszczewicz.

- Polski i historia są moją mocniejszą stroną, matematyka średnio, ale przyrodnicze myślę, że też mi dobrze pójdą. Ja się do nich wcale nie przygotowywałem, bo to jest tak, jakby sprawdzian moich umiejętności i po co to robić? Na sali w komisji są obce osoby, ale nauczyciele są w szkole i trzymają za nas kciuki - dodaje Grzegorz Węgrzyn.

- Rodzice uczniów zostali poinformowani jeszcze przed weekendem, że egzaminy się odbędą zgodnie z planem. Mieliśmy świadomość, co może się wydarzyć - mówi Paweł Bębas, wicedyrektor szkoły. - Jako wicedyrektor i przewodniczący zespołu nadzorującego jestem jedyną osobą pracującą w tej szkole, pozostali nauczyciele są z zewnątrz, dlatego formuła egzaminu uległa zmianie w porównaniu z zamierzeniami. Pierwotnie uczniowie mieli egzamin pisać w klasach po piętnaście osób, ale nie byliśmy w stanie zebrać takiej ilości członków zespołów nadzorujących, dlatego przenieśliśmy egzamin na halę sportową.

W Publicznym Gimnazjum nr 2 w Strzelcach Opolskich do egzaminu przystąpiło 69 trzecioklasistów. Jutro (12.04) uczniowie zmierzą się z egzaminem z języka obcego.
uczniowie
Paweł Bębas

Wiadomości z regionu

2021-09-26, godz. 20:15 Głuchołazy: powstała nowa trasa do profesjonalnego biegu na orientację Na terenie Parku Zdrojowego w Głuchołazach wyznaczono nową trasę do profesjonalnego orienteeringu, czyli biegu na orientację. Trasa została stworzona w ramach… » więcej 2021-09-26, godz. 20:00 Raport dnia: ponad 600 zakażeń koronawirusem w kraju, rośnie liczba pacjentów hospitalizowanych [INFOGRAFIKA] 7 nowych zakażeń koronawirusem potwierdzono minionej doby na Opolszczyźnie. Resort zdrowia poinformował dzisiaj (26.09) o 643 kolejnych infekcjach. Minionej… » więcej 2021-09-26, godz. 19:12 W Ligocie Dolnej osobówka zderzyła się z motocyklem. Są utrudnienia na DW 409 [AKTUALIZACJA] Utrudnienia na drodze wojewódzkiej nr 409 w miejscowości Ligota Dolna w powiecie strzeleckim. Tam dziś (26.09) po godz. 18:00 samochód osobowy zderzył się… » więcej 2021-09-26, godz. 18:15 Pomagają, leczą i udzielają porad. Aptekarze mają dzisiaj swoje święto. Ich pracę doceniono w Gorzowie Śląskim Mają ogromną wiedzę i empatię, często zastępują lekarzy i udzielają fachowej pomocy. Dziś (26.09) przypada Światowy Dzień Farmaceuty, który obchodzony… » więcej 2021-09-26, godz. 18:00 Za nami pielgrzymka złotych jubilatów małżeńskich. Do Opola zjechały małżeństwa z całej diecezji Przeżyli ze sobą 50 lat, a dzisiaj podziękowali za to Bogu. Do kościoła seminaryjnego w Opolu zjechały małżeństwa z całego regionu. Pielgrzymi na mszach… » więcej 2021-09-26, godz. 17:00 W Brzegu rozegrano Mistrzostwa Polski Ultimate Frisbee. W tej grze nie ma sędziów, potrzebne jest zaufanie Łączy w sobie elementy koszykówki, piłki nożnej, ręcznej i rugby. Mowa o grze zespołowej ultimate frisbee, która w ten weekend zagościła na stadionie… » więcej 2021-09-26, godz. 16:00 Zakończyła się akcja szczepień w parafiach w powiecie brzeskim i namysłowskim. Zainteresowanie było niewielkie W czterech parafiach naszego regionu stanęły dzisiaj (26.09) mobilne punkty szczepień. Wierni po niedzielnej mszy świętej mogli się zaszczepić w dwóch… » więcej 2021-09-26, godz. 15:10 W Namysłowie trwa piknik wojskowy. "Mieszkańcy mogą tutaj tak namacalnie zobaczyć, jak wygląda wojsko, dotknąć sprzętu"… Konkurs strzelecki, pokazy sprzętu wojskowego czy sprawdzenie umiejętności w dyscyplinach sportowych. To tylko część atrakcji, jakie czekają na mieszkańców… » więcej 2021-09-26, godz. 14:45 Wypadek na ul. Partyzanckiej w Opolu. Dwie osoby poszkodowane Dwie osoby zostały ranne w wypadku w Opolu. Jak poinformował asp. sztab. Dariusz Grudzień z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Opolu, po… » więcej 2021-09-26, godz. 13:00 Na Opolszczyźnie brakuje 300 wolontariuszy Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości Na Opolszczyźnie brakuje 300 wolontariuszy Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości, a w całym kraju ponad 9000 osób. Czasu na zgłoszenia zostało niewiele… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »