Radio Opole » RTT - artykuły
2019-04-10, 16:00 Autor: Bogusław Kalisz

Mimo strajku nauczycieli na Opolszczyźnie udało się przeprowadzić egzamin gimnazjalny

Egzamin gimnazjalny 2019 [fot. Katarzyna Doros]
Egzamin gimnazjalny 2019 [fot. Katarzyna Doros]
Mimo strajku nauczycieli egzaminy gimnazjalne odbyły się we wszystkich szkołach na Opolszczyźnie - informuje kuratorium oświaty w Opolu. Dzięki zmianom w rozporządzeniach skład zespołów egzaminacyjnych i nadzorujących mógł zostać uzupełniony przez osoby posiadające kwalifikacje pedagogiczne. Komisje zostały skompletowane.
Jeszcze wczoraj wieczorem nie wiadomo było, czy uda się przeprowadzić egzamin w dwóch gimnazjach w Kluczborku, ale ostatecznie uczniowie przystąpili do pisania. Opolski kurator oświaty Michał Siek poinformował na specjalnie zwołanej konferencji prasowej, że podczas jutrzejszego egzaminu opiekunowie pojawią się we wszystkich gimnazjach. Problemem natomiast pozostaje przeprowadzenie egzaminu z języka obcego.

Reporterzy Radia Opole od rana przyglądali się przygotowaniom do egzaminu w wygaszanych gimnazjach w stolicy województwa. Piotr Wojtowicz był w gimnazjum numer 8 w Opolu. Egzamin rozpoczął się tam punktualnie o 9-ej. Strajkujących nauczycieli w komisjach zastąpili rodzicie i dziadkowie, którzy mają przygotowanie pedagogiczne. Osoby bez takiego przygotowania pilnowały porządku na korytarzach. Rodziców, uczniów i członków komisji pytaliśmy, czy protest miał wpływ na przygotowanie młodzieży i czy popierają nauczycieli.

Dziś (10.04) gimnazjaliści pisali egzamin z przedmiotów humanistycznych. Jutro z kolei napiszą sprawdzian z zakresu przedmiotów ścisłych. W piątek z kolei zmierzą się z zadaniami sprawdzającymi znajomość języka obcego.
Egzaminy gimnazjalne w Opolu

RTT - artykuły

2021-09-21, godz. 16:15 Autostrada w kapitalnym remoncie. Czy prace przebiegają zgodnie z planem? To pierwszy remont tego odcinka od czasu oddania go do użytku w 2001 roku. Układana teraz warstwa ścieralna ma służyć kolejne 10 lat. Po tym czasie powinna… » więcej 2021-09-20, godz. 16:15 Żeby wyeliminować kierowców "na podwójnym gazie". Policyjna akcja na A4 Opolscy policjanci z wydziału ruchu drogowego badali trzeźwość kierowców wjeżdżających i zjeżdżających rano z autostrady. W akcji 'Trzeźwy poranek… » więcej 2021-09-17, godz. 18:45 Jak ratować poszkodowanych w wypadkach? Tego uczyli się studenci podczas Tygodnia Symulacji w Opiece Zdrowotnej Wydział Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Opolskiego przyłączył się do obchodów ''Healthcare Simulation Week'' - Tygodnia Symulacji w Opiece Zdrowotnej. » więcej 2021-09-17, godz. 14:38 Małe miasto w Kędzierzynie-Koźlu. Dzieci mogły się przekonać, jak wygląda życie dorosłego [FILM, ZDJĘCIA] Jak wygląda dorosłe życie? - tego od poniedziałku do piątku (13-17.09) przy Domu Kultury Koźle mogły dowiedzieć się dzieci w ramach projektu Małe Mi… » więcej 2021-09-16, godz. 16:24 Cyberoszuści coraz śmielsi. Pomysłów na wyłudzenie pieniędzy też im nie brakuje Internetowi przestępcy wciąż unowocześniają metody oszustw w sieci. Te - zwłaszcza w dobie pandemii i związanej z nią edukacji i pracy zdalnej - bardzo… » więcej 2021-09-15, godz. 16:21 Dom Artysty w Głuchołazach otwarty. Wiekowy budynek odzyskał dawny blask Cztery lata trwało odrestaurowanie ponad 100-letniego budynku Głuchołazach, który od teraz będzie funkcjonować jako Dom Artysty. Rzeźbiarze, plastycy i… » więcej 2021-09-15, godz. 16:21 Sezon grypowy tuż tuż. Warto się przed nim zabezpieczyć Zbliża się sezon jesienny, a wraz z nim sezon zachorowań na grypę, który kolejny rok z rzędu nałoży się na pandemię koronawirusa. Można się jednak… » więcej 2021-09-14, godz. 18:30 Czwarta fala koronawirusa przybiera na sile, jednak chętnych na szczepienia coraz mniej Medycy alarmują, że czwarta fala koronawirusa depcze nam po piętach. Przybywa pacjentów z COVID-19 wymagających hospitalizacji, rośnie liczba zakażeń w… » więcej 2021-09-14, godz. 16:15 Technologia "zalewania błotem" wykorzystywana w remoncie obwodnicy Białej Trwa remont obwodnicy Białej. Aby przedłużyć żywotność nawierzchni, drogowcy stosują tam metodę uszczelniania i uszorstwiania asfaltu, co pozwoli na dalsze… » więcej 2021-09-14, godz. 14:11 Rozpoczyna się rykowisko, czyli okres godowy jeleni To ten czas, kiedy w lasach już można usłyszeć donośny ryk jeleni szlachetnych. W połowie września rozpoczyna się tzw. rykowisko, czyli ich okres godo… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »