Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-04-10, 13:45 Autor: Piotr Wójtowicz

PG 5 w Opolu: egzamin odbył się dzięki rodzicom

Egzamin w PG 8 w Opolu [fot.P.Wójtowicz]
Egzamin w PG 8 w Opolu [fot.P.Wójtowicz]
Egzamin w PG 8 w Opolu [fot.P.Wójtowicz]
Egzamin w PG 8 w Opolu [fot.P.Wójtowicz]
Egzamin w PG 8 w Opolu [fot.P.Wójtowicz]
Egzamin w PG 8 w Opolu [fot.P.Wójtowicz]
Pomimo strajku nauczycieli uczniowie Publicznego Gimnazjum numer 5 w Opolu napisali egzamin z przedmiotów humanistycznych. Strajkujących nauczycieli w komisjach zastąpili rodzicie i dziadkowie, którzy mają przygotowanie pedagogiczne.
Dyrektor szkoły Lucyna Dzikiewicz-Niski tłumaczy, że powstały trzy komisje egzaminacyjne, a cały zespół składa się z kilkunastu osób. Wśród nich znaleźli się także dwaj nauczyciele, którzy nie przystąpili do protestu.

Reporter Radia Opole spotkał babcię jednej z uczennic. - Przyjechałam tutaj specjalnie z Tarnowskich Gór, ponieważ do tej szkoły chodzi moja wnuczka, ale bezpośrednio będę czuwała nad egzaminem w innej niż ona sali. Ja także jestem pedagogiem i uważam, że nauczyciele na czas egzaminu powinni tu być, a potem jak chcą to niech sobie strajkują - zaznacza nauczycielka geografii z województwa śląskiego.

Rodzice tłumaczą, że strajk nie wpłynął na przygotowania dzieci do egzaminu. - Skoro nie ma innego systemu, żeby walczyć o swoje, to walczą tak, jak się da. My cieszymy się że egzamin się odbędzie - mówi jedna z matek.

Jak przekonuje dyrektor szkoły, jutro również nie powinno być problemu z przeprowadzeniem egzaminu. Problem natomiast może się pojawić podczas egzaminu z języka obcego, ponieważ wówczas potrzeba większej liczby komisji, gdyż uczniowie muszą zdawać w mniejszych salach.
Strajk w PG 8 w Opolu

Wiadomości z regionu

2021-09-20, godz. 10:45 Problem z budową modułowego przedszkola Są chętni do budowy modułowego przedszkola w Mechnicy, w gminie Reńska Wieś, ale budowlańcy wycenili prace na ponad milion złotych więcej, niż przewidywali… » więcej 2021-09-20, godz. 10:30 Zmiany personalne w Radzie Miasta Opola. Zaprzysiężenie nowej radnej prawdopodobnie na najbliższej sesji W opolskiej radzie miasta zasiądzie nowa radna. Radny Arkadiusz Szymański utracił mandat po wyroku sądu, który skazał go za to, że kilkanaście lat jeździł… » więcej 2021-09-20, godz. 09:45 Prezydent Opola i radni z jego klubu zawiązali stowarzyszenie "Tak dla Opolskiego" 'Tak dla Opolskiego' to nowe stowarzyszenie, któremu przewodzi prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski, a w którego skład wchodzą - jak na razie - głównie… » więcej 2021-09-20, godz. 09:00 Uwaga kierowcy! Od czwartku zmiany w organizacji ruchu w rejonie węzła przesiadkowego Opole Wschodnie Samochody jadące od strony Zaodrza nie będą już przejeżdżały przez teren budowanego dworca autobusowego. » więcej 2021-09-20, godz. 08:15 Żeby wyeliminować kierowców "na podwójnym gazie". Policyjna akcja na autostradzie Od rana opolscy policjanci prowadzili akcję pod hasłem 'Trzeźwy poranek na A4'. » więcej 2021-09-19, godz. 21:00 Raport dnia: 14 nowych infekcji w regionie. W Polsce potwierdzono 540 zakażeń koronawirusem [INFOGRAFIKA] 14 nowych zakażeń koronawirusem potwierdzono dziś (19.09) na Opolszczyźnie. W codziennym komunikacie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 540 infekcjach… » więcej 2021-09-19, godz. 20:10 Rolnicy z diecezji opolskiej dziękowali za plony na Górze św. Anny. "To był dobry rok" Rolnicy z diecezji opolskiej spotkali się dziś (19.09) na Górze św. Anny, by podziękować za tegoroczne plony. Do Groty Lurdzkiej przybyło kilkadziesiąt… » więcej 2021-09-19, godz. 18:59 Jarmark Franciszkański przyciągnął miłośników miodów, wędlin i smakołyków. "Smalec klasztorny i krówki w tym… Producenci przypraw, swojskich kiełbas, naturalnych kosmetyków czy miodów zjechali do Opola na Jarmark Franciszkański. Wydarzenie wróciło do centrum Opola… » więcej 2021-09-19, godz. 17:10 Peleton rowerzystów przejechał ulicami Opola. Za nami II Opolski Rajd Rowerowy i rodzinny piknik w Parku 800-lecia. "Na… Peleton rowerzystów przejechał ulicami Opola. Za nami II Opolski Rajd Rowerowy, który startował przy moście pieszo-rowerowym im. Joachima Halupczoka. Na miłośników… » więcej 2021-09-19, godz. 15:54 Błogosławiony kardynał Stefan Wyszyński honorowym patronem Prudnika. "Jest to patron ku pojednaniu narodowemu" Błogosławiony kardynał Stefan Wyszyński honorowym patronem Prudnika i całej gminy. Tytuł oficjalnie nadano podczas uroczystej mszy w sanktuarium w Prudniku… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »