Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-11-21, 11:10 Autor: Maciej Stępień

Elektroniczny system głosowania przysporzył problemów brzeskim radnym

Nowe urządzenie do głosowania. Na pierwszej sesji brzescy radni mieli z trochę problemów [fot. brzeg24.pl]
Nowe urządzenie do głosowania. Na pierwszej sesji brzescy radni mieli z trochę problemów [fot. brzeg24.pl]
Na inauguracyjnej sesji Rady Miejskiej w Brzegu testowano nowe urządzenia, które mają usprawnić prowadzenie obrad. Każdy z radnych otrzymał specjalny imienny przyrząd, dzięki któremu będzie mógł głosować, a wyniki będą podawane na specjalnym telebimie. Prezydium rady będzie mieć także podgląd na komputerowych monitorach. Wczoraj jednak nowy system wprowadził sporo zamieszania. Głosowania miały być sprawne i szybkie, a na razie nie wszyscy radni poradzili sobie z nowymi urządzeniami.
- Rzeczywiście, było sporo zamieszania – mówi nowy przewodniczący Rady Miejskiej w Brzegu Jacek Niesłuchowski. – Wszyscy radni w samorządach zderzyli się z elektronicznym systemem do głosowania, który przysparza nam ewidentnie technicznych problemów. Nie przeprowadzono z nami żadnego szkolenia, ono jednak powinno poprzedzić pierwsze obrady, ale niestety mieliśmy sporo spraw organizacyjnych, które trzeba było załatwić najpierw. Obiecuję, że wszystkim radnym zorganizujemy stosowne szkolenie, by można było nauczyć się obsługi całego nowego sprzętu.

Cały system kosztował 24 tysiące złotych. Jak podkreślają urzędnicy, dzięki nowoczesnej technologii prowadzenie obrad będzie sprawniejsze i dokładniejsze.

- Kupiliśmy jedno z najprostszych urządzeń, żeby obsługa nie była w żaden sposób skomplikowana - tłumaczy Radiu Opole sekretarz miasta Krystyna Nowakowska-Bider. – Nowy system umożliwia nam od razu wygenerowanie listy radnych, którzy głosowali. Na urządzeniu są trzy przyciski: „za”, „przeciw” lub „wstrzymujący się”. Na tablicy możemy od razu zobaczyć wykaz osób biorących udział w głosowaniu, i kto jaką decyzję podjął.

Dodajmy, że każdą sesję będzie można teraz oglądać na żywo w internecie. Urząd zakupił również specjalną kamerę, która rejestrować będzie obrady. Na specjalnej stronie internetowej jest możliwość śledzenia poczynań brzeskich radnych.
Jacek Niesłuchowski i Krystyna Nowakowska-Bider

Wiadomości z regionu

2021-09-18, godz. 08:00 W niedzielę w Grodkowie po raz piąty pobiegną Tropem Wilczym. W dniu zawodów też można się zapisać W niedzielę (19.09) Grodków po raz piąty pobiegnie Tropem Wilczym. To już ostatni z pięciu biegów pamięci Żołnierzy Wyklętych organizowanych w regionie… » więcej 2021-09-17, godz. 21:45 Raport dnia: 10 nowych zakażeń w regionie i ponad 650 w kraju. Pogarsza się sytuacja u naszych południowych sąsiadów… 10 nowych zachorowań potwierdzono dziś (17.09) w województwie opolskim. W codziennym komunikacie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 652 infekcjach. W kraju… » więcej 2021-09-17, godz. 20:30 Trzy nowe oddziały przedszkolne powstały w gminie Reńska Wieś Wszystkie dzieci z gminy Reńska Wieś mają zapewnione miejsca w przedszkolu, choć nie zawsze w tej miejscowości, w której chcieliby tego rodzice. Samorząd… » więcej 2021-09-17, godz. 19:30 17 września 82 lata temu Sowieci zaatakowali Polskę. "Wszyscy pamiętamy i poprzez takie uroczystości tę pamięć pielęgnujemy"… 17 września 82 lata temu Sowieci zaatakowali Polskę na mocy paktu Ribbentrop-Mołotow. Po zajęciu przez Armię Czerwoną i NKWD Kresów Wschodnich II Rzeczypospolitej… » więcej 2021-09-17, godz. 19:30 Uczniowie szkoły podstawowej w Nowej Cerekwi zgłębiają wiedzę z archeologii W ramach Europejskich Dni Dziedzictwa po raz kolejny w szkole podstawowej w Nowej Cerekwi odbywają się prelekcje dla uczniów i ich rodziców o tematyce archeologicznej… » więcej 2021-09-17, godz. 18:15 Kolejne proekologiczne działania w gminie Głubczyce. "Myślę, więc nie śmiecę" 'Praktyczna lekcja ekologii' dla uczniów szkół podstawowych to kolejne działanie gminy Głubczyce zrealizowane w ramach kampanii informacyjno-edukacyjnej związanej… » więcej 2021-09-17, godz. 17:25 "Pomyślałem sobie, że można tu trochę pokopać". Prace archeologiczne przed wejściem do kościoła w Ujeździe [… Od wczoraj (16.09) trwają prace archeologiczne na placu przed kościołem św. Andrzeja w Ujeździe. Międzynarodowi studenci pod kierunkiem naukowców z Uniwersytetu… » więcej 2021-09-17, godz. 17:12 Uwaga kierowcy! Autostrada A4 zablokowana w kierunku Katowic [AKTUALIZACJA] Kilka minut przed 17.00 na 239 km nitki południowej autostrady zderzyły się dwa pojazdy. » więcej 2021-09-17, godz. 17:00 Ćwiczyli metody udzielania pierwszej pomocy, ale nie tylko. Symulacje medyczne na opolskiej uczelni Wydział Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Opolskiego przyłączył się do obchodów ''Tygodnia Symulacji w Opiece Zdrowotnej''. W ramach wydarzenia studenci z Opola… » więcej 2021-09-17, godz. 15:30 Opole: w Talentowni trwa II edycja Festiwalu Zajęć Pozalekcyjnych Warsztaty z szycia, nauka znaków chińskich czy lekcje muzyki - to tylko część propozycji, z których można skorzystać podczas II edycji Festiwalu Zajęć… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »