Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-10-25, 16:30 Autor: Maciej Stępień

Czy Maciej Stefański nadal będzie starostą brzeskim? Koalicja Obywatelska chce go zdetronizować i mówi o tym otwarcie

Maciej Stefański [fot. Justyna Krzyżanowska]
Maciej Stefański [fot. Justyna Krzyżanowska]
Jacek Niesłuchowski [fot. Paula Hołubowicz]
Jacek Niesłuchowski [fot. Paula Hołubowicz]
Nadal nie wiadomo, kto będzie w najbliższych latach rządził w powiecie brzeskim. Prawo i Sprawiedliwość zdobyło 8 mandatów w radzie, a Koalicja Obywatelska tylko o jeden mandat mniej. Kolejną siłą w Radzie Powiatu Brzeskiego jest Polskie Stronnictwo Ludowe, które wprowadziło swoich trzech reprezentantów. Na razie nie wiadomo, jaka koalicja zostanie zawiązana. Ważą się losy Macieja Stefańskiego z Prawa i Sprawiedliwości, który starostą jest od 12 lat.
Radny Jacek Niesłuchowski, lider brzeskich struktur Koalicji Obywatelskiej w rozmowie z Radiem Opole tłumaczy, że w tej chwili trwają rozmowy, które mają wyłonić kandydatów do objęcia najważniejszych stanowisk w radach. Jednym z ważniejszych zadań jest odsunięcie Stefańskiego od władzy.

- Dziś jesteśmy na takim etapie, że trwają rozmowy. Z kolei ta sytuacja lubi ciszę, ale jestem głęboko przekonany, że zarówno w mieście, jak i powiecie uda nam się zawiązać koalicję. Naszym naczelnym celem jest odsunięcie od władzy starosty Stefańskiego.

Sam zainteresowany ze spokojem przyjmuje wszystkie informacje na temat jego ewentualnej detronizacji. Maciej Stefański tak odpowiada na pytanie, czy będą zmiany w powiecie.

- Ja zawsze jestem ostrożny z wypowiedziami jeżeli chodzi, co będzie w przyszłości. Czas pokaże – mówi starosta brzeski.

Przypomnijmy, że oprócz Prawa i Sprawiedliwości, Koalicji Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego, do Rady Powiatu Brzeskiego weszło również dwóch reprezentantów Kukiz’15 oraz jeden z Towarzystwa Rozwoju Ziemi Brzeskiej.

Kadencja samorządu upływa 16 listopada.
Jacek Niesłuchowski i Maciej Stefański

Wiadomości z regionu

2021-09-27, godz. 15:25 Duże zaskoczenie i wielka niewiadoma. Komentarze po wyborach w Niemczech [AKTUALIZACJA] - Mamy do czynienia z historyczną porażką CDU/CSU - tak wczorajsze (26.09) wybory w Niemczech ocenia Rafał Bartek, przewodniczący Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego… » więcej 2021-09-27, godz. 15:05 Groźny pożar mieszkania w Brzegu. Z ogniem walczyło 9 zastępów straży pożarnej Ogień pojawił się dziś (27.09) około godz. 12:50 w jednym z lokali budynku wielorodzinnego przy ul. Garbarskiej. Ewakuowano z niego 7 osób. Dwie z nich oraz… » więcej 2021-09-27, godz. 15:00 Podanie strzykawką leku do oka - startuje nowatorski program leczenia cukrzyków. Będzie prowadzony w dwóch szpitalach… Dwa szpitale w województwie- placówki w Kędzierzynie-Koźlu i Nysie - będą prowadzić nowatorski program leczenia pacjentów cierpiących na cukrzycowy obrzęk… » więcej 2021-09-27, godz. 14:44 Kolejni nietrzeźwi kierujący wyeliminowani dzięki obywatelskim zatrzymaniom Do kolejnych obywatelskich ujęć nietrzeźwych kierowców doszło w miniony weekend na drogach Opolszczyzny. Ich jazda wzbudziła podejrzenia u świadków, a… » więcej 2021-09-27, godz. 14:17 Muzeum Lamp Rentgenowskich Politechniki Opolskiej wzbogaciło się o największą lampę rentgenowską na świecie [FI… Jedna z największych lamp rentgenowskich na świecie trafiła do Muzeum Lamp Rentgenowskich Politechniki Opolskiej. Lampa została wyprodukowana w latach trzydziestych… » więcej 2021-09-27, godz. 14:15 Ci uczniowie wiedzą, jakie niebezpieczeństwa czekają na nich w szkole i poza nią! Jak prawidłowo przechodzić przez pasy, jak bezpiecznie się bawić - to wiedzą uczniowie klas pierwszych i drugich szkół podstawowych w regionie. W Wojewódzkim… » więcej 2021-09-27, godz. 12:29 Kompletnie pijany mężczyzna wybrał się do sklepu na motorowerze. Teraz czeka go wyjazd... do sądu 43-latkowi za jazdę po pijanemu grozi kara do 2 lat więzienia, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna. » więcej 2021-09-27, godz. 12:14 Pożar poddasza. Jedna osoba została ranna 6 jednostek straży pożarnej zostało zaalarmowanych po tym, jak dyżurny otrzymał zgłoszenie o pożarze poddasza w jednym z budynków przy ul. Habryki w Strzelcach… » więcej 2021-09-27, godz. 11:45 Stracili prawie 2 tysiące złotych, bo chcieli kupić meble ogrodowe w wyjątkowo atrakcyjnej cenie Skusiła ich atrakcyjna cena mebli ogrodowych, dziś nie mają ani pieniędzy, ani opłaconego towaru. Małżeństwo z powiatu brzeskiego dało się oszukać w… » więcej 2021-09-27, godz. 11:41 Rodziny zastępcze z całego województwa spotkały się w Wysokiej W miniony weekend po raz pierwszy na terenie powiatu głubczyckiego odbyło się Regionalne Spotkanie Rodzin Zastępczych. W okolicznościowym pikniku w przypałacowym… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »