Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-10-29, 15:30 Autor: Ewelina Laxy

Umowa podpisana. W Opolu rozpocznie się budowa centrum przesiadkowego i rozbudowa ulic

Wizualizacja okolic Dworca Wschodniego [mat.prasowe UM Opole]
Wizualizacja okolic Dworca Wschodniego [mat.prasowe UM Opole]
Władze Opola podpisały umowę z wykonawcą [fot. Ewelina Laxy]
Władze Opola podpisały umowę z wykonawcą [fot. Ewelina Laxy]
Budowa centrum przesiadkowego w okolicach Dworca Wschodniego w Opolu coraz bliżej. Władze miasta podpisały dzisiaj (29.10) umowę z wykonawcą robót. W ramach prac przebudowane zostanie skrzyżowanie ul. Oleskiej, Bohaterów Monte Cassino z Batalionów Chłopskich. Według projektu inwestycja będzie wykonana na trzech poziomach. Trasa w stronę Strzelec Opolskich będzie poprowadzona tunelem, estakadą poprowadzona zostanie trasa w kierunku Zaodrza, a na poziomie jezdni zbudowane zostanie trzypasmowe rondo. Budową ma zająć się konsorcjum firm Banimex (odpowiadała za budowę mostu na ul. Niemodlińskiej) i Azi-Bud.
- Prace rozpoczniemy od budowy tunelu i estakady - mówi Grzegorz Kubik, kierownik robót. - Do połowy roku będziemy starali się wykonać to przejście pod nasypem kolejowym. Utrudnienia mocno wpłyną na ruch. Sam tunel idzie praktycznie środkiem pomiędzy dwoma nitkami ulic: Bohaterów Monte Cassino i Batalionów Chłopskich. Niektóre utrudnienia będą powodowały zamknięcia odcinków dróg. Będziemy się starać, żeby to były jak najkrótsze przerwy. Będą to zamknięcia czasowe, od kilku do kilkunastu dni.

Prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski mówi, że budowa jest związana z innymi działaniami, które mają zostać przeprowadzone w Opolu, m.in. budową aquaparku, centrum przesiadkowego czy nowej siedziby urzędu miasta.

- Wykonawca zrealizuje najważniejszą inwestycję w ciągu najbliższych kilku lat - mówi prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski. - Najważniejszą, jeżeli chodzi o zadania związane z modernizacją, rozwojem transportu zbiorowego na terenie Opola, ale również taką, która przez lata będzie oddziaływać, inspirować rozwój miasta w tamtym miejscu. To ukoronowanie wielu lat starań. Po raz pierwszy o możliwości podjęcia inwestycji rozmawialiśmy w 2015 roku.

Wykonawca zapewnia, że prace zakończą się w 24 miesiące od dnia podpisania umowy. Pierwsze roboty mają rozpocząć się już w grudniu, będzie to przygotowanie zaplecza budowy.
Grzegorz Kubik
Arkadiusz Wiśniewski

Wiadomości z regionu

2021-09-18, godz. 13:00 Stowarzyszenie Hospicjum Opolskie zajęło III miejsce w regionalnym konkursie "Lodołamacze 2021" Stowarzyszenie Hospicjum Opolskie zajęło III miejsce w regionalnym konkursie 'Lodołamacze 2021' w dwóch kategoriach: instytucja i otwarty rynek. Statuetki… » więcej 2021-09-18, godz. 13:00 Opolski Rajd Rowerowy przejedzie ulicami stolicy regionu. W niedzielę także piknik sportowo-rekreacyjny W ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu w niedzielę 19 września ulicami stolicy regionu przejedzie II Opolski Rajd Rowerowy. Wydarzeniu towarzyszyć… » więcej 2021-09-18, godz. 11:00 Opole: liceum numer 8 rozpoczyna współpracę z wydziałem nauk o polityce i komunikacji społecznej Uniwersytetu Opo… Udział w warsztatach z naukowcami oraz zwiększenie wiedzy i kompetencji społecznych - to nowa oferta dla uczniów liceum ogólnokształcącego numer 8 w Opolu… » więcej 2021-09-18, godz. 10:50 Raport MZ: prawie 800 nowych zakażeń w kraju. W regionie przybyło 17 przypadków [INFOGRAFIKA] 797 nowych zachorowań to bilans ostatniej doby pandemii koronawirusa w kraju. W tym czasie wyzdrowiały 522 osoby, a zmarło 14. » więcej 2021-09-18, godz. 09:47 Bez rejestracji i skierowania. Opolski oddział NFZ zaprasza na konsultacje w ramach akcji "Kraina Zdrowych Dzieci'' - O zrealizowaniu takiego pomysłu myśleliśmy od dawna - przyznała w rozmowie 'W cztery oczy' rzecznik opolskiego oddziału NFZ Barbara Pawlos zapraszając… » więcej 2021-09-18, godz. 09:00 Kierowcy w stolicy regionu łatwo nie mają. Szef opolskiego oddziału GDDKiA gościem Radia Opole Kierowcy w Opolu stoją ostatnio w korkach. Kilka trwających w tym samym czasie inwestycji drogowych w godzinach szczytu paraliżuje miasto. Stąd potrzeba rozbudowy… » więcej 2021-09-18, godz. 08:00 W niedzielę w Grodkowie po raz piąty pobiegną Tropem Wilczym. W dniu zawodów też można się zapisać W niedzielę (19.09) Grodków po raz piąty pobiegnie Tropem Wilczym. To już ostatni z pięciu biegów pamięci Żołnierzy Wyklętych organizowanych w regionie… » więcej 2021-09-17, godz. 21:45 Raport dnia: 10 nowych zakażeń w regionie i ponad 650 w kraju. Pogarsza się sytuacja u naszych południowych sąsiadów… 10 nowych zachorowań potwierdzono dziś (17.09) w województwie opolskim. W codziennym komunikacie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 652 infekcjach. W kraju… » więcej 2021-09-17, godz. 20:30 Trzy nowe oddziały przedszkolne powstały w gminie Reńska Wieś Wszystkie dzieci z gminy Reńska Wieś mają zapewnione miejsca w przedszkolu, choć nie zawsze w tej miejscowości, w której chcieliby tego rodzice. Samorząd… » więcej 2021-09-17, godz. 19:30 17 września 82 lata temu Sowieci zaatakowali Polskę. "Wszyscy pamiętamy i poprzez takie uroczystości tę pamięć pielęgnujemy"… 17 września 82 lata temu Sowieci zaatakowali Polskę na mocy paktu Ribbentrop-Mołotow. Po zajęciu przez Armię Czerwoną i NKWD Kresów Wschodnich II Rzeczypospolitej… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »