Radio Opole » Gospodarka
2018-07-24, 06:00 Autor: Ewelina Laxy

Wykonawca centrum przesiadkowego na dworcu wschodnim w Opolu wyłoniony

Wizualizacje [mat.prasowe UM Opole]
Wizualizacje [mat.prasowe UM Opole]
Wizualizacje [mat.prasowe UM Opole]
Wizualizacje [mat.prasowe UM Opole]
Wizualizacje [mat.prasowe UM Opole]
Wizualizacje [mat.prasowe UM Opole]
Wyłoniono wykonawcę centrum przesiadkowego, które ma powstać na Dworcu Wschodnim w Opolu. W przetargu wygrała firma Banimex, która odpowiadała za budowę mostu na ul. Niemodlińskiej.
- Koszt prac opiewa na około 136 mln złotych. To blisko kosztorysu, który zakładaliśmy - mówi Arkadiusz Wiśniewski, prezydent Opola. - To była najtańsza oferta, zmieściła się w tym, co zakładaliśmy, co przy tym rynku dla zamawiających jest bardzo istotne, bo większość ofert przebija wstępne kosztorysy o 20-30%. Jest to złożona inwestycja, duża, w centrum miasta. Myślę, że firma, która sprawdziła się przy takich podobnych obiektach, też daje nadzieję, że nie będziemy mieć takich problemów jak z firmą SKANSKA, podczas przebudowy ul. Niemodlińskiej. W tym wypadku, przy tym przetargu, mamy ofertę mieszczącą się w ramach naszego zamówienia.

Umowa z wykonawcą ma zostać podpisana jesienią. Prace przy remoncie dworca mają ruszyć jeszcze w tym roku.

Przypomnijmy, w rejonie dworca powstaną estakada, rondo i tunel. Przebudowa przewiduje powstanie parkingów Park and Ride - zmotoryzowani będą mogli zostawić swoje pojazdy na nowo powstałych parkingach przy WiK i stadionie Odry Opole i przesiąść się do autobusu lub na rower miejski. Koszt całej inwestycji to 180 mln złotych.
Arkadiusz Wiśniewski

Gospodarka

2021-09-27, godz. 11:20 Wyrównania dla czerwcowych emerytów ZUS wypłaci w październiku Za kilka dni ZUS rozpocznie wypłatę emerytur wraz z wyrównaniem od czerwca tego roku. Zakład z urzędu przeliczy na korzystniejszych zasadach przyznane w tym… » więcej 2021-09-27, godz. 10:00 Spada bezrobocie na Opolszczyźnie. Hotelarstwo i gastronomia pilnie poszukują pracowników O spadku bezrobocia oraz wpływie pracowników z zagranicy na regionalny rynek pracy mówiła dzisiaj (27.09) w 'Porannej Loży Radiowej' Renata Cygan, wicedyrektor… » więcej 2021-09-27, godz. 07:15 Kierowcy ciężarówek mają ostatnie dni, żeby przestawić się na e-TOLL. Nowy system wejdzie w życie na opolskim odcinku… Coraz mniej czasu do wyłączenia systemu viaTOLL. Od początku października za przejazd ciężarówek na drogach płatnych będzie można rozliczać się wyłącznie… » więcej 2021-09-26, godz. 14:00 Wspólny projekt gminy Branice i czeskich Brumovic na modernizację Parku Pod Lipami Gmina Branice wspólnie z czeskimi Brumovicami pozyskała z Euroregionu Silesia fundusze na efektowną modernizację ogrodzenia Parku Pod Lipami w Branicach. Będzie… » więcej 2021-09-25, godz. 12:47 Rusza drugi etap prac przy "Dolinie Złotnika" w Baborowie Gmina Baborów rozpoczyna 2. etap realizacji budowy infrastruktury turystyczno-przyrodniczej w ramach projektu utworzenia zespołu przyrodniczo-krajobrazowego… » więcej 2021-09-24, godz. 18:15 Szersza, równiejsza, z chodnikiem i nowymi poboczami. DW 457 w Chróścicach po remoncie Półtora miliona złotych kosztował remont kilometra drogi wojewódzkiej 457 w Chróścicach (pow. opolski, gm. Dobrzeń Wlk). » więcej 2021-09-24, godz. 17:15 Dzień Energetyka w opolskiej elektrowni. Wyróżniono zasłużonych Ponad 30 pracowników PGE GiEK oddziału Elektrowni Opole otrzymało medale i dyplomy za długoletnią służbę, zasługi na rzecz opolskiej elektrowni i wzorowe… » więcej 2021-09-24, godz. 16:10 PSL: o problemach rolników. "W ciągu sześciu lat okrojono budżet na rolnictwo o 35 mld zł" Spadek krajowego budżetu na rolnictwo, sprzedaż ziemi rolnej i leśnej cudzoziemcom, inflacja, czy upadające gospodarstwa w skutek Afrykańskiego Pomoru Świń… » więcej 2021-09-24, godz. 12:00 Ogromne zainteresowanie programem "Czyste Powietrze", także na Opolszczyźnie Od początku realizacji programu 'Czyste Powietrze', a więc przez 3 lata, wpłynęło w regionie ponad 8 tyś. 700 wniosków, a tylko w tym roku przeszło 3 tys… » więcej 2021-09-24, godz. 11:00 Mieszkańcy Opolszczyzny coraz chętniej korzystają z PUE ZUS Platforma Usług Elektronicznych ZUS, z której korzystają pracownicy, emeryci, przedsiębiorcy oraz lekarze, szczególnie przydatna okazuje się w ostatnich… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »